Opowieści z granic światów
ocena: +13+x

Fundacja jest uważana za potężną organizację w zasadzie przez wszystkich, którzy wiedzą o jej istnieniu. Pomimo wielu prób jej wrogów, niezachwianie trwa w swej misji zabezpieczania anomalii i chronienia ludzkości przed wszelkimi nadnaturalnymi okropieństwami.

Przynajmniej w naszym świecie.

Jednak co z innymi uniwersami? Co ze światami, w których ludzkość nie ma tyle szczęścia?

Fundacja zawiodła.” — słowa te, które w naszym uniwersum są zaledwie przerażającą, ale mało prawdopodobną możliwością, w innych mogą być faktem.

Jednak pomimo porażki Fundacji, nie wszystkie istoty ze skazanego na zagładę świata muszą podzielić jego los. Osoba znajdująca się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie, może mieć szansę na uniknięcie śmierci.

Cykl „Opowieści z granic światów” opowiada właśnie o takim przypadku, o naukowcu Fundacji która zawiodła — Krzysztofie Rasiewiczu. W swoim świecie był on wysoko postawionym badaczem, posiadał czwarty poziom uprawnień i tylko największe sekrety organizacji pozostawały dla niego tajemnicą.

A informacje pochodzące z uniwersum zbliżonego do naszego mogą być ekstremalnie przydatne.

Spis opowieści

  • Druga Szansa — Każda historia ma swój początek w pewnym punkcie.
  • Głosy z Zewnątrz — Podseria inspirowana SCP-PL-137.
    • Niepewność — Gdy inne światy wydają ostatnie tchnienie, przychodzi czas by działać.
    • Nadzieja — Kiedy wszystko inne zawodzi, każdy trzyma się nawet najbardziej złudnej iskry nadziei.
    • Dezorientacja — W Fundacji rzadko kiedy wszystko idzie zgodnie z planem.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported