SCP-015-IT
ocena: +7+x
uomo_nero_cam.jpg

SCP-015-IT, zarejestrowane przez jedną z kamer umiejscowionych przez SSM-IV podczas operacji przechwytywania.

Identyfikator podmiotu: SCP-015-IT

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-015-IT jest przechowywany w standardowej celi dla humanoidów w Ośrodku Vittoria i jest nadzorowany przez system kamer i czujników podczerwieni; pomieszczenie i przyległe korytarze muszą być pomalowane na biało i dobrze oświetlone. Dwa razy dziennie do celi ma być wprowadzana świnia (Sus domestica), aby SCP-015-IT mógł się pożywić.
Personel przydzielony do SCP-015-IT musi przechodzić cotygodniowe badania psychologiczne i musi być cyklicznie zmieniany co 3 miesiące.

Opis: SCP-015-IT jest humanoidalną istotą o wzroście około 1,9 metra, o bezwłosej skórze zdolnej do pochłaniania 98% padającego światła. Jego twarz nie posiada nosa ani zewnętrznych uszu, a oczy mogą emitować światło dzięki fotoforom umieszczonym na tęczówce. W ustach ma po 8 spiczastych zębów w obu szczękach, podczas gdy język (28 cm długości) jest rozwidlony; na obu jego końcach znajdują się dwie puste w środku igły bezpośrednio połączone z przełykiem. Ramiona SCP-015-IT są nieproporcjonalnie długie w porównaniu do ciała, a ręce zakończone są czterema szponiastymi dłońmi. Fizycznie, SCP-015-IT wykazuje zredukowaną masę mięśniową; pomimo tego, jest zaskakująco silny i może z łatwością obezwładnić dorosłego człowieka. SCP-015-IT jest wysoce odporny na uszkodzenia fizyczne i może szybko wyleczyć się z ran i uszkodzeń narządów wewnętrznych.

SCP-015-IT jest aktywny głównie w nocy i żywi się wyłącznie adrenaliną i noradrenaliną wytwarzaną przez ssaki, przy czym preferuje ludzkie ofiary. Aby je zdobyć, SCP-015-IT opracował metodę polowania mającą na celu jak największe wystraszenie zdobyczy: zazwyczaj chowa się w ciemnych miejscach, starając się nie rzucać w oczy, i prześladuje swoją ofiarę. Jeśli nie zostanie zauważony, SCP-015-IT czeka, aż jego ofiara jest rozproszona i zbliża się do niej cicho, zanim chwyci ją i ugryzie ją w bok. Ugryzienie nie ma na celu zabicia ofiary, lecz użycie dużych zębów jako kotwic, podczas gdy język wysuwa się do przodu i zagłębia bezpośrednio w nadnercza1; krew bogata w adrenalinę jest aspirowana z jednej z igieł, podczas gdy druga wydala ją z dodatkiem łagodnego środka uspokajającego. Pozwala to SCP-015-IT utrzymać ofiarę w bezruchu bez marnowania zbyt dużej ilości energii i odejść bez szwanku po swoim posiłku.

Długotrwała obserwacja SCP-015-IT powoduje pogorszenie stanu psychicznego narażonych podmiotów, z halucynacjami słuchowymi i wzrokowymi, atakami paniki, a u najbardziej wrażliwych osób — uszkodzeniem układu sercowo-naczyniowego; pierwsze objawy pojawiają się po dwóch tygodniach, ale czas ten ulega skróceniu, jeśli SCP-015-IT nie karmi się regularnie; przyczyna tego zjawiska jest obecnie nieznana, ale przypuszcza się, że jest to metoda unieszkodliwiania podatnych ofiar, które w przeciwnym razie byłyby zbyt silne lub agresywne.

Log odzyskania: SCP-015-IT został schwytany 22.05.2012, po tym, jak policja w [USUNIĘTO], w prowincji Caserta, otrzymała wiele raportów o atakach "wampirów". Ośrodek Vittoria wysłał SSM-IV ("Pugnus Ferri"), aby zająć się tym zagrożeniem. Dzięki swojej niespodziewanej zwinności i kolorowi, który pozwalał mu ukrywać się w ciemnych miejscach, SCP-015-IT zdołał uniknąć schwytania, dopóki nie został postrzelony nadajnikiem, który pozwolił Fundacji namierzyć jego pozycję. Kiedy został otoczony, SCP-015-IT zareagował z nieprzewidzianą gwałtownością i był w stanie zabić █ żołnierzy i zranić ██ z nich, zanim został obezwładniony.

Dodatek SCP-015-IT-a: Podczas pracy pod przykrywką w miejscu, gdzie znaleziono SCP-015-IT, agent ███████ nawiązał kontakt z członkiem Bractwa Rycerzy Świętego Jerzego. Podczas spotkania tych dwóch agentów okazało się, że Bractwo schwytało SCP-015-IT, ale uciekł on około dwóch miesięcy przed zabezpieczeniem przez Fundację. Po otrzymaniu tej informacji, dyrektor Ośrodka Vittoria zażądał i uzyskał dokumenty CCSG dotyczące SCP-015-IT. Najbardziej istotne fragmenty zamieszczono poniżej.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported