Oddział Krytyki

Krytyki prac i pomysłów może udzielać każdy użytkownik niezależnie od swojego doświadczenia, tak długo, jak spełnia zasady poradnika krytykowania. Członkowie Oddziału Krytyki to osoby posiadające doświadczenie i wiedzę na temat poprawnego pisania prac. Wyróżniają się spośród pozostałych użytkowników i poprzez to zobowiązują się do udzielania innym krytyki, ukazując za pomocą swojej pozycji pewność jej wysokiej jakości.


Zadania, obowiązki i uprawnienia członków Oddziału Krytyki

  • Udzielanie wysokojakościowej krytyki użytkownikom na łamach forum.
  • Edukacja innych użytkowników w aspekcie udzielania krytyki.
  • Pilnowanie jakości krytyki udzielanej przez innych użytkowników.
  • Członkowie Oddziału Krytyki mają pełne prawo do upomnienia osoby, która udziela krytyki zasady napisane w poradniku krytykowania — łamanie ich jest równoważne z łamaniem regulaminu. Nagminne upomnienia konkretnego użytkownika będą przekazywane przez członka Oddziału do Przedstawicieli Administracji, gdzie może być rozpatrzona akcja dyscyplinarna.

Członkowie

Oddział główny

Oddział pomocniczy:

Personel nieaktywny

Lider — w odróżnieniu od zwykłych obowiązków bycia członkiem Oddziału Krytyki, lider ma za zadanie kontrolę innych członków, dodawanie nowych osób do obu oddziałów i wykluczanie aktualnych członków w przypadku nieaktywności.

Oddział główny — główna siła Oddziału Krytyki.

Oddział pomocniczy — jest to pozycja przeznaczona dla kandydatów do oddziału głównego, niemiejących jeszcze odpowiedniego doświadczenia, by zająć pełnoprawną pozycję.

Krytycy funkcjonują również na naszym Discordzie, mając role wyróżniające ich tam. Posiadają identyczne obowiązki i uprawnienia, co na Wiki.


Jak dołączyć do Oddziału?

Do Oddziału Krytyki może dołączyć każdy użytkownik obeznany w udzielaniu krytyki. Naturalnie, nie licząc wyjątków, pierwszym krokiem jest dołączenie do Oddziału Pomocniczego, a dopiero potem Głównego — jednak w przypadku gdyby jakiś użytkownik dawał krytykę na odpowiednim poziomie, istnieje możliwość przejścia od razu do Oddziału Głównego.

Przed rozważeniem dołączenia należy pamiętać, że jakkolwiek krytykowanie jest dobrowolne, tak bycie członkiem Oddziału zamienia to, jakkolwiek groźnie to brzmi, w obowiązek — dłuższa nieaktywność zakończy się wówczas wydaleniem z Oddziału. Nie operujemy na żadnym systemie „Quota”, a aktywność nie jest zbyt mocno kontrolowana; po prostu musisz wykazywać zaangażowanie. Doskonała znajomość poradnika krytykowania jest absolutną koniecznością.

Jeżeli czujesz się na siłach i uważasz, że Twój poziom krytykowania zasługuje na wyróżnienie dołączenia do Oddziału, skontaktuj się z Liderem, który rozważy Twoje zdolności i aktywność, po czym podejmie decyzję. Jeśli nie uważasz się na siłach, lecz chciałbyś iść tą drogą, skontaktuj się z dowolnym członkiem Oddziału, który na pewno udzieli Ci kilka rad.


Thaumielownia

Oddział Krytyki posiada specjalną sekcję pomocy na serwerze pomocy staffu, Thaumielowni, służący do organizacji, który jest najlepszym miejscem do skontaktowania się z Oddziałem, gdzie masz pewność, że to co powiesz zostanie wysłuchane. Choć kontakt przez wiadomość prywatną jest oczywiście dozwolony, zalecamy użyć tego serwera do rzeczy jak składanie podań o dołączenie lub zgłaszanie nieodpowiedniego zachowania na forum krytyki lub w dyskusjach prac. Można tam również poprosić o rady na temat krytykowania.

Serwer dostępny jest pod tym linkiem.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported