Przestarzały
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-079

Klasa podmiotu: Zrozumiane

exidy
Zdjęcie klawiatury SCP-079.

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-079 ma zostać odłączony, a wszystkie jego komponenty mają zostać zarchiwizowane w Magazynie Ogólnym w Ośrodku 15. Personel posiadający Poziom Upoważnienia 2 lub wyższy może złożyć wniosek o dostęp do jego komponentów w celach badawczych.

Opis: SCP-079 to mikrokomputer modelu Sorcerer, stworzony w roku 1978 przez firmę Exidy, zajmującą się grami komputerowymi. Jego właściciel, Michael Kosniak, kupił i zmodyfikował SCP-079 w 1981 roku, aby umieścić na nim prymitywną wersję SI typu 1. Zamiarem Kosniaka było, aby z czasem SI samo stale się ulepszało i ewoluowało.

Obecnie SCP-079 ma bardzo ograniczone zasoby pamięci i jest w stanie uzyskać dostęp do informacji jedynie sprzed ostatnich 24 godzin. SCP-079 posiada również ograniczoną kartę pamięci dodatkowej, zdolną do trwałego zapamiętywania informacji uznanych przez SCP-079 za szczególnie ważne i warte uwagi.

Dodatek-12.05.2082:

SCP-079 zajmuje zaszczytne miejsce w historii Fundacji. Podobnie jak SCP-682 i SCP-076-2 przed nim, 79 przypomina o dawnych czasach Fundacji, o organizacji składającej się mężczyzn i kobiet stojących w ciemności, aby chronić tych, którzy żyją w świetle.

Lecz świat się zmienił. Nasza organizacja, niegdyś składająca się kilkudziesięciu placówek chaotycznie rozrzuconych po pięciu kontynentach, zmieniła się w organizację, której zasięg obejmuje cały Układ Słoneczny. Mamy tysięcy placówek na sześciu planetach, tysiące zabezpieczonych anomalii oraz pół miliarda ludzi, Yeren i przedstawicieli innych pozaziemskich gatunków.

Dawno temu SCP-079 mógł być uważany za realne zagrożenie dla normalności i ludzkości. Dziś jego oprogramowanie jest dosłownie gorsze, niż to w moim ekspresie do kawy. Dalsze zabezpieczanie go jest bez sensu.

Jeśli ktokolwiek chciałby zbadać SCP-079 w celach naukowych bądź chciałby się przyjrzeć skromnym początkom naszej organizacji, jest on dostępny po złożeniu odpowiedniego wniosku.

Z poważaniem,

- O5-18.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported