SCP-005-J-EX
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-005-J-EX

Klasa podmiotu: Keter Zrozumiane

Specjalne Czynności Przechowawcze: SPC-005-J-EX wydaje się spontanicznie pojawiać u około 15% całej ludzkości, przez co nie jest już uważane za anomalię. Jednakże, jako ćwiczenia (i jako służby publiczne) Mobilna Formacja Operacyjna Gamma-5 („Red Herrings”) obecnie próbuje wygenerować kontra-mem: SCP-005-J-EX jest „bardzo denerwujące” i powinno zostać stłumione. Żadne inne procedury przechowawcze nie wydają się możliwe. Personel MFO Gamma-5 zobowiązany jest do wykonania testu Allen-Pryor co najmniej raz w miesiącu, aby upewnić się, czy nie wystąpiło zakażenie.

Opis: SCP-005-EX jest memem o zagrożeniu poznawczym. Składa się ono z idei że żart czy humor pozostanie dalej śmieszny po wytłumaczeniu. Kiedy pojawia się przypadek SCP-005-J-EX, wszystkie resztki humoru w żarcie zostają całkowicie [USUNIĘTO].

Poniżej przedstawiono fragmenty dzienników badań dla personelu klasy D, którzy mają pozytywny wynik testu na SCP-005-J-EX:

D-4698: Słyszałeś, jak mówiłem, że to kaczka? Ponieważ w ten sposób…

D-2663: Rozumiesz? To brzmi jak byś płakał - boo hoo. Boo hoo? Więc wtedy mówię…

D-7984: Nie? Wiesz że wszyscy ludzie z ██████████ są bardzo głupi, co nie? Dobra, więc trzeci gość myśli…

D-9909: …Myślę, że po prostu tam musiałeś być. Ale pamiętaj, że Mike to ważna osoba…

D-2348: To rodzaj anty-żartu. Bawi się z oczekiwaniem na puentę, dając najbardziej banalną motywację, jaką kurczak może mieć.

D-1003: Tak naprawdę to tylko gra słów z “Zrozumiane”. Nic więcej.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported