Podwodne Ogrody Których Nie Ma


ocena: +2+x

Biuro kapitana Schultza wyróżniało się od reszty Ośrodka. Ściany zdobione drewnem, tak samo podłoga i sufit. Drzwi stylizowane na te w statkach. Na ścianach znajdowały się trofea łowieckie. Przyczepiony szczupak, oderwana kończyna zaopatrzona w ostrze, która należała do lokalnych gigantycznych krewetek. Nieco dalej od nich znajdowała się ryba miecznik oraz róg narwala. Pomieszczenie oświetlała jasna lampa umieszczona w wysuszonej rozdymce. Podłogę ozdabiała wyprawiona skóra foki, na środku pomieszczenia obok biurka znajdował się ster, bardziej symbolicznie niż by pełnił jakiekolwiek funkcje. Po drugiej stronie pomieszczenia znajdowały się półki z książkami oraz mapa Rowu Bałtyckiego z naniesionymi punktami. Za biurkiem, jak i również plecami kapitana znajdował się szkielet delfina podwieszony do sufitu.

Na samym biurku oprócz lampki i stosu dokumentów znajdował się monitor fundacyjnego komputera oraz ząb żarłacza białego. Na fotelu, który się znajdował za biurkiem, siedział już sam dyrektor Schultz, w kapitańskiej czapce palący fajkę. Przed nim znajdowała się wykonana mapa ruin miasta Fae, które to znajdowało się na dnie Rowu wraz z naniesionymi kilkoma oznaczeniami konkretnych budynków. Można było wyodrębnić świątynie, pałac, nieco dalej od nich ruiny łaźni, obok której zaś znajdowało się coś na wzór domu uciech. Prawie całkowicie zniszczone ruiny sądu, oraz wiele domostw mieszkalnych.

— Kapitanie, są wyniki autopsji zwłok wyciągniętych z obiektu — odezwał się głos z monitora, na którym pojawiała się teraz ikonka hełmu do nurkowania stylizowanego na XIX wiek, był to Nautilus.aic.

— Mówże zatem bosmanie Nautilus — powiedział zaciekawiony dyrektor.

— Według doktora Kota śmierć tego bliżej niezidentyfikowanego humanoida nastąpiła 30 lat temu, poprzez zawał serca. Sam jeszcze dokonałem kilku analiz, kod genetyczny obiektu zgadzał się w większości z Homo sapiens sidhe.

— Coś jeszcze masz do powiedzenia?

— Owszem, ślady zniszczenia miasta są datowane na o wiele starsze niż 30 lat. Co prawda jest to tylko jeden osobnik, lecz możemy mieć doczynienia z czymś większym — odpowiedział niemalże natychmiastowo Nautilus.

— Dziękuję za stwierdzenie oczywistości Nautilus — powiedział nieco złośliwie Schultz

Kapitan odstawił fajkę, sprawa ruin na dnie rowu męczyła go, teraz jeszcze kwestia tego humanoida. Istota ta z budowy ciała była przystosowana do życia w wodzie, natomiast ruiny w swojej konstrukcji nie są w pełni przystosowane dla takiej rasy, czego przykładem mogą być schody czy pozostałości po pochodniach. Czy też jeszcze nowsze odkrycie, na jednym z kamieni który był ścianą domu mieszkalnego, znajdował się wyryty napis runiczny, w języku nordyckim. Głosił on, że "Steinar tu był".


Doktor Cis aktualnie znajdowała się w laboratorium sektora Gamma, przed nią leżał wycięty kawałek kamienia, na którym były wyryte nordyckie runy. Obok kamienia znajdowały się kartki z pojedynczymi literami i tłumaczeniami napisu. Niska ruda doktorka przeglądała teraz dane Fundacyjne o jakichkolwiek wzmiankach o fae w podaniach wikingów. Aż udało jej się. Podekscytowana otworzyła dane. Wykopaliska archeologiczne w Trondheim. Zostały znalezione narzędzia oraz bronie wykonane z irrilitu, zostało rozpoczęte śledztwo Fundacji jednak nie znaleziono śladów obecności fae, jedynie poemat wykonany przez jednego ze skaldów, utrwalony w formie pisanej. Doktor Cis postanowiła włączyć plik zawierający w sobie poemat.

Wielka królowa
Wojów przyjęła
Zagubieni w fali wojowie nasi
W Niflheimie przedwcześnie ukazani
O do miejsca z którego korzeń Yggdrasilu wyrasta
I potężna Hel włada
Ucztować u Odyna nie zaznali
W Niflheimie za to przyjęci
W pałacu wielkiej królowej
Dzielni wojowie przyjęci zostali
Pałacowe ogrody za miejsce uczty im robiły
Wielka królowa wojów odesłała
Powrócili oni wyżej, na morza Midgardu
Aby mogli zaznać smaku zginięcia w boju
I w dniu swym dogodnym, przy Odyna stole zjeść

Źródła z pieśni skaldów nie były zawyczaj zbyt dokładne, często były improwizowane na miejscu bazując na reakcji publiczności. Cis próbowała jednak narzucić jakąś interpretację do tej pieśni wikingów. Wiele wzmianek o "wielkiej królowej", obecność narzędzi z irrilitu1. Dodatkowo tutaj wyryty napis wikingów. Czy śpiewając o wielkiej królowej mieli na myśli PoI-001-C? To jednak tworzy wiele problemów, takich jak czas kiedy podróżowali wikingowie, a czas królowej Mab dzielą tysiące lat. Też wszelkie źródła opisujące królową Mab ukazują jej twarz za piękną, natomiast tutaj jest wspomniana Hel. Jedną z cech rozpoznawalnych tej córki Lokiego była spora część ciała symbolizująca śmierć, czy to zgniła połowa twarzy, czy chociażby szkieletowate nogi. Kolejna rzecz, która się kłóciła nieco, z jakiegoś powodu królowa przyjęła wojów w ogrodach pałacowych. Z jakiegoś powodu nie zostali przyjęci w halach jadalnych.

Doktor Cis przysunęła do siebie mapę ruin miasta fae, po przyłożeniu do niej palca zaczęła szukać miejsca, gdzie by się znajdowały ogrody pałacowe, jednakże po chwili się zorientowała że takich nie było, nawet śladu po nich poza granicami miasta. Pałacowe ogrody zwyczajnie nie istniały.

Chwila, tak samo również ten rów, nie był widoczny do 2010, pomimo tego że definitywnie istniał i było w nim życie. Ruiny nie istniały, dopóki Fundacja nie zdała sobie sprawy z ich egzystencji. Może, większa część miasta jest ukryta w iluzji taumaturgicznej? Doktor Cis wstała od biurka, faktycznie z tą świadomością niektóre elementy mapy wydawały się jej nieco dziwne, skomponowane nienaturalnie. Zaczęła zaznaczać niepasujące punkty na mapie białym markerem.

Wniosek #1231
Od: EmCi69
Do: @Site-PL-69-Dir
Treść: Przeprowadzając analizę nordyckich run z materiału 69-1253, zauważyłam pewien związek z Rowem Bałtyckim a tekstami SK-3124 z Trondheim. Dodatkowo rozkład budynków i ścian Rowu w niektórych miejscach, zwyczajnie nie ma sensu. Patrząc jednak na to, w jaki sposób ja i doktor Siwiatło odkryliśmy istnienie ruin, jest wysoka szansa, iż spora ich część jest zakryta czymś w rodzaju magicznej iluzji. Chciałabym złożyć wniosek o sprowadzenie zespołu badawczego specjalizującego się w taumaturgii, w celu dokładnego sprawdzenia miejsc które zaznaczyłam na mapie.

Status wniosku: Zatwierdzony

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported