SCP-018
ocena: +10+x

Identyfikator podmiotu: SCP-018

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-018 jest przechowywany w specjalnym, metalowym ograniczniku o wymiarach 1 [m] × 1 [m] × 1 [m], pokrytym specjalną, syntetyczną ściółką. Metalowy sześcian jest zanurzona w kanistrze z polietylenu o wymiarach 10 [m] × 10 [m] × 10 [m]. Jeśli SCP-018 spróbuje uwolnić się z przechowalni, polietylenowy ogranicznik wpłynie na aktywność kinetyczną obiektu, aż do przywrócenia poprawnej jej wartości, przy której możliwe będzie ponowne zabezpieczenie obiektu przez pracowników. Pracownicy, którzy wchodzą do komory z SCP-018, muszą być ubrani w specjalne opancerzenie i aparaturę do oddychania, zanim otwarty zostanie kanister. Jeśli obiekt się wydostanie, personel powinien odizolować się od SCP-018, aż do momentu przybycia zespołu odzyskującego.

Opis: Obiekt wygląda jak "Super Piłka" firmy O-Wham z 1969. Ma sześć centymetrów średnicy i jest koloru czerwonego. Został znaleziony przy ███████████ ██████████, przez firmę, która została zatrudniona, aby posprzątać w magazynie, gdzie składowano produkty Wham-O.
Zaobserwowano, że SCP-018 może odbijać się na niespotykaną wysokość. Początkowo uważano, że to zwykła zabawka, lecz obiekt był w stanie odbić z się z pędem równym 200% poprzedniego przed odbiciem (np. gdy upuścimy obiekt z wysokości 1 metra, odbije się na 2 metry, po upadku odbije się na 4 metry itd.). Piłka szybko stała się niebezpiecznym pociskiem, osiągając prędkość ponad 100 [km/h] i niszcząc przy tym mienie oraz raniąc pięć osób w ██████. Kula została odnaleziona po kilku dniach, w pobliskim jeziorze, ████████████████, i zabezpieczona przez personel SCP. Ze względu na pęd obiektu i całkowite zaskoczenie świadków manifestacji żadna historia-przykrywka nie była wymagana.

Dokument #018-04: Wiadomość do O5-█.

█████████, mam nadzieję, że wszystko jest w porządku. Powodem, z którego do Ciebie piszę, jest fakt, iż znalazłem efektywniejszą metodę pozyskania obiektów nowych i tych, które uciekły. Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że nie dokonaliśmy żadnego progresu w kwestii aplikacji technik inżynierii wstecznej, by sprawdzić, co sprawia, że obiekt może opierać się prawom termodynamiki, aczkolwiek opracowaliśmy bardzo efektywną metodę integracji do artefaktu którejś z tych zbroi SCP-A5. Tylko mnie wysłuchaj: przymocujemy obiekt do buta, podkręcimy co nieco urządzenie mechaniczne i ta-da!, nasza zbroja będzie w stanie przeskakiwać budynki. Ponadto, jeżeli nosiciel takowej zbroi będzie chciał kopnąć coś, co chce uśmiercić, no to, powiedzmy, że zasadzi temu czemuś diabelnie silnego kopa. Jedyne, czego mi potrzeba, to zgoda na zmodyfikowanie jednej z już istniejących zbroi SCP-A5. Po tym będziecie w stanie złapać nawet ████████████ i wszelkie inne obiekty SCP, które uciekły. Zaufaj mi; czy kiedykolwiek cię rozczarowałem?

— dr █████████.

Dokument #018-06: List do dr. █████████.

Dr. █████████.

Przy okazji przydzielenia do nowej sprawy, agentowi ██████ wręczono zmodyfikowaną przez ciebie na czas pozyskiwania SCP-███ zbroję i rezultaty były mieszane. Agent ██████ zdołał umieścić obrożę ██████████ na SCP-███, a następnie gonić obiekt przez Amazonię i go rozebrać, tym samym go obezwładniając. Jednakże, z powodu błędu w twoim "małym, mechanicznym urządzeniu ", mężczyznę wystrzeliło półtora kilometra w powietrze, przez co doznał złamania obu nóg, kilku żeber, utraty ręki oraz pęknięcia czaszki po uderzeniu o taflę Jeziora ███████████. Musisz to naprawić, zanim autoryzuję twoją zbroję do użytku powszechnego.

Dokument #018-11: Wiadomość do O5-█.

█████████, bez obaw, naprawię to. Jednakże mam kilka innych pomysłów. Jeśli mógłbym wykorzystać nieco wody z SCP-006, SCP-███ i ewentualnie SCP-███, mógłbym zapewnić ci następujący zestaw: zbroję SCP-A5 oraz agenta umiejącego pochwycić każdy wrogi lub niepozyskany obiekt SCP. Jedyne, czego mi potrzeba, to twoja zgoda.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported