SCP-007
ocena: +9+x

Identyfikator podmiotu: SCP-007

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-007 znajduje się w zabezpieczonym, kwadratowym pokoju o wymiarach 10 [m] × 10 [m]. Pokój jest umeblowany jak zwyczajne miejsce do życia. Obiektowi dostarczane są wszelkie przedmioty, których zażąda ███████████████ (dalej określany jako Badany), pod warunkiem, że udzielenie badanemu tych przedmiotów nie jest sprzeczne z protokołem bezpieczeństwa. Badanemu nie wolno opuścić pokoju; w razie potrzeby należy zatrzymać go siłą.

Opis: SCP-007 znajduje się w jamie wewnątrz brzucha badanego. Badany to biały mężczyzna, w wieku około 25 lat (utrzymuje, że ma 28), mający 176 [cm] wzrostu. Większość brzucha (mięśnie i organy wewnętrzne) nie istnieje, choć Badany zdaje się nie cierpieć z tego powodu. Zamiast normalnego wnętrza organizmu, znajduje się tam złożona z gleby i wody kula, która w żadnym miejscu nie dotyka jednak bezpośrednio ciała badanego. Kula przypomina miniaturową Ziemię, o średnicy około 60 [cm], choć ułożenie kontynentów nie odpowiada żadnemu znanemu ułożeniu lądów w historii Ziemi. Kula wykazuje własne fenomeny pogodowe i niewielkie przyciąganie grawitacyjne, a także mikroskopijne organizmy w pewien sposób przypominające te zamieszkujące dzisiejszą Ziemię. Zaobserwowano dwa inteligentne gatunki, choć nie nawiązano jeszcze z nimi kontaktu. Poziom rozwoju technologii tych gatunków musi być sprawdzany przynajmniej raz w tygodniu; według stanu z ██.████, jest odpowiednikiem XV-wiecznej Ziemi.

Badany utrzymuje, że nazywa się ███████████████, choć brak jest jakichkolwiek danych o takiej osobie. Badany nie potrzebuje jedzenia ani wody i choć spożywa obie formy pożywienia, nie udało się ustalić, co dzieje się po ich połknięciu. Badany jest inteligentny (IQ zmierzono na 128) i przyjaźnie nastawiony; planetę w swoim brzuchu uważa za drobną ciekawostkę na temat własnego ciała. Badany nie wykazuje stresu z powodu swojego nietypowego stanu. Pytany o pochodzenie planety, odpowiada: któregoś dnia się obudziłem, i była; nie mam pojęcia, skąd się tam wzięła. Badany podał numer ubezpieczenia społecznego i prawa jazdy oraz zażądał sprawdzenia ich w znanych bazach danych. Okazało się, że żaden z dokumentów nie został jeszcze wydany.

Dr ███████ co tydzień rozgrywa partię szachów z Badanym, podczas której oceniane jest jego zdrowie psychiczne. Dr ███████ ustalił, że Badany nie przejmuje się ograniczeniem przestrzeni życiowej i nie podejmuje prób ucieczki, przejawów przemocy ani chorób psychicznych, chociaż wielokrotnie wnioskował o komputer z połączeniem internetowym. Zaleca się nie udostępniać urządzenia, ponieważ Badany mógłby wtenczas naruszyć protokół bezpieczeństwa.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported