SCP-013
ocena: +12+x
medium.jpg

SCP-013

Identyfikator podmiotu: SCP-013

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-013 należy przechowywać w Bezpiecznej Skrytce Magazynowej w Ośrodku 66. Osoby wystawione na oddziaływanie obiektu muszą być monitorowane pod względem rozpoznania różnic pomiędzy objawami wielu jednostek. Osoby te muszą również codziennie odbywać sesję rozmów, a wszelkie zmiany w ich percepcji mają być logowane.

Opis: SCP-013 to określenie zbiorowe na 242 papierosów, które posiadają podobne właściwości anomalne. Najczęściej powtarzający się zewnętrzny detal pomiędzy podmiotami to występowanie słów "Blue Lady" (pl. "Niebieska Pani"), napisanych odręcznie niebieskim atramentem na każdym papierosie.

Osoba, która zażyje zawartość SCP-013 poprzez inhalację, zacznie postrzegać samą siebie jako konkretną, acz niezidentyfikowaną kobietę. Konsumenci opisują ową kobietę jako osobę w wieku 25 — 35 lat. Ma ona ok. 1,6 metra wysokości, a jej szacowana waga waha się pomiędzy 50 a 55 kilogramami. Dodatkowymi, powtarzającymi się detalami są: przycięte czarne włosy, niebieskie oczy i ślad jasnoniebieskiej szminki na ustach.

Natychmiast po zażyciu pojedynczej dawki SCP-013 konsument zacznie postrzegać swoje odbicie na powierzchni lustrzanej jako odbicie ww. kobiety. Po upływie kilku tygodni osoby te zaczną stopniowo odnosić wrażenie, że ich ciała zmieniają się, przypominając organizm tej kobiety. Jest to jedynie przemiana mentalna; w rzeczywistości ciała owych osób nie ulegają transformacji. Wyżej wymienione zmiany są permanentne i nie rozpoznano sposobu na ich cofnięcie.

SCP-013 został odkryty po samobójstwie Iana Milesa. Podmiot znaleziono w dużym, tekturowym pudle, w apartamencie denata. Po pobieżnym przeszukaniu mieszkania znaleziono kilkaset rysunków przedstawiających sylwetkę podobną do tej postrzeganej pod wpływem obiektu. Ciało pana Milesa zostało znalezione w pozycji siedzącej za biurkiem nad notatką, zgon nastąpił z powodu skrajnego przedawkowania. Transkrypt notatki znajduje się poniżej.

Podczas przeszukiwania lokum pana Milesa jeden z cywilnych śledczych znalazł się pod wpływem SCP-013. Agent przydzielony do okolicy szybko skontaktował się z najbliższym ośrodkiem. Konsumenta, podmiot i wszystkie dowody zabezpieczono.

Obecnie, dwieście-siedemnaście instancji papierosów SCP-013 jest zabezpieczonych w Ośrodku Biologicznym 66' dwadzieścia-pięć papierosów jest zabezpieczonych w Sektorze Badawczym 09, oczekując badań w związku z podobnymi efektami anomalnymi.

Dodatek: Transkrypcja notatki znalezionej przy SCP-013.

Widzę ją wszędzie. Smutna, niebieska pani.

Czuje, że ją znałem powinienem ją znać ją znam, ale nie mogę sobie jej przypomnieć. Kocham ją, ale nie wiem dlaczego . Jest taka piękna, słodka i niewinna, ale nie wiem nic więcej.

jej ulubiony smak

gdzie się podziała

tęsknie

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported