SCP-025
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-025

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-025 wolno otworzyć tylko podczas testów i wyłącznie w pokoju, w którym podmiot jest przechowywany. Kody dostępu przydzielane są wyłącznie personelowi badawczemu i pracownikom ochrony. Nie wymaga się aplikacji innych czynności przechowawczych.

Opis: SCP-025 to drewniana szafa o wymiarach 0,97 [m] × 0,62 [m] × 1,95 [m], pełna odzieży pochodzącej z różnych okresów. Ubrania znajdujące się w szafie, zbiorczo nazwane SCP-025-1, prezentują kroje popularne od lat 20. XX wieku do dziś. Każdy z zestawów ubrań reprezentuje sobą daną epokę; na przykład poliestrowa koszulka w paski i para ciemnych butów odpowiadają powszechnemu stylowi lat 70. Jedyną łączącą wszystkie ubrania cechą jest ich opłakany stan — większość kolekcji nadjadły mole; widoczne są podarcia i przetarcia.

Jeśli jakikolwiek element ubioru z SCP-025 zostanie przymierzony, w ciągu 24 godzin przymierzający umrze lub zostanie zraniony. Przyczyna zgonu ściśle wiąże się ze wspomnianymi niedoskonałościami ubrań, ale zawsze wydaje się niezwiązanym z nimi incydentem — założenie rękawiczki z odciętym miejscem na jeden z palców poskutkuje odcięciem tego właśnie palca przez nieuwagę przy krojeniu cebuli; podobnie osoba, która założy ponczo z brakującym rękawem, straci rękę, jaką rękaw ów miał osłaniać, na przykład na skutek ataku dzikiego zwierzęcia lub wypadku samochodowego, w którego wyniku kończyna musi zostać amputowana. Jeśli konfrontującego, noszącego ubiór okrywający klatkę piersiową, umieści się w zamkniętym, nieumeblowanym pomieszczeniu, dozna on albo uszkodzenia organu znajdującego się na wysokości wady ubioru, albo nagle zachoruje na martwiczą chorobę, która zniszczy wspomniany organ.
Powstające na skutek tego rodzaju incydentów choroby mogę być zaraźliwe, choć nie muszą; ze względu na ich dynamikę nie podjęto jednak badań, które mogłyby przynieść jakiekolwiek odpowiedzi. Zaleca się, by — o ile to możliwe — próbki chorobowe dostarczać do laboratorium, gdzie będzie można je wykorzystać do stworzenia broni.

Poniżej znajdują się skrócone zapisy testów SCP-025; im więcej eksperymentów zostanie wykonanych, tym szybciej raport zostanie odtajniony w całości.


LOG TESTÓW SCP-025, SEKCJA 1

TESTER: D-778, 42-letni, biały mężczyzna
ELEMENT UBIORU: Biały smoking z lat czterdziestych XX wieku
WADY: Rozerwany szew na lewym ramieniu
REZULTAT: Pod nadzorem Agenta ███████, testerowi udzielono pozwolenia na przemieszczanie się po terenie Fundacji. Przez mniej więcej 45 minut nie miały miejsca żadne niepokojące zdarzenia; jednakże o godzinie ██:██:██ — jak wskazują nagrania z kamer bezpieczeństwa i zeznania świadków — D-778 próbował zaatakować Agenta ███████. Aby się obronić, Agent wyciągnął nóż, po czym pchnął testera w lewe ramię, dokładnie w miejsce, gdzie znajdował się rozerwany szew. Test wstrzymano, a D-778 został poddany terminacji.

TESTER: D-690, 26-letni, biały mężczyzna
ELEMENT UBIORU: Czapka z daszkiem "Boston Red Sox" z roku 2004
WADY: Brakujący regulator rozmiaru w tylnej części czapki, logo z przodu częściowo zniszczone
REZULTAT: Tester znajdował się w zamkniętym pomieszczeniu, gdzie umieszczono stół, na którego blacie położono pistolet 9 [mm] Jericho "Baby Eagle", zapalniczkę do grilla oraz topór. D-690 założył czapkę i skierował jej daszek do tyłu; nie wiadomo, czy decyzja ta miała wpływ na wynik testu. Przez kilka godzin tester nie chciał dotykać żadnego ze znajdujących się na stole przedmiotów. Po czterech (4) godzinach bierności D-690 chwycił nagle pistolet i zaczął mu się przyglądać; kiedy lufa znalazła się na wysokości oczu testera, broń wystrzeliła, przebijając jego czoło w miejscu, gdzie znajdować powinien się regulator rozmiaru, i wychodząc blisko części czapki ze zniszczonym częściowo logo.

TESTERZY: D-736, 22-letni, biały mężczyzna, D-771, 23-letni biały mężczyzna
ELEMENT UBIORU: Sweter z kamizelką w paski kolorze burgundy, pochodzący z roku 1973
WADY: Ubranie częściowo zjedzone przez mole; kilka dużych otworów na swetrze
REZULTAT: D-736 zmuszono do założenia swetra. D-771, w tajemnicy przed D-736, wręczono załadowany pistolet i polecono, by na sygnał wystrzelił w kierunku drugiego testera sześć (6) pocisków. Po wykonaniu polecenia, personel badawczy odnotował, iż wszystkie sześć strzałów przeszyło jedną z dziur w swetrze, resztę pozostawiając nietkniętą. D-736 został zabity. Broń zarekwirowano, a D-771 przetransportowano z powrotem do jego kwatery.

TESTER: D-771, 23-letni, biały mężczyzna
ELEMENT UBIORU: Sweter z kamizelką z powyższej próby
WADY: Jak wyżej
REZULTAT: Tym razem D-771 umieszczono w pustym pokoju o wymiarach 15 [m] × 15 [m] × 15 [m]; jedynymi przedmiotami znajdującymi się w pomieszczeniu były światła nad testerem. Początkowo D-771 narzekał na nudę, położył się na plecach i zasnął. Po 2 godzinach i 14 minutach dwie (2) fluorescencyjne lampy nagle odczepiły się od sufitu i spadły. Obie roztrzaskały się na dziurach w swetrze, z czego odłamki jednej raniły D-771, ale ponownie — tylko w miejscach, gdzie znajdowały się niedoskonałości swetra. Funkcje życiowe testera utrzymywały się jeszcze przez sześć (6) minut, a potem zanikły. Kolejne lokacje testowe wybierane będą tak, by zminimalizować potencjalne straty materialne.

TESTER: Dr ██████ (Nieplanowany eksperyment; niezidentyfikowany osobnik zostawił na biurku dr ██████ ubranie z SCP-025, które wyglądało jak jego własne. Wszelkie informacje na temat tego zdarzenia lub jego sprawcy należy bezzwłocznie zgłaszać pracownikom wyższego szczebla).
ELEMENT UBIORU: Lekki szal, uszyty z różnokolorowych włókien
WADY: Zbyt mocne pociągniecie szwu spowodowało, że szalik jest znacznie krótszy i ciaśniejszy pośrodku
REZULTAT: Dnia ██.██.████ r. dr ██████ miał na sobie szal podczas podróży do przechowalni SCP-███, gdzie chciał dokonać rutynowej kontroli. Zmienił jednak zdanie i skierował się w stronę innej części placówki, skąd bez uprzedzenia i zachowania procedur bezpieczeństwa wkroczył do przechowalni SCP-173. Kiedy drzwi przechowalni zostały zamknięte, doktor mrugnął. Za przyczynę zgonu uznano uduszenie prowadzące do zmiażdżenia tchawicy.

TESTER: D-802, 30-letnia kobieta, pochodząca z Hiszpanii
ELEMENT UBIORU: Koszula w stylu Flashdance, pochodząca z lat osiemdziesiątych
WADY: Brak prawego ramiączka, lewy rękaw całkowicie odcięty, poharatane całe obszycie znajdujące się u dołu koszuli
REZULTAT: [USUNIĘTO]. Obecnych podczas eksperymentu uznano za zainfekowanych, poddano kwarantannie i [USUNIĘTO].
Wszelkie dalsze badania z udziałem elementów ubioru pochodzących z lat osiemdziesiątych zostały zawieszone na czas nieokreślony z powodu wydatków i niebezpieczeństw, jakie stworzył wyżej wymieniony eksperyment. Pełna dekontaminacja zajmie ██ tygodni.

Udzielono zezwolenia na kolejne badania. Rezultaty są w trakcie odtajniania.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported