SCP-012
ocena: +15+x

Identyfikator podmiotu: SCP-012

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-012 przebywa i musi pozostać w zaciemnionym pomieszczeniu. Jeżeli obiekt zostanie wystawiony na działanie światła lub zobaczony przez pracowników w innym zakresie światła niż podczerwień, należy bezzwłocznie poddać personel badaniom psychiatrycznym. Obiekt należy zamknąć w żelaznej skrzynce zawieszonej na suficie, oddalonej co najmniej o 2,5 [m] od podłogi i ścian.

Opis: SCP-012 został znaleziony przez archeologa K. M. Sandovala podczas wykopów prowadzonych przy zniszczonym przez burzę grobowcu, w północnych Włoszech. Przedmiot jest ręcznie pisaną partyturą utworu muzycznego zatytułowanego "Na górze Golgocie". Stanowi prawdopodobnie część większego dzieła muzycznego i wydaje się niekompletny. Czarno-czerwony atrament, pierwotnie uważany za naturalny barwnik, okazał się ludzką krwią pochodzącą od wielu jednostek. Spośród pierwszego personelu, który znalazł partyturę (jednostka ratownictwa specjalnego Ośrodka 19), dwie osoby straciły poczytalność, próbując wykorzystać własną krew do dokończenia utworu, co poskutkowało szybką utratą krwi i urazami wewnętrznymi.

Po pierwotnych badaniach dopuszczono badających do partytury. W każdym przypadku badający okaleczał się, próbując ukończyć utwór własną krwią, co wywoływało w następstwie schizofrenię i masową traumę. Ci, którym udało się ukończyć sekcję partytury, natychmiast popełniali samobójstwo, oznajmiwszy, że tego utworu nie da się skończyć. Próby wykonania utworu kończyły się niezaprzeczalną kakofonią, podczas której żaden z instrumentów nie pozostawał w harmonii z pozostałymi.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported