SCP-019
ocena: +7+x
scp-019-new.jpg

SCP-019

Identyfikator podmiotu: SCP-019

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-019 znajduje się na kracie o szerokości 3 [m] × 3 [m] × 4 [m], wykonanej z żelbetu, z zainstalowaną spalarnią. Kiedy piec jest wyłączony, przechowalnia powinna utrzymywać temperaturę 0 stopni Celsjusza. Komora obserwacyjna wyposażona jest w okno, dzięki któremu można stale obserwować SCP-019-2. Kiedy obiekt jest obserwowany, piec musi być uruchomiony. W razie pojawienia się SCP-019-2 za pomocą zwykłej broni pracownicy mają za zadanie całkowicie pozbyć się pojawiających się okazów; w przypadku wykluciu się roju, skuteczniejszą bronią są miotacze ognia. SCP-019 powinien być przechowywany w pozycji pionowej.

Opis: SCP-019 to ceramiczny wazon o średnicy 1,8 [m] i wysokości 2,4 [m]. Styl i dekoracje wskazują, że powstał w starożytnej Grecji, choć ostateczne datowanie jest niemożliwe, ponieważ jego powierzchnia nie została uszkodzona żadnym znanym sposobem. Jeśli skuteczna metoda zostanie opracowana, SCP-019 zostanie zniszczony. Okresowo, z SCP-019 wychodzą istoty oznaczone jako SCP-019-2. Osobniki różnią się pod wieloma względami, ale wydają się małe, zauważalnie człekopodobne (chociaż mogą mieć cechy zwierzęce) i niezwykle wrogie. Bardzo często atakują zębami i pazurami. Mimo to są delikatne (i zadziwiająco łatwopalne), a w grupie stanowią znaczne zagrożenie.

scp-019-2-new.jpg

Instancja SCP-019-2

Kiedy wazon jest przechowywany w temperaturze zero stopni Celsjusza i znajduje się w całkowitym spoczynku, to osobniki wychodzą z SCP-019 w tempie około jednego (1) na godzinę. Następujące okoliczności wpływają na szybkość istot wychodzących z SCP-019:

  • Ruch obiektu SCP-019;
  • Zagrożenie w stosunku do SCP-019;
  • Ekstremalne temperatury;
  • Nagłe zmiany w otoczeniu;
  • Wprowadzenie przedmiotów lub organizmów do wnętrza SCP-019 (zaobserwowano wywołanie reakcje "powodziowej").

Okoliczności, które mogą wpływać na szybkość wychodzenia SCP-019-2:

  • Obecność ludzkiego życia w pobliżu SCP-019;
  • Warunki pogodowe;
  • Konkretne osoby w pobliżu SCP-019 (niektóre osoby wydają się wpływać na szybkość pojawiania się istot w większym zakresie niż inne).

Ponadto opróżnienie lub przechylenie SCP-019 skutkować będzie reakcję, jakoby SCP-019-2 nagle stał się pusty, choć osoby patrzące na SCP-019 od góry będą jedynie widzieć czarną przestrzeń w jego wnętrzu. Przez tempo produkcji SCP-019-2, gdy obiekt jest zakłócony, pomiar wewnętrznego zagłębienia jest utrudniony, ale podejrzewa się, iż może być niezgodny względem pomiarów zewnętrznych.

Dodatek: Dokument SCP-019-2-A.
SCP-019-2 Uwagi odnotowane przez doktor Light i doktora Vaux:

██.██.████ r.
Istota SCP-019-2 została usunięta z komory ograniczającej rozprzestrzenianie i przechowywana jest we wzmocnionej zagrodzie, umieszczonej pod wodą, do której dostarcza się żywe kurczaki. Osobnik wokalizuje cichy, ciągły i zniekształcony dźwięk, który, pod względem fonetycznym, nosi cechy starożytnej greki. Mimo iż nadal nie wiadomo, dlaczego tak się dzieje, nie uważa się, że istoty te są inteligentniejsze od zwierząt.

Okaz przeżył prawie 48 godzin. Diagnostyka pośmiertna ujawniła anatomię zgodną na poziomie komórkowym z normami biologicznymi, aczkolwiek z niezwykle niestabilną strukturą mięśniowo-szkieletową. Inne, znaczące nieprawidłowości obejmują niestabilny układ oddechowy, brak przewodu pokarmowego i innych narządów wewnętrznych. Uchwycone osobniki zachowywały się podobnie i podobnie również doznały śmierci.

Nota: Okazuje się, że osobniki SCP-019-2 nie są przystosowane do dłuższego życia poza SCP-019 — dr Vaux.

██.██.████ r.
Przechowalnia została lekko uszkodzona w wyniku długotrwałego wystawienia na oddziaływanie SCP-019-2, który nie został zauważony przez pracowników monitorujących z racji swojej półprzezroczystości. Jest to pierwszy taki przypadek z SCP-019-2. Zespoły monitorujące będą zgłaszać kolejne anomalie.

██.██.████ r.
Zespoły monitorujące zgłosiły, że niektóre okazy SCP-019-2 wydają się odporniejsze na próby spopielenia. Przypuszcza się, że jest to mechanizm obronny ze strony SCP-019.

██.██.████ r.
Większość okazów SCP-019-2 jest teraz całkowicie odpornych na próby spopielenia. Rozważa się wymianę urządzenia spopielającego na zbiornik z kwasem. "Ewolucja" SCP-019-2 jest obecnie badana; może stanowić dowód na istnienie rozumności u SCP-019-2.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported