SCP-025-FR
ocena: +8+x
025.jpg

SCP-025-FR w terrarium.

Identyfikator podmiotu: SCP-025-FR

Poziom zagrożenia: Żółty

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-025-FR musi być zamknięty w dużym terrarium o wymiarach 50 m długości na 50 m szerokości i 10 m wysokości, wyposażonym w opancerzone wejście i klapę na suficie. Ściany terrarium muszą być dźwiękoszczelne. Terrarium musi być również wyposażone w dwa ultradźwiękowe nadajniki, w tym jeden zestaw zapasowy, z których każdy znajduje się od jednego do drugiego końca pomieszczenia, po obydwu przeciwległych stronach gdzie nie znajdują się drzwiczki wejściowe.

SCP-025-FR powinien otrzymywać codziennie 10 kg świeżego mięsa: mięso powinno być zrzucone z luku na suficie terrarium. SCP-025-FR może wspinać się po ściankach, aktywując nadajniki ultradźwiękowe typu KX-113-B, zatwierdzenie jest obowiązkowe przed otwarciem klapy w celu zlokalizowania i przyciągnięcia.

Jeśli pierwszy zestaw nadajnik ultradźwiękowych jest zepsuty, kopia zapasowa musi być włączona aby zastępczo przyciągać SCP-025-FR.

W przypadku naruszenia przechowalni władze zewnętrze Strefy Yod nie powinny spodziewać się od aktualnie ograniczonych jednostek wiadomości głosowych, lecz tylko tekstów pisanych. Brak słyszalnych komunikatów alarmowych nie powinien być w żaden sposób interpretowany jako sygnał o śmierci całego personelu.

Opis: SCP-025-FR jest podobny do gatunku Artropleura, posiada 5 m długości oraz zdolność do pochłaniania fal dźwiękowych wokół siebie od 20 Hz do ponad 20000 Hz. SCP-025-FR jest również zdolny do emitowania fal dźwiękowych do celów ochronnych gdy poczuje się zagrożony, dźwięki mają efekt podobny do wystrzału działa, ma to na celu wystraszenie potencjalnych napastników.

Podczas polowania, SCP-025-FR kopie tunele i wykrywa cele na powierzchni emitując fale działające na zasadzie radaru identycznego działaniem do wykorzystywanego przez nietoperze.

Gdy podmiot znajdzie się w pobliżu drapieżnika i zostanie wykryty, ten wyjdzie z ziemi produkując w ciągu kilku milisekund ekstremalnie wysokie dźwięki paraliżujące ofiarę w przeciągu kilku sekund. Po wyjściu z ziemi, obiekt ugryzie ofiarę wstrzykując zabójczą toksynę po czym wciągnie ją do sieci swoich podziemnych tuneli.

SCP-025-FR wykazuje pociąg do wszelkich aktywnych źródeł ultradźwięków, zbliżając się do nich nie zważając na wszelakie formy rozproszenia oraz ignorując potencjalne ofiary.

Możliwość iż podmiot przechowywany w Strefie Yod nie jest jedynym osobnikiem gatunku nie została wykluczona, wciąż trwają badania.

Dodatek: SCP-025-FR został znaleziony na pustyni Nevada: w następstwie anormalnej liczby głuchych połączeń alarmowych wykonywanych do najbliższego urządzenia, agenci Fundacji w ramach podejrzenia wystąpienia anormalnej jednostki drapieżnej zostali wysłani z psami na przeszukanie terenu celem odnalezienia ewentualnych ciał.

Gdy psy znalazły pierwsze kości, agent Soho użył gwizdka na ultradźwięki który przyciągnął SCP-025-FR.
Gdy gwizdek ucichł, podmiot wycofał się pod ziemię znajdując się pod silnym ostrzałem z broni agenta Soho.

Trzy dni później MFO Delta-4 "Safari Time!" zabezpieczyła SCP-025-FR, transportując go do Strefy Yod w celach przechowywania i badania.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported