SCP-014-VN
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-014-VN

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-014-VN musi być przechowywany w szafce na obiekty klasy Bezpieczne Ośrodka 13-VN. Agenci Fundacji muszą stale śledzić GoI-386 ("Dr Wondertainment"), w celu zidentyfikowania innych podobnie anomalnych obiektów.

Opis: SCP-014-VN jest pudełkiem kredek z żadnym znakiem towarowym wydrukowanym na zewnętrznej stronie opakowania, poza fioletową literą "W". SCP-014-VN nie wykazuje żadnych anomalnych właściwości, kiedy pozostaje nietknięte. Anomalne właściwości manifestują się, kiedy zostanie użyte przez dziecko między 6, a 11 rokiem życia. Jeżeli dziecko spełniające wskazane kryteria narysuje obrazek kredkami z pudełka, SCP-014-VN umożliwi wszystkim obiektom z rysunku dokonać manifestacji w rzeczywistości, wliczając w to przypadki, kiedy istnienie takich obiektów przeczy nieanomalnym prawom naukowym. Obiekty te będą istnieć przez około godzinę po ukończeniu rysunku.

Po tym, jak dziecko skończy rysować wspomniany obrazek, na drugiej stronie papieru, na którym został narysowany rysunek pojawi się wiadomość. Przypuszcza się, że wiadomość ta jest reklamą od Dr Wondertainment i brzmi ona następująco:

wondertainmentSmall.png

Pudełko Magicznych Kredek!

Drogie dzieci,

Prawdopodobnie każde z was miało swoje skryte marzenie i zawsze chcieliście je spełnić. Jednak to wszystko zdaje się być super skomplikowanie, mam rację? Nie martwcie się, Dr Wondertainment przybył wam na pomoc z tym!

Wraz z tymi Kredkami Marzeń™ wasze bazgroły wyjdą z kartek i staną się rzeczywiste, niezależnie jak gigantyczne są. Wraz z tym pudełkiem kredek będziecie w stanie mieć wiele zabawy z wędrowania po waszym świecie wyobraźni.

Więc idźcie do waszego lokalnego sklepu i kupcie już teraz pudełko Kredek Marzeń™!


Uwaga dla Rodziców: Trzymać z dala od małych dzieci; produkt jest wyłącznie dla dzieci pomiędzy 6, a 11 rokiem życia. W żadnym przypadku osoby z alergią na orzeszki ziemne nie powinny używać tego produktu.
(*) Działa jedynie godzinę po użyciu. Dr Wondertainment gwarantuje nie wyrządzenie krzywdy waszym dzieciom, jednak nie będzie odpowiedzialny za śmierci spowodowane użyciem produktu.

Powstała teoria zakładająca, że SCP-014-VN nie tylko tworzy obiekty przedstawione na obrazku, ale także opiera się na podświadomości podmiotu, aby spełniać jego życzenia. Mechanizm, którego używa SCP-014-VN jest nadal nieznany.

Log Eksperymentu: Poniższe logi zawierają informacje wszystkich eksperymentów związanych z SCP-014-VN. Eksperymenty zostały przeprowadzone w ██████ Primary School pod przykrywką konkursu rysowania. Wszystkim osobom i obserwatorom biorącym udział w eksperymentach podano środki amnezyjne, zgodnie z fundacyjnymi protokołami.

Tester Obrazek Zjawisko Notatki
Thanh (6 lat) Kir%20v%C3%A0%20b%C3%A1nh%20k%E1%BA%B9o Na podwórku szkolnym przez krótki czas padał deszcz. Zamiast kropli deszczu spadały różnego typu cukierki. Liczba cukierków na obrazku i w rzeczywistości była sobie równa, a słodycze były bezpieczne do jedzenia.
Huy (7 lat) Ai%20l%E1%BA%A1i%20%C4%91%E1%BB%8Dc%20c%C3%A1i%20n%C3%A0y%20c%C6%A1%20ch%E1%BB%A9%3F Podmiot jest szczęśliwy z "otrzymania dobrych ocen". Warto zwrócić uwagę, że wyniki w nauce podmiotu są niezadowalające. Analiza jego wykazów szkolnych dowiodła, że wszystkie złe oceny zostały zastąpione bardzo dobrymi. Przeprowadzone przesłuchania nauczycieli podmiotu wykazały, że nie posiadali żadnej wiedzy na temat tych zmian.
Châu (9 lat) Ch%E1%BB%8B%20Bou Po ukończeniu obrazka, w pobliżu samoistnienie pojawił się pies domowy rasy Phú Quốc Ridgeback. Chodził w pobliżu podmiotu i próbował się z nią bawić. Wychowawca podmiotu skomentował ją w następujący sposób: "Châu zwykle jest aktywna w uczestniczeniu w lekcjach. Aczkolwiek zdaje się, że nie ma żadnych kolegów, gdyż jest nowa w tej szkole. Zazwyczaj przychodzi do budki szkolnego ochroniarza, aby pobawić się z jego psem".
[Pominięto 30 innych eksperymentów dla przejrzystości]
Quân (10 lat) Kir%20binh%20chi%E1%BA%BFn W pobliżu pojawił się osobnik Tyrannosaurus rex i zniszczył otoczenie; jednakże nie wyrządził krzywdy podmiotowi i pozwolił mu siedzieć na jego plecach. Gatunek ten wymarł od epoki Mastrychtu.
Hưng (11 lat) wow Samoistnie pojawiły się dwa szkielety, które siedziały obok podmiotu, gdzie on znajdował się pomiędzy nimi. Rodzice podmiotu zginęli 10 lat temu w wypadku.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported