Poczet królów i książąt polskich hub

Poczet królów i książąt polskich hub

ocena: +11+x

Poczet królów i książąt polskich – cykl rysunków Jana Matejki z lat 1890–1892, przedstawiający 44 królów i książąt polskich, w tym cztery księżne i królowe.

— Wikipedia

Mieszko1.jpg

Mieszko I

SCP-PL-267 autorstwa Nats482Nats482

"Niech spoczywa na wieki nasz dzielny król Mieszko poległy w wojnie z przebrzydłymi Polanami."


Mieszko_II_Lambert.jpg

Mieszko II Lambert

SCP-PL-220 autorstwa ArcydziegielArcydziegiel i DoijjDoijj

"Poostanę tobie wierzeny po krys mych dni, a moja mość nidze nia zgasznie, nawet jacy werzchnie mnie to do czelustek pandemonjum, chocia mość ma jest potężliwsza od od zamiennika.

Twojski luby, Mieszko."


Henryk_Walezy.jpg

Henryk Walezy

Wynaturzenie-276 autorstwa Nats482Nats482

"Nie uciekniesz przed sprawiedliwością, nawet jeżeli sądzisz, że teraz jesteś bezpieczny. Dojdę po ciebie, w najmniej spodziewanym momencie. Na przykład jak będziesz korzystał z sedesu."


Zygmunt_III_Waza.jpg

Zygmunt III Waza

SCP-PL-035 autorstwa ZeroStriderZeroStrider

"Co do SCP-PL-035, sugerowałbym poważne przyjrzenie się wszystkim obrazom z bitew od śmierci Zygmunta III Wazy, jeśli na którymś z nich przywódca trzyma róg… warto dokładnie zbadać wszystkie wzmianki o tej batalii."


Królewska Fundacya Hub autorstwa Dr-Maxwell1Dr-Maxwell1

"Królewska Fundacya SCP powstała z inicjatywy Zygmunta III Wazy w roku 1596 po tym jak wywołany pokazem alchemicznym pożar strawił część zamku wawelskiego."


Przypadek Dymitra Iwanowicza: Część 1 autorstwa Dr-Maxwell1Dr-Maxwell1

"Dymitr został ugoszczony na Wawelu zgodnie z jego domniemanymi honorami. Pierwszego dnia oficjalnie przedstawiono go polskiemu monarsze, następnie zaś poczęto wykładać jaki był plan zdobycia Moskwy. Znając gorliwość religijną Zygmunta Wazy, carewicz naobiecywał mu gruszek na wierzbie."


Wladyslaw_IV_Waza.jpg

Władysław IV Waza

SCP-PL-1620-J autorstwa Draven AddamsDraven Addams

"HRRRGH MOŚCI STANISŁAWIE PRÓBUJĘ PRZEMKNĄĆ SIĘ OBOK TURCZYNA LECZ JESTEM DIABLO KORPULENTNY I BRZĘK SIEDZENIA MEJ ZBROI ALARMUJE WCIĄŻ ŻOŁDAKÓW WROGA."


Stan krypt wawelskich:

5/44

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported