SCP-017
ocena: +7+x
SCP-017.jpg

Fotografia SCP-017

Identyfikator podmiotu: SCP-017

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-017 przechowywany jest w klatce ze szkła akrylowego o objętości 0,169 [m3], zawieszonej dokładnie na środku betonowego pokoju o wymiarach 5,5 [m] × 5,5 [m] × 4,27 [m]. Do ścian, sufitu i podłogi pomieszczenia przymocowane są mocne lampy kierunkowe, skierowane bezpośrednio na klatkę, by zapewnić SCP-017 stałe naświetlenie ze wszystkich stron. Personel przydzielony do SCP-017 musi monitorować sprawność lamp i funkcjonowanie zapasowego generatora prądu, a także wzywać pomoc w razie przepalenia się żarówek lub wystąpienia problemów z generatorem.

Wymiana lamp stanowi jedyną okoliczność pozwalającą pracownikom naukowym na wejście do przechowalni. Pracownicy mają wówczas obowiązek ubrania specjalnie zaprojektowanych kombinezonów odblaskowych i muszą uważać, by nie zasłonić sprawnych lamp.

Opis: SCP-017 to humanoid mający około 76 centymetrów wzrostu i anatomicznie przypominający małe dziecko, bez żadnych, dostrzegalnych cech, które wykorzystać można by do identyfikacji. SCP-017 zbudowany jest z ciemnej, przypominającej dym materii. Nie udało się ustalić, czy pod jej osłoną nie znajduje się inny obiekt, ale owo nie zostało wykluczone.

Reakcja SCP-017 na rzucony na niego cień jest gwałtowna. SCP-017 doskakuje do rzucającego cień przedmiotu i całkowicie otacza go swoją materią, po czym ponownie osiąga swój zwyczajny rozmiar, nie pozostawiając żadnych śladów po swym celu.

Notatki dodatkowe: Pracownicy z uprawnieniami BETA i wyższymi powinni zaznajomić się także z dokumentem #017-1.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported