SCP-020-J
ocena: 0+x
bucket.jpg

SCP-020-J przed zabezpieczeniem.

Identyfikator podmiotu: SCP-020-J

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wokół SCP-020-J została zbudowana ściana, aby uniemożliwić jego obserwację.
Dodatkowo schody na piątym piętrze w skrzydle B zostały permanentnie zamknięte. Pracownicy proszeni są o korzystanie z windy lub schodów A.

Opis: SCP-020-J to ciemnoniebieskie plastikowe wiadro na mopa. Jeśli osoba dostrzeże obiekt, będzie zmuszona zbliżyć się do SCP-020-J i go kopnąć. Po uderzeniu w obiekt osoba zaprzestanie wszelkich dalszych funkcji życiowych i natychmiast poniesie śmierć poprzez anomalne środki.

Chociaż SCP-020-J reaguje na siłę, na którą został wystawiony, nie wykazuje oznak uszkodzenia.

Odkrycie: SCP-020-J został odkryty na zewnątrz schowka woźnego 5. piętra, w Ośrodku 30, razem ze zwłokami woźnego Worth, pięciu strażników Ośrodka, D-1221, i dr Cimmeriana.

Ponieważ początkowo sądzono, że zwłoki są wynikiem naruszenia bezpieczeństwa, na obszarze zostali rozmieszczeni dodatkowi strażnicy Ośrodka. Zaobserwowano poprzez kamery bezpieczeństwa, że piętnastu rozmieszczonych strażników samoczynnie poddało się terminacji przez efekt SCP-020-J.

Osiemnaście pracowników z klasy D zostało wysłanych na ten obszar, aby zabezpieczyć obiekt, co spowodowało zgon wszystkich zaangażowanych podmiotów. Główny badacz Jade polecił pozostałemu personelowi Klasy D, aby kopnął SCP-020-J w dół korytarza w kierunku rogu, a następnie zakrył go. Po śmierci dwunastu dodatkowych pracowników Klasy D, SCP-020-J został skutecznie zabezpieczony.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported