Tłumaczone Akta postaci i osobistości
square.jpg

DANE NIEAKTUALNE


Poniższa praca wymaga aktualizacji.
Osoby, które chcą pomóc zaktualizować tłumaczenie, powinny zapoznać się z dokumentacją

WEWNĘTRZNE AKTA FUNDACJI

Fundacja składa się z licznego personelu, z którego każdy wnosi indywidualne umiejętności i zdolności do całości. Poza Fundacją istnieje tysiące ludzi żyjących w i dookoła anomalnych społeczności. Anartyści, użytkownicy magii i pozawymiarowe istoty to jedynie nieliczne przykłady tego, z czym Fundacja miała do czynienia.

ZAWARTOŚĆ TYCH AKT JEST OGRANICZONA DLA PERSONELU POZIOMU 4 LUB WYŻSZEGO.

Dr Charles Anborough: Dyrektor Ośrodka 59 i 117, specjalista ds. zabezpieczania Keterów. Ciekawy i ułomny, fizyk nuklearny, który nie potrafi trzymać się z dala od zagrożeń kataklizmowych. Na szczęście, dzięki absurdalnemu połączeniu improwizacji i cudów, wydaje się być najlepszym człowiekiem do tej pracy. Jego smutny uśmiech i suchy humor ukrywają przeszłość zdezorientowanego człowieka zawsze szukającego odpowiedzi.Dr Daniel Asheworth: Taumaturg i samozwańczy alchemik. Uparty, wybuchowy i czasami arogancki, ale zazwyczaj przydatny na tyle, by uniknąć za to kar dyscyplinarnych. Urodził się w późnych latach 50-tych, jego matką była nieznana amerykanka a ojcem nieznany polak. Podejrzewa się, że przedłuża sobie młodość przy pomocy anomalnych środków.

Szef sprawy Damiana Nowaka. Uważa się, że Daniel Asheworth był niegdyś członkiem Biblioteki Wędrowca jak i Wilson's Wildlife Solutions, wielokrotnie udowodnił, że jest użytecznym nabytkiem w operacjach Ośrodka 120.


Dr Django Bridge: Archiwista Fundacji. Cichy, lecz wpływowy, odrobinę melancholijny i kapryśny. Nadzwyczajna pamięć. Znany z bycia "na ty" z dr Brightem, często służył mu jako asystent informacyjny.


Dr Jack Bright: Dyrektor Personelu Fundacji. Nieco amoralny. Ekstremalnie lojalny wobec Fundacji. Może być lub nie być przyjacielski i/lub przerażający; z pewnością jest bezpośredni. Przywiązany do SCP-963, w związku z czym jest nieśmiertelny, używając ciała tego, kto jako ostatni dotknął 963.


Dr Jeremiah Cimmerian: Łącznik komitetu ds. Etyki, który traktuje swoją pracę jedynie odrobinę poważnie. Nigdy nie podejrzewał, że jego doktorat z literatury angielskiej czy licencjat z filozofii mógłby pomóc mu znaleźć zatrudnienie, ale pierwsza rzecz sprawiła, że został zrekrutowany przez Fundację jako naukowiec, a druga rzecz zabezpieczyła jego zatrudnienie na dłuższy czas. Posiada niecodzienne zainteresowanie odnośnie kalamburów i etycznego traktowania humanoidów.


Dr Alto Clef: Wysoce przystosowujący się, sprytny kłamca. Były operator GOC, specjalizujący się w manipulatorach rzeczywistości. Również były urzędnik ds. akt. Przechodził anomalne modyfikacje, które zapewniły mu odporność na zmiany rzeczywistości i uniemożliwiły sfotografowanie jego twarzy. Posiada długą i kratkowaną przeszłość, jak również niejako ukryte pasmo samo-nienawiści. Reformowany mizoginista. Większość plotek go dotyczących jest przesadzona albo bezzasadna. Nie nazywaj go "zaznajomionym z frazesami" lub enigmatycznym.


Badacz Jacob Conwell: Analityk Anomalnych Materiałów. Magister w Chemii Analitycznej. Obecnie kierownik Laboratorium AMat Ośrodka 64. Często wzywany, Conwell wyrobił sobie opinię w Fundacji jako ciężko pracującego naukowca.


Dr Kain "Pathos" Crow: Po-dyscyplinarny naukowiec zdolniacha, specjalizujący się w szczególności w biochemii i robotyce. Rzadko, o ile w ogóle, widywany publicznie. Może być lub nie być stale zmieniony w podobne do psa ciało, jako rezultat specyficznego wydarzenia anomalnego.


Dr Michael Edison: Badacz 3 Poziomu, obecny szef departamentu Metafikcji w Ośrodku 19, a także jego jedyny członek. Dr Edison był wielokrotnie karany dyscyplinarnie z powodu powtarzających się niesankcjonowanych i nieprzemyślanych zachowań. Zachowania te spowodowały tymczasowe przeniesienie do Ośrodka ██ na Antarktydzie. Jego obecny przydział do Ośrodka 19 jest uzależniony od zgody przydzielonego mu terapeuty.


Dr Justine "Jay" Everwood: Specjalista ds. GoI, bardzo oczytany i obeznany w wielu organizacjach, z którymi syknęła się Fundacja. Jest szczególnie zainteresowana Wondertainment i Wilson's Wildlife Solutions. Jest otwartą osobą, ale często gubi się w myślach, czy to przyziemnych, czy fantastycznych.


Dr Chelsea "Photosynthetic" Elliott: Specjalistka roślin, zarówno anomalnych, jak i nieanomalnych. Oddana, przyjacielska, skłonna do wizji tunelowych. Zwykle w terenie; przesadna praktyka w jej laboratorium i badaniach polowych, co doprowadziło do licznych urazów. Blizny pokrywają jej dłonie i ręce.


Dr Charles Gears ("COG"): Człowiek z dużymi brakami w reakcjach emocjonalnych (aż do punktu braku przerażania się) i posiadający nadzwyczajny poziom logiki i intelektu. Były specjalista obiektów klasy Euclid nim rozszerzył zakres swoich studiów. Był głęboko związany z prawdziwie szokującą ilością obiektów SCP, tak poważnych, jak i tych drobnych. Postać z dużym autorytetem w niedawnej historii Fundacji.


Dr Simon Glass: Kierownik Psychologii. Zaufany w przeprowadzaniu psychologicznych ewaluacji pośród wysokiego rangą personelu Fundacji. Bardzo empatyczny. Czasami uważany za "miękkiego" — jest to prawda, jak na naukowca Fundacji, ale wciąż jest godny zaufania. Podczas przebiegu swoich przesłuchań zyskał wiedzę odnośnie coraz straszniejszych sekretów, jednak wciąż odznacza się zdrowiem psychicznym i empatią.


Dr Frederick Heiden: Specjalista neurologii. Niespokojny, niepewny, empatyczny, skupiony na logice. Mający udział w dużej liczbie sklasyfikowanych projektów, pomimo pierwotnego zabronienia dostępu do obiektów inne niż Bezpieczne.


Dr Everett King: Jeden z najbardziej doświadczonych matematyków Fundacji. Reputacja doktora Kinga została niejako przegoniona przez jego zapis testowy, włączając w to nietypowe rezultaty. Mimo to regularnie wnosi wkład do czasopism wewnątrz Fundacji.


Dr Zyn Kiryu: Wysoce płodna naukowiec. Mająca udział w znacznej liczbie sklasyfikowanych projektów Fundacji. Obsesyjna, ambitna, często nie jedząca i nie śpiąca na rzecz zakończenia zadań. Dołączyła do fundacji przed ukończeniem edukacji; zakończyła ją poprzez przyspieszony program Fundacji. Pierwotnie zamknięta w sobie i wycofana, lecz otworzyła się po ukrytym odczuciu ambicji. Często zgłasza się na ochotnika do zajmowania się przypływem nowych członków Fundacji, mają nadzieję na danie nowym członkom pozytywnego pierwszego wrażenia odnośnie często przerażającej organizacji. Posiada talent do poezji. Przypadkowo odziedziczyła po nieobecnym Dr Kondrakim związek z anomalnymi motylami, włączając w to SCP-408 po zniknięciu Kondrakiego.


Dr Mark Kiryu: Starszy naukowiec i dyrektor laboratorium przetwarzania przedmiotów anomalnych. Przed pierwotnym zatrudnieniem posiadał sukcesywną karierę jako terapeuta (licencjonowany psycholog). Obszernie pracował nad SCP-1457 przez pierwsze lata w Fundacji, ale nie mówi o tym; również prowadził kilka projektów dotyczących rozumnych bytów SCP. Wesoła postawa i dobry słuchacz; dba o swoich współpracowników i stażystów niczym kwoka. Posiada ceramicznego konika morskiego i doniczkowy bambus na swoim biurku.


Dr Adam Leeward: Emocjonalnie zdezorientowany i skolidowany etycznie specjalista zabezpieczeń humanoidów z Ośrodka 11, mieszkający w Ośrodku 81. Mógł lub nie mógł popełnić kilka błędów, mógł lub nie mógł naprawić kilka błędów. Nie bez standardowego stopnia oziębłości w osobistych cechach, ale z kilkoma (czasami bolesnymi) miękkimi punktami.


Dr Sophia Light: Biolożka, chirurg i Dyrektor Ośrodka ze zbyt, zbyt wieloma sekretami. Możliwa do polubienia lecz przerażająca osoba. Bezpośrednia, zdeterminowana, analityczna; dobra pod presją. Wkłada wysiłek w pozostanie przyjacielską i otwartą (i stabilną emocjonalnie). Posiada pomniejsze blizny na twarzy, a jej stary uraz lewej ręki upośledza jej funkcjonalność. Nieznacznie traumatyczne dzieciństwo; opiekunowie zmuszali ją do nauki sztuki przetrwania poprzez zostawianie jej samej w dziczy afrykańskiej na wiele dni. Dołączyła do Fundacji po sklasyfikowanym, anomalnym incydencie który zabił jedenaście ludzi, włączając w to jej narzeczonego. Obecnie lub formalnie połączona romantycznie z Troy'em Lament.


Dr Samuel M. Lloyd: Angielski memetyk i półetatowy kierownik HMCL, który pojawia się wszędzie. Lubi śledzić wszystko, co się dzieje, i bardziej lubi wchodzić w interakcje z anomaliami niż jest to dobre dla niego.. Cyniczny, egocentryczny, na ogół o dobrych intencjach, ale ponad jego głową. Młodszy, niż się spodziewasz.


Dr Everett Mann: Niekonwencjonalny naukowiec medycyny właściwie bez skrupułów, ze specjalizacją w nietypowych formach zabiegów chirurgicznych. Dowcipnie określany jako "szalony naukowiec". Czasami nie do końca dowcipnie. (Sprzeciwia się określeniu "szalony naukowiec", uważając że "szalony doktor" za lepsze określenie, jak również że różnica powinna być jasna dla każdego z odpowiednim wykształceniem akademickim.) Potrafiący łatwo wykonać potworne rzeczy w imię badań. Posiada dramatyczne wąsy. Ze względu na swoje wychowanie jego wiedza popularna i kulturalna jest przygnębiająco przestarzała, co doprowadza do anachronizmów i absurdalnych sytuacji.


Dr Jaime Marlowe: Przeciętny naukowiec, specjalizujący się w czasoprzestrzennych, poza-wymiarowych, wizualnych, przestrzennych i niosących zagrożenie poznawcze anomaliach. Wcześniej opisywany jako "boleśnie, boleśnie, boleśnie przeciętny", głownie ze względu na drobne incydenty interpersonalne i niewłaściwe wybuchy podczas stresu. Profil Marlowe'a odrobinę zwiększył się ze względu na najwyraźniej niewyjaśnione koneksje z niepowiązanymi zdarzeniami anomalnymi, które zdawały się jedynie zwiększać w częstotliwości.


Dr Riven Mercer: Skoncentrowany na weterynarii naukowiec, drugi na szczeblu dowodzenia w Laboratoriach Kiryu. Zajmuje się przydzielaniem personelu do nadchodzących kryjówek przedmiotów anomalnych, jak również często udaje się do zewnętrznych przydziałów. Dobry ze zwierzętami, posiada zrzędną, brodatą smoczą jaszczurkę, która żyje w laboratorium.


Badacz technologiczny David Rosen: Doradca techniczny i naukowiec. Odpowiedzialny za dbanie o stałą funkcjonalność infrastruktury technicznej Ośrodka 19. Znany z bycia zgryźliwym i nieznacznie podatnym na incydenty, mimo to bardzo dobrze zarządza technicznym departamentem i jest postrzegany jako oszczędny lider.


Dr. Katherine Sinclair: Działająca umysłowo członkini - i jedna z jedynie dwóch członków Studiów Okultystycznych w dywizji Taumaturgi w Ośrodku 87 Sloth's Pit, Wisconsin. Była związana z dużą liczbą incydentów, włączając atak na Sloth's Pit przez, obecnie zlikwidowaną organizację, Rządy Satyra i Świątecznym Incydencie z 2014. Posiada blizny po oparzeniach na przedramionach, otrzymane w wyniku nieudanego ognistego rytuału.


Dr Connor MacWarren: Aktywny badacz skupiający się na rozwoju technologii anomalnych, będący jednocześnie jednym z członków zarządu Ośrodka 98 w Filadelfii. Obecnie nadzoruje swój własny departament specjalizujący się w anomaliach pozawymiarowych. Skromny, sarkastyczny, drażliwy i absolutnie nie cierpi powtarzać się za każdym razem, gdy ktoś źle usłyszy jego niewybredne żarty. Były członek Korpusu Piechoty Morskiej jego ojcem był wysoce kompetentnym agent GOC, obecnie są w separacji.


Dr Johannes Sorts: Specjalista od memetyków i naukowiec polowy, z doktoratem historii sztuki. Kaukaski, późna 30-tka, nieogolony z szarzejącymi, brązowymi włosami. Z lekką nadwagą, zwykle nosi szarą czapkę. Obsesyjny, strachliwy i paranoiczny w przyziemnych sprawach, ale solidny i skoncentrowany w kontaktach z memetycznymi lub informacyjnymi zagrożeniami. Liczne raporty dyscyplinarne ze względu na kiepskie wybory czynności pod presją, włączając w to zastrzelenie ochroniarza kiedy był pod moim wpływem. Obecnie przechodzi ewaluacje psychologiczne i posiada ograniczenie do jedynie bezpiecznych projektów.


Dr Thaddeus Xyank: Obecnie naukowiec niskiego szczebla, ale ekstremalnie ważny dla Fundacji. Specjalizuje się w anomaliach czasowych. Nieco arogancki i gadatliwy, ale uważany za nadchodzącego geniusza.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported