Zaktualizowany wpis
ocena: +9+x

Identyfikator podmiotu: SCP-173

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-173 musi zawsze być trzymany w zamkniętym pomieszczeniu. Wchodzić do przechowalni mogą grupy co najmniej trzyosobowe. Personel musi zamknąć za sobą drzwi na klucz. Dwóch testerów, aż do momentu opuszczenia przechowalni przez cały personel i jej zamknięcia, musi utrzymywać z SCP-173 kontakt wzrokowy.

Opis: Obiekt przeniesiony został do Ośrodka 19 w 1993 roku. Jego pochodzenie dotychczas nie zostało poznane. SCP-173 jest zbudowany z betonu i prętów zbrojeniowych oraz pomalowany farbą w spreju marki Krylon. SCP-173 jest żywy i ekstremalnie niebezpieczny. Obiekt nie może się poruszać, kiedy ktokolwiek na niego patrzy. Z obiektem należy zawsze utrzymywać kontakt wzrokowy. Członkowie personelu wpuszczani do przechowalni zawierającej SCP-173 są instruowani, by zgłaszać, zanim mrugną. Ataki obiektu prowadzą do skręcenia ofierze karku u podstawy czaszki lub jej uduszenia. W przypadku ataku personel zobligowany jest zastosować się do procedur przechowawczych dla obiektów niebezpiecznych 4. klasy.
Pracownicy zgłaszali odgłosy skrobania kamienia dochodzące z przechowalni, kiedy w środku nie było żadnego członka personelu. Dźwięki te zostały uznane za normalne, a zmiany w tych zachowaniu powinny być zgłaszane do aktualnie przebywającego na służbie nadzorcy.
Czerwonobrązowa substancja wypełniająca dno pojemnika jest mieszaniną odchodów i krwi. Jej pochodzenie nie jest znane. Przechowalnia musi być czyszczona co dwa tygodnie.


— Na co ty do cholery patrzysz? — krzyknął do drugiego pracownika klasy D znajdującego się w pomieszczeniu John Avery, obecnie znany jako D-5933.

— SCP-173. A na co ty do cholery patrzysz?! — nadeszła odpowiedź. To zaniepokoiło Johna, patrzącego bez przerwy na SCP-173, ponieważ drugi pracownik klasy D stał za nim, zwrócony w przeciwną stronę. Następnie John usłyszał najgorszy dźwięk, jaki dowolne stworzenie ludzkie kiedykolwiek słyszało; kichnięcie, dochodzące z odległości 15 centymetrów za jego głową. Na sekundę John pomyślał o odcinku Pogromców Mitów, który widział zanim go aresztowano, zanim tu przybył. W tamtym odcinku testowali, czy człowiek może kichnąć z otwartymi oczami. Nigdy nie zobaczył zakończenia.

Usłyszał głuche uderzenie, potworny dźwięk rozszarpywania i zbyt szybko urwany wrzask. John zdołał wykrztusić tylko "Kur-".


Dodatek 1 - SCP-173
Dnia ██.██.████, SCP-173 rozmnożył się, tworząc dwie identyczne kopie. Dwóch pracowników klasy D zginęło. Nie wiadomo, w jaki sposób nastąpiło to zjawisko. Obie instancje SCP-173, oznaczone teraz kolejno SCP-173-1 i SCP-173-2 mają zostać przeniesione do osobnych cel, w których zostaną zastosowane wcześniej używane procedury przechowawcze.

Dodatek 2 - SCP-173
Dnia ██.██.████, nastąpiła ponowna multiplikacja. Obiekty od SCP-173-1 do -4 mają być przechowywane osobno, z użyciem oryginalnych procedur. Obiekty zostały przeklasyfikowane na Keter.

Dodatek 3 - SCP-173
Dnia ██.██.████, nastąpiło przełamanie zabezpieczeń. Zakładając zwykły postęp geometryczny, obecnie istnieje co najmniej 61 kopii SCP-173. Niewiadomy jest sposób, w jaki podmioty rozmnażają się w tak szybkim tempie, a także sposób, w jaki w ogóle ulegają replikacji. Materiały wideo ukazują wiele instancji SCP-173 współpracujących ze sobą w wielu pomieszczeniach, w celu przełamania zabezpieczeń. Większość instancji pozostających w przechowalniach wydają się formować pewnego rodzaju "straż tyłu", uniemożliwiając agentom Fundacji pościg za pozostałymi kopiami. Wysunięto teorię, że SCP-173 posiada inteligencję roju, która skaluje się wraz z ilością pobliskich kopii. Należy zastosować zaktualizowane procedury przechowawcze dla kopii SCP-173.

Zaktualizowane Specjalne Procedury Przechowawcze
Wszystkie kopie SCP-173 mają być przechowywane odlanych na kształt metalowych pojemnikach i wysyłane do opuszczonej placówki Fundacji na Księżycu przy użyciu SCP- ███. Należy także przymocować do nich obroże lokalizacyjne, które będą sprawdzać, czy żaden z obiektów nie opuścił powierzchni Księżyca.

Dodatek 4 - SCP-173
SCP-173 spowodował przełamanie tajności Fundacji SCP. Śmierci wśród cywilów spowodowane przez podmiot szacuje się na około 500 000 w Północnej Ameryce, w ciągu ostatnich 48 godzin. Obiekty zostały zauważone setki tysięcy razy, pojawiło się także wiele nagrań, na których widać podmioty. Największe stacje telewizyjne zdobyły materiały wideo, na których widoczny jest SCP-173, i rozprowadzają instrukcje, których zastosowanie ma uchronić przed natychmiastową śmiercią. Dr Phillips Mathews Clef Gears Kondraki Bright jest odpowiedzialny za przechowanie.

Dodatek 5 - SCP-173
SCP-173 otoczył i zniszczył cztery placówki Fundacji niemal jednocześnie w ciągu ostatnich 24 godzin. Każda instancja wykazuje siłę charakterystyczną dla oryginału, a tysiące współpracujących kopii są zdolne do niszczenia betonowych bunkrów i przebijania stalowych drzwi o grubości 30 centymetrów. Trwają badania mające na celu znalezienie sposobu na walkę z tym zagrożeniem.

Osobisty Log dr Brighta
Data: ██.██.████

Zostałem zabity trzydzieści siedem razy w ciągu ostatniego tygodnia. W jakiś sposób są w stanie mnie wyczuć, niezależnie od ciała w którym się znajduję. Głowna decyzja pozostałych O5 brzmi, że to XK i zamierzają się z tym uporać. Oni, albo Rosjanie. Ewakuują tą bazę, co oznacza, że w Nowym Świecie nie pozostanie ani jeden naukowiec Fundacji. Mówią, że spróbują ewakuować pozostałych przy życiu cywilów, ale ja w to wątpię. Obecnie w Północnej Ameryce na pewno nie ma więcej niż kilkuset żywych ludzi.

Dobra wiadomość jest taka, że około 150 z tych sukinsynów nawiązało współpracę i rozerwało SCP-682 na strzępy. To sprawiło, że nawet się uśmiechnąłem.

Zaktualizowane Specjalne Procedury Przechowawcze
Strefa Przechowawcza X1, znana wcześniej jako Północna i Południowa Ameryka, zostaje odcięta od reszty świata. Wskutek masowych bombardowań nuklearnych w dniu ██.██.████, liczba instancji SCP-173 została zredukowana. Wszystkie dostępne zasoby Fundacji mają zostać przekierowane na obserwowanie oceanu, w celu zapewnienia integralności Strefy Przechowawczej X1. Oddziały Fundacji zlokalizowane w marynarkach narodowych muszą przeprowadzać rutynowe patrole i skany sonarami. Wykryte instancje mają zostać zabezpieczone i wprowadzone do SCP-███ w celu transportu do księżycowej strefy przechowawczej.

Dodatek 6 - SCP-173
Zauważono SCP-173 w ████, Walia, Wielka Brytania. Zatwierdzono i wykonano bombardowanie nuklearne. Brak ocalałych.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported