Opowieści

To miejsce, w którym umieszczamy dzieła fikcyjne rozgrywające się w uniwersum SCP. Każda opowieść, o ile dotyczy jakiegoś obiektu SCP (niekoniecznie z głównej listy), Fundacji, innej organizacji o podobnym charakterze lub uniwersum Fundacji, jest tutaj mile widziana.

Jedyną zasada aplikowaną do tej sekcji jest to, iż jeżeli zamierzasz wykorzystać cudze dzieło SCP, postaraj się najpierw uzyskać na to zgodę autora owego utworu. Jeśli niemożliwe będzie skontaktowanie się z autorem (np. twórca jest nieznany albo opuścił nasze szeregi), możesz śmiało dzieło owo wykorzystać, ale, tworząc swoje, staraj się trzymać "charakteru" dzieła, na którym bazujesz. Ta sama reguła odnosi się do m.in. naukowców i agentów SCP. Wątpliwości? Pytaj; nie błądź!

Podczas umieszczania utworu na liście staraj się przestrzegać jego miejsca pod względem alfabetycznym. Jeżeli dzieło składa się z wielu rozdziałów, zawrzyj je pod jednym linkiem. Zachęcamy również do dodawania nazwy swojego użytkownika (również przestrzegając porządku alfabetycznego) do listy "Według autorów". W razie, gdyby w Twoim utworze znalazły się motywy wymagające od czytelnika bycia pełnoletnim, dodaj odpowiednie ostrzeżenie na początku dzieła.

Pamiętaj, że to, co tutaj zapiszesz, nie musi być kanoniczne względem jakichkolwiek standardów na stronie. W uniwersum Fundacji SCP nie ma jednego poprawnego kanonu.Archiwum konkursowe

Konkurs Dziady — Nasza wersja konkursu na hallowen.
Inicjatywa Walentynkowa 2017 — Mała zabawa kooperacyjna z okazji Walentynek.
Piosenka SCP — Strona poświęcona pracy nad piosenką SCP.
Ankieta 2017 — Wyniki ankiety SCP 2017
Pierwsza ankieta interpretacyjna — Wyniki pierwszej ankiety interpretacyjnej.
Inicjatywa Wielkanocna 2017 — Łamiąca schematy inicjatywa z okazji Wielkanocy.


Według autora

dr. Amalia

Dr_Blackpeace

Dr JamesH

Fs-ior

Futurity

Perelka_L

Samuel B

Thander

Vorbis

Wanna-amigo

  • Dekalog Bohatera
    • Dominacja — Bohater zawsze dominuje swojego przeciwnika
    • Improwizacja — Bohater musi działać w sposób nieprzewidywalny

Mini-nowela o rutynie, przywiązaniu, oddaniu i zbrodni. Opowieść dla dorosłych

X9

  • Amalia — Wspomnienie dr Amalii Rachel Levison

ZeroStrider


Prace kolaboracyjne


Eksperymenty kolaboracyjne

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported