Fundacja po raz pierwszy skonfrontowała z GoI-571-20 w 18██ roku podczas zabezpieczania podmiotu SCP-PL-███. Liczne pozyskane do dziś informacje wskazują na działalność GoI zwanej Polskim Związkiem Grzybiarstwa Anomalnego. Organizacja ta skupia swoje działania na zbieraniu, badaniu oraz przetwarzaniu (prawdopodobnie głównie w celach zarobkowych) anomalii o charakterze grzybowym.
Logo PZGA pojawia się na wielu publikacjach Związku.
Polski Związek Grzybiarstwa Anomalnego ma strukturę opartą o zarządzanie przez radę nadzorczą na czele z prezesem. Wszyscy członkowie rady nadzorczej (poza zastępcą działu zasobów ludzkich) posiada swoją własną gałąź odpowiedzialną za określony aspekt działań organizacji. Każda gałąź ma swoją własną, unikalną budowę wiążącą się z zarządzaniem wewnętrznym, posiadanymi środkami, rekrutacją nowych członków oraz nastrojem panującym wśród jej członków. Aktualnie Fundacja rozróżnia 6 gałęzi odpowiedzialnych za:
- Pozyskiwanie grzybów.
- Badania naukowe.
- Sprzedaż przetworzonych produktów, promowanie i maskowanie organizacji w określonych środowiskach.
- Zapobieganie sytuacjom kryzysowym.
- Zarządzanie zasobami ludzkimi (podejrzewa się, że pod tym pojęciem kryją się inne działania, jednak agentom Fundacji nie udało się ich potwierdzić).
- Wykonywanie bliżej niesprecyzowanych zadań wyznaczonych przez Prezesa (potwierdzono istnienie tej gałęzi, ale w związku z jej wielkością oraz stopniem zakonspirowania nie udało się dojść do sektora działań, za które jest odpowiedzialna).
Gałąź Polskiego Związku Grzybiarstwa Anomalnego odpowiedzialna za pozyskiwanie grzybów zrzesza przede wszystkim osoby hobbystycznie trudniące się zbieraniem różnorakich gatunków grzybów wykazujących właściwości nietypowe dla zwyczajnych osobników przynależących do tego królestwa organizmów. Sama przynależność umożliwia tym osobom zdobywanie wiedzy na temat anomalnych grzybów oraz zwyczajne rozwijanie swojej pasji.
Związek prowadzi własną działalność naukowo-badawczą z zakresu dziedziny mykologii. Aktywność ta ma na celu poznawanie właściwości konkretnych obiektów grzybowych celem ich dokładnego opisania i skatalogowania. Niewiele wiadomo na temat metod badawczych PZGA. Poznane gatunki grzybów są opisywane w dwóch postaciach, z czego największą popularnością cieszą się publikowane wśród członków Związku specjalne broszury zawierające podstawowe informacje praktyczne o konkretnym gatunku grzyba, wraz z opisanymi metodami postępowania w przypadku występującego zagrożenia ze strony nadnaturalnego osobnika. Pełna dokumentacja odnośnie do gatunków anomalnych grzybów jest ściśle strzeżona przez Związek i dostępna jedynie dla członków zajmujących się badaniem grzybów.
Pozyskiwanie rzetelnych informacji na temat innych oddziałów organizacji w toku.
PZGA organizuje co roku pod koniec lata wydarzenie nazywane mianem "Dożynek". Lokalizacja każdego z nich jest tajna i znana jedynie członkom Związku; dotychczas niepowodzeniem zakończyło się odkrycie miejsca aktualnej organizacji wydarzenia.
Dożynki mają polegać przede wszystkim na wspólnej integracji członków związku. Warto nadmienić, że wydarzenie nie jest obowiązkowe, a większość osób biorących w nim udział (poza wyznaczonymi do organizacji) pracuje dla odłamu zajmującego się zbieraniem grzybów lub ich badaniem.
Punktem kulminacyjnym Dożynek jest wyłonienie osoby, która wykazała się najlepszymi wynikami w pozyskiwaniu lub badaniu grzybów anomalnych w skali całego roku. Osoba taka zostaje nagrodzona oficjalnym nadaniem roli agenta PZGA.
Agenci są zasłużonymi członkami Związku, a ich wiedza praktyczna stanowi element działań prowadzonych przez te osoby, które skupiają się przede wszystkim na odnajdywaniu i pozyskiwaniu nowych gatunków grzybów anomalnych, oraz podejmowaniu wstępnych prób wdrożenia środków bezpieczeństwa w przypadku obiektów stanowiących zagrożenie. Agenci działają w konspiracji, przez co ich pojmanie zazwyczaj jest nieskuteczne. Rola agenta jest nadawana przez samego Prezesa Związku.
Nie ma żadnych informacji o poprzednich prezesach organizacji czy ewentualnych zmianach na tym stanowisku (w przeciwieństwie do rady nadzorczej, która została utworzona w roku 19██ podczas ponownego wzrostu wpływów organizacji). Fundacja nie posiada żadnych informacji dotyczących osoby Prezesa, oprócz faktu, iż jest on przewodniczącym całego Związku. Członkowie organizacji (z wyjątkiem osób znajdujących się w radzie nadzorczej i działających bezpośrednio na polecenia Prezesa) mogą spotkać się z Prezesem jedynie podczas zwieńczenia Dożynek, podczas nominacji nowego agenta oraz przy ewentualnym awansie do podgrupy zarządzanej bezpośrednio przez Prezesa. Z niewiadomej przyczyny żaden z przesłuchiwanych członków nie był w stanie informatywnie opisać osoby Prezesa.
Pisanie
Jeżeli chcesz napisać raport, w którym główną rolę odgrywa grzyb powiązany z PZGA, pamiętaj: to są normalni ludzie (w większości). Nikt należący do zbieraczy PZGA nie biega z karabinem maszynowym. Należą do nich zwykli ludzie, ze zwykłymi obowiązkami z niezwykłym zainteresowaniem. Żadna osoba nie będzie zmuszana ani specjalnie wysłana do grzyba, o którym wiadomo, że spotkanie z nim może zakończyć się bardzo nieprzyjemnie. Wyjątkiem są sytuacje, gdy Związek ma opracowaną metodę neutralizacji zagrożenia związanego z anomalią.
W przypadku agentów sytuacja może być trochę inna. Agenci to osoby, które zostały wyróżnione i świadomie podejmują ryzyko, ponieważ wiedzą, jak z tym ryzykiem należy się obchodzić. Wstają rano, idą do pracy, ale wiedzą, że po południu spotykają się z X i Y w miejscu Z celem zlokalizowania i wstępnego rozeznania danego grzyba. Są oni bardzo podobni do agentów Fundacji — działają w terenie i konfrontują z anomaliami, nierzadko jako pierwsi. Ważną kwestią jest, że agenci nie wiedzą o istnieniu Fundacji, lecz mimo to działają w konspiracji — ma ona na celu ukrycie swoich działań przed ludźmi niewtajemniczonymi w istnienie świata anomalii.
Jeżeli dojdzie do sytuacji, w której członek Związku zrobi coś, co może zaszkodzić Związkowi, nie zostanie rytualnie [USUNIĘTO], nie dosięgnie go kara boska ani nic podobnego. Po prostu zostaną podjęte czynności dyscyplinarne związane z działaniami od zwykłej nagany, poprzez degradację, do wydalenia z organizacji. Oczywiście należy pamiętać, iż ze względu na różne modele zarządzania przyznawanie kar oraz sam ich wymiar może być różny. To oznacza, że zbieracze za utratę jakiegoś anomalnego grzyba zdegradują kogoś, to inny odłam za podobne przewinienie nie może podjąć innej kary (nawet takiej nieprzewidzianej w podstawowym znaczeniu).
No dobrze, ale skąd PZGA wiedzą tyle o grzybach?
Zostawmy to osobistej interpretacji. Zorganizowana grupa naukowa albo badania na własną rękę — wybierz, co chcesz. Trzymaj się tego faktu, że Związek wie, jak należy obchodzić się z anomaliami i je badać.
Postać Prezesa jako przewodniczącego jest największą tajemnicą dla Fundacji i prawdopodobnie większości członków samego Związku. On po prostu jest, nie wychyla się bez potrzeby, stara się działać w ukryciu. Działa głównie przez radę nadzorczą, a gdy nie może załatwić czegoś w ten sposób, wzywa swoich ludzi lub robi coś sam jedynie z ich obstawą.
Ulotka
Format ulotki
Ważną częścią raportu opisującego grzyb poznany przez PZGA jest właśnie ulotka informacyjna, zdobyta przez Fundację jakąś racjonalną metodą.
Poniższy kod umożliwia stworzenie elementu blokowego symulującego właśnie taką ulotkę. Pierwsze raporty tworzone w tym GoI posiadają ulotkę w kolorach fioletu:
- Kolor ramki (border): ▉
- Kolor tła (background): ▉
- Kolor tekstu (realizowany przez moduł span): ▉
Jeżeli nie odpowiada Ci taka kolorystyka, nic nie stoi na przeszkodzie podmienić numery kolorów w kodzie diva. Zachowaj jednak rozsądek i estetyczność, niech ramka będzie się wyróżniała, a tekst nie będzie wywoływał potrzeby wzięcia tabletek na ból głowy.
Ważne! Jeżeli zupełnie nie znasz się na języku CSS, nie ruszaj pozostałych elementów kodu!
[[div style="border:solid 5px #220A29; background:#2F0B3A; padding:5px; margin-bottom: 10px; border-radius: 10px; box-shadow: 0 0px 0px rgba(102,0,0,.5);"]]
[[span style="color: #E3CEF6"]]
**Nazwa grzyba**
//Nazwa łacińska//
------
**Typ grzyba**
**Wygląd:**
**Właściwości anomalne:**
**Występowanie:**
**Historia wykorzystania:**
**Zalecenia:**
[[/span]]
[[/div]]
Ulotka, którą uzyskasz, wygląda w ten sposób:
Nazwa grzyba
Nazwa łacińska
Typ grzyba
Wygląd:
Właściwości anomalne:
Występowanie:
Historia wykorzystania:
Zalecenia:
Treść
Kolory kolorami, ale najważniejsza jest treść ulotki. Pamiętaj, że ulotka jest pisana przez osoby z wiedzą naukową, tekst powinien być utrzymywany w tonie klinicznym, jednak ponieważ jest to ulotka skierowana do prostych ludzi, możesz delikatnie, ale nie bez przesady, rozluźnić zimny styl naukowy.
Nazwa grzyba: To oficjalna nazwa gatunku nadana przez PZGA i stosowana przez Związek. O co w tym chodzi? Tak jak mamy borowika szlachetnego, muchomora czerwonego czy pieczarkę polną, ochrzcij grzyba nazwą, która będzie odnosiła się do jego właściwości. Ponieważ nazwy organizmów są dwuczłonowe (nie patrzmy na wyjątki z-jakiejś-wyspy-czy-innego-miejsca), nie zmieniaj tej zasady.
Nazwa łacińska: Jest nazwą grzyba po łacinie. Pomoże tu Google albo ktoś rozeznany w tym języku.
Typ grzyba: Zamiast ''typ grzyba'' musisz napisać, jaki to grzyb. Wykorzystaj swoją wiedzę zdobytą w szkole, od rodziców czy w różnych publikacjach. Typ grzyba oznacza, czy jest on jadalny, niejadalny, trujący albo w jakiś inny sposób działa po kontakcie z nim. Zwróć uwagę na to, że np. w przypadku pleśni nie będziesz pisać, że grzyb jest niejadalny, bo pleśni zazwyczaj się nie je, a ta informacja ma być praktyczna dla każdego grzybiarza.
Wygląd: Krótki opis grzyba, identyczny jaki widnieje w wielu atlasach dla grzybiarzy. Opisz tu cechy wyglądu swojego grzyba: co widzisz, gdy na niego patrzysz, jaki jest w środku, czym się charakteryzuje.
Właściwości anomalne: Opisujesz tu nadnaturalne właściwości grzyba.
Występowanie: Gdzie można znaleźć grzyb, kiedy itp. Po prostu informacje które musisz znać, jeśli chcesz znaleźć tego grzyba.
Historia wykorzystania: Opisujesz tu całą historię interakcji między grzybem a Związkiem: jak go znaleźli, czy do czegoś wykorzystywali itd.
Zalecenia: Dodatkowe informacje pomocne w poprawnym (i bezpiecznym) zbieraniu tego grzyba.