SCP-012-DE
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-012-DE
IMG_20160407_191809.jpg

Próbki Dryopteris filix-mas

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-012-DE znajduje się w odizolowanej komorze w Bio-Sektorze 66. By filtr powietrza w celi SCP-012-DE był niezawodny, należy serwisować go raz w miesiącu. Jeśli z przechowalni wydostanie się gaz, personel musi założyć szczelne kombinezony ochronne i zabezpieczyć próbki.

Opis: SCP-012-DE to samo tworzący się, mały ekosystem, w którego skład wchodzi zminiaturyzowany i bardziej agresywny gatunek Dryopteris filix-mas (zwany Nerecznicą). Średnia wielkość rośliny wynosi 4,6 [cm]. SCP-012-DE obejmuje 14 próbek pochodzenia roślinnego, które produkują toksyczny gaz. Pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić w kontakt z gazem, ani go wdychać. Powoduje on uciążliwą wysypkę i może wywołać przewlekły efekt swędzenia na całym ciele. Drapanie się może doprowadzić do krwawienia.

Sam plan przechowywania SCP-012-DE został opracowany i wdrożony przez poprzedniego właściciela ██████ ██████████████. Metoda umożliwiająca trzymanie toksycznego gazu SCP-012-DE w ryzach polega na umieszczeniu roślin w wydrążonych żarówkach. Do podstawy żarówki należy zamocować taśmę z licznymi węzłami, która następnie przymocowywana jest do drucianej konstrukcji, umożliwiającej zawieszenie małego ekosystemu w powietrzu.

Próbki pozostają zabezpieczone w żarówkach, przez co SCP-012-DE nie jest zdolny do roztaczania toksycznego gazu w obrębie Sektora 66. Metoda ta jest wystarczająca i nie ma konieczności szukania innych sposobów na przechowywanie obiektu. W przechowalni zainstalowano filtr powietrza, w razie rozbicia powłoki ochronnej SCP-012-DE i niezauważalnego ulatniania się gazu do Sektora 66.

Pozyskanie: SCP-012-DE odnaleziono przypadkowo na parapecie podczas przeszukiwania domu handlarza narkotyków o nazwisku ██████ ██████████████. Obiekt został skonfiskowany. Mężczyzna do dzisiaj nie jest w stanie podać żadnego sensownego wyjaśnienia, ponieważ nie ma pojęcia, w jaki sposób próbki weszły w jego posiadanie. ██████ ██████████████ został przydzielony do klasy D.

Notatka 1: Przez wypadek w trakcie transportu na żarówkach z próbkami powstały niewielkie zarysowania. Grupa badawcza dokonała analizy i została wysunięta konkluzja, że nie istnieje potrzeba wymiany żarówek.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported