SCP-023-DE
ocena: +11+x

Identyfikator podmiotu: SCP-023-DE

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie egzemplarze SCP-023-DE znajdują się w skrytce Magazynu 07 w Ośrodku DE6, z wyjątkiem par, które są noszone przez SCP-023-DE-01. SCP-023-DE-01 ulokowano w standardowej celi. Nie wymaga on podejmowania żadnych dodatkowych środków ostrożności.

Opis: SCP-023-DE to 8 par szkieł kontaktowych (16 sztuk) o niezwykłej konstrukcji. Składają się one z elastycznych soczewek, pomiędzy którymi znajduje się sześć miniaturowych przekładni ślimakowych, jak i trzy skierowane do wewnątrz czujniki. Kiedy któraś z par SCP-023-DE znajduje sie w użyciu, po pewnym czasie (średnio 3 [s/dioptria]) automatycznie dostosowuje się ona do wady wzroku użytkownika, z wyłączeniem osób ślepych. Właściwość ta została uznana za anomalną. Testerzy zauważyli, że na skórze ich samych oraz ludzi w ich otoczeniu znajdują się ciemne obszary, które po bliższych oględzinach wyglądają jak skupiska małych pająków, każdy o rozmiarze około 0,5 [mm]. Spytani o to, odpowiadali, że nie czują w tych miejscach niczego niezwykłego. Badania również nie wyjaśniły tego zjawiska. W związku z tym wysunięto tezę, że jest ono jedynie iluzją tworzoną przez SCP-023-DE. Pomimo to, demontaż wykazał, iż SCP-023-DE nie zawiera elementów zdolnych do generowania takowych złudzeń.

Pozyskanie: Pierwszą parę SCP-023-DE pozyskano w Wiedniu, gdy młoda kobieta1 dostała napadu paniki podczas jazdy samochodem. Po przebudzeniu w szpitalu zeznała, że odkąd dostała od przyjaciela "nowe soczewki", widuje pająki na sobie oraz innych ludziach. Wyżej wymieniony przyjaciel został wytropiony przez agentkę Sprenger i zamknięty w areszcie. Zeznał on, iż SCP-023-DE sam ewoluował. Mężczyzna nosił dziewiątą parę SCP-023-DE i stwierdził, że sam nie wie dlaczego podmiot ma takie właściwości (patrz Przesłuchanie 023-01-02). Podejrzany (desygnowany jako SCP-023-DE-01) pozostanie w areszcie do czasu odkrycia przyczyny tego efektu. Odmówił zdjęcia używanej przez siebie pary SCP-023-DE, co ze względów bezpieczeństwa jest tymczasowo tolerowane.

Przesłuchanie 023-01-02, 06.03.20██
Przesłuchanie przeprowadza dr Stein

dr Stein: Dzień dobry, 023-01.

SCP-023-DE-01: Witam.

dr Stein: Jak się dzisiaj miewasz?

SCP-023-DE-01: Chciałbym wrócić do domu.

dr Stein: Niestety to niemożliwe, jeśli się nie dowiemy dlaczego twoje szkła kontaktowe tworzą iluzję.

SCP-023-DE-01: Ja sam tego nie wiem. Poza tym …

dr Stein: Tak?

SCP-023-DE-01: …nie sądzę, że to tylko złudzenia.

dr Stein: Co masz na myśli? Z pewnością ani na mnie, ani na tobie nie ma żadnych pająków.

SCP-023-DE-01: Ależ one tam są. Tylko nie możemy ich zobaczyć.

dr Stein: Czyli twierdzisz, że są niewidzialne?

SCP-023-DE-01: Tak myślę.

dr Stein: W jaki sposób twoje soczewki sprawiają, że pająki stają się widzialne? Czy to, że są tylko złudzeniem, nie brzmi sensowniej?

SCP-023-DE-01: Moje szkła kontaktowe wykrywają wadę noszącego i automatycznie się do niej dostosowują. Ale nie ma w nich żadnego mechanizmu tworzącego hologramy pająków!

dr Stein: Jak dla mnie to jednak hologramy.

SCP-023-DE-01: …bardzo przepraszam, jestem lekko zdenerwowany. Porwali mnie jacyś Faceci w Czerni, więc mogę się trochę jąkać.

dr Stein: Nie ma problemu. Więc, skoro twierdzisz, że pająki nie są iluzją … skąd przychodzą?

SCP-023-DE-01: … może one zawsze na nas były. Może soczewki w jakiś sposób obchodzą kamuflaż pająków. Nie wiem.

dr Stein: Trzeba przyznać, że to … brzmi nieprawdopodobnie. To, że prawie każdy człowiek nosi na sobie tysiące małych pająków bez świadomości tego faktu.

SCP-023-DE-01: Nosimy w sobie miliardy bakterii, nie mając o tym pojęcia … w zasadzie: Patrzymy na te pająki, tylko o tym nie wiemy.

dr Stein: … co masz na myśli?

SCP-023-DE-01: Zanim zostałem złapany… przez waszego człowieka, pytałem kilku ludzi o pająki lub uważnie obserwowałem niektóre osoby. Wiesz co zauważyłem? Wszystko ich swędziało. Dokładnie w tych miejscach, gdzie były pająki.

dr Stein: To mało prawdopodobne.

SCP-023-DE-01: Naprawdę? Nos cię swędzi, prawda?

(10 sekund ciszy)

dr Stein: Rozmowa dobiegła końca. Muszę już iść.

Z dniem 08.03. dr Stein przekazał nadzór nad SCP-023-DE-01 dr Klanic.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported