SCP-001-J
ocena: +13+x
001j-new.PNG

SCP-001-J bez osłon

Identyfikator podmiotu: SCP-001-J

Klasa obiektu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Lokalizacja Strefy 00, gdzie SCP-001-J jest zabezpieczany, musi być utrzymana w całkowitej tajemnicy. W tym celu, Strefa 00 jest strzeżona tylko przez automatyczne systemy obronne i wcale nie posiada żywych pracowników. Sam SCP-001-J powinien być zamknięty w sześcianie, wykonanym wyłącznie z węglika wolframu, który powinien być wewnątrz innego sześcianu wykonanego z węglika wolframu, który musi być umieszczony na dnie 3 kilometrowego szybu windy. Nad SCP-001-J zostało zamontowane wiele osłon na przyciski, a roboty w Strefie 00 muszą być przygotowane do wymiany tych osłon w razie potrzeby.

Opis: SCP-001-J jest dużym, czerwonym, błyszczącym, dziwnie pociągającym przyciskiem, który aż się prosi, żeby go nacisnąć.

SCP-001-J jest mechanizmem autodestrukcji i naukowcy Fundacji wierzą, że jest wystarczająco silny, aby zniszczyć samą rzeczywistość. Składa się z okrągłego, czerwonego przycisku, umieszczonego w metalowej obudowie. Wygląda jak cukierek.

Mechanizm działania SCP-001-J nie jest w pełni zrozumiany, ale byłoby świetnie się dowiedzieć.

SCP-001-J wywiera łagodny przymus na psychikę wszystkich istot, które go widzą lub słyszą ten opis, aby spróbowały go wcisnąć. Wiesz, że tego chcesz!

Historia: SCP-001-J został odkryty przez prezydenta ██████████, dnia ██.██.████, w kabinie windy. W tamtym czasie SCP-001-J wyglądał dokładnie tak, jak ma to miejsce teraz, z wyjątkiem napisu na karteczce samoprzylepnej, mówiącego "Jeśli wciśniesz ten przycisk, zniszczysz wszystko." Prezydentowi udało się zwalczyć chęć naciśnięcia SCP-001-J na tyle długo, aby usunął SCP-001-J z windy i zamknął go w szafce w swoim biurze. Później skontaktował się z ██████████████████████████████, znanemu nam jako "Założyciel", i rozkazał mu stworzyć organizację chroniącą SCP-001-J przed naciśnięciem w wyniku wypadku lub celowej złośliwości, a także mającą na celu "ochronę ludzkości przed potworami i przedmiotami."
██████████████████████████████ zgodził się, wziął SCP-001-J i ukrył pod stertą starych skarpet w swojej piwnicy.
██████████████████████████████ spędził resztę swojego życia siedząc na ganku i odganiając ze swojego trawnika za pomocą strzelby łotrów, którzy byli podejrzani o sympatyzowanie z SCP-001-J. Miliony dolarów, które zarobił na giełdzie, zostały użyte do stworzenia funduszu powierniczego, który był podstawą dla naszej Fundacji.

Odkąd ██████████████████████████████ zmarł i Fundacja zaczęła go zastępować, odnotowano █████ prób naciśnięcia SCP-001-J. Przed Strefą 00 został przeniesiony na Antarktydę [USUNIĘTO], gdzie wiele razy prawie doszło do złamania zabezpieczeń, kiedy personel Fundacji próbował wcisnąć SCP-001-J "żeby zobaczyć, co się stanie" i był terminowany. Tam także następowały liczne próby pozyskania SCP-001-J przez wrogów Fundacji, szczególnie przez Zakon Uświęconych Przycisko-Wciskaczy, którzy ślubowali, że nic ich nie powstrzyma przed przechwyceniem i wciśnięciem SCP-001-J.

Dodatek 1: Ja na przykład myślę, że to absurdalne, że wciąż tak mało wiemy o tym SCP, chociaż zawdzięczamy mu powstanie naszej organizacji, i że pozwalamy drobnym lękom przed anihilacją istnienia powstrzymać nas od badania SCP-001-J. Proponuję prosty test; za pomocą zdalnie sterowanego drona będziemy delikatnie stukać po zewnętrznej powierzchni SCP-001-J. Jeśli moje obliczenia są poprawne, tylko niewielka część wszystkiego zostanie zniszczona, a prawdopodobieństwo, że będziemy częścią tego fragmentu jest astronomicznie małe. -dr. Blarg

Dodatek 2: Odmówiono. Niezwłocznie zgłosić się na psychiatrię. O5-██

Dodatek 3: Ostatnio wiele instancji obiektów, pozornie przypominających SCP-001-J, pojawiło się w Internecie i w innych miejscach. Chociaż wydają się dzielić memetyczne właściwości SCP-001-J, właściwość niszczenia rzeczywistości nie została potwierdzona. Badania dotyczące użycia tych urządzeń jako środka zapobiegawczego przed osobami wciskającymi SCP-001-J zostały przełożone, ze względu na liczbę naukowców, którzy rozpoczęli naciskanie przycisków i nie chcieli przestać.

Dodatek 4: W odniesieniu do Dodatku 3, badacze niemogący zaprzestać wciskania rzeczy wyglądających jak SCP-001-J, wydają się być teraz od tego fizycznie uzależnieni. Poszkodowani zostali przyjęci do Szpitala ████████████ w ███████, ███████, ██████, pod obserwację Fundacji. Zaleca się dalsze badania, ale to jak je prowadzić, będzie przedmiotem dalszych dyskusji.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported