Propozycja projektu 2014-234: "Zewnętrzny Obiekt Zwyczajności"
ocena: +6+x

Tytuł: Zewnętrzny Obiekt Zwyczajności

Wymagane materiały:

  • Jedna (1) dwumetrowa ławka parkowa

Streszczenie: Zewnętrzny Obiekt Zwyczajności to ławka parkowa. Jest w pełni funkcjonalna, jeśli chodzi o możliwość komfortowego siedzenia przez trzy osoby, które się nie znają i aż do pięciu, które znają się od dłuższego czasu. Jedna osoba jest w stanie wygodnie ułożyć się w pozycji horyzontalnej lub spoczynkowej na powierzchni ławki. Zewnętrzny Obiekt Zwyczajności może także służyć jako powierzchnia do przechowywania przedmiotów, jednakże obiekty mniejsze od lub równe wielkości szczelin ławki mogą spaść na ziemię, jeśli nie obchodzi się z nimi ostrożnie.

Obiekt powinien być wystawiony w parku, gdzie publiczność jest w stanie go oglądać i używać, jeśli zechce.

Zamiar: W poszukiwaniu inspiracji natknąłem się na fenomenalne, znakomite i najbardziej niekonwencjonalne środki wyrazu sztuki współczesnej, stworzone przez moich idoli, profesjonalistów i paru kolegów. Podziwiałem ich dzieła, myśląc jak mógłbym doścignąć ich poziom. Tak niebezpieczne, kontrowersyjne, odważne i surrealistyczne obiekty mogły być przewyższone tylko przez dzieło bardziej niebezpieczne, bardziej kontrowersyjne i bardziej surrealistyczne.

Pewnego poniedziałkowego popołudnia siedziałem próżnie, próbując przelać wszystkie moje pomysły i idee do zeszytu. Reprodukcja głowy Józefa Stalina naturalnej wielkości recytuje sekrety Związku Radzieckiego przy akompaniamencie pierwszej piosenki udokumentowanej przez ludzkość. Szkolne przedstawienie Les Miserables, ale z prawdziwym głodem. Korea Północna, ale z pszczołami. Nic mnie nie usatysfakcjonowało. Wstałem i wtedy mnie olśniło.

Wszystko w tym ruchu może być zniszczone przez coś zwyczajnego. Tworzę anomalię pomiędzy anomaliami.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported