SCP-029
ocena: +5+x

Identyfikator podmiotu: SCP-029

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-029 jest zabezpieczona w pomieszczeniu klasy piątej. Obiekt nie może mieć dostępu do przedmiotów fizycznych. Przechowalnia umieszczona jest za potrójną śluzą, aby uniemożliwić jej ucieczkę. Od czasu incydentu 029-34a SCP-029 nie jest karmiona, ponieważ nie wydaje się to konieczne do jej przetrwania. Przydziela się trzech strażników do ochrony przechowalni oraz dwóch do przeprowadzania monitoringu.

W ścianach pomieszczenia permanentnie zainstalowane są cały czas włączone reflektory. Raz w miesiącu komora zostaje wysprzątana i poddana inspekcji technicznej.

Wzbronione jest umożliwianie SCP-029 spotkań z mężczyznami. Wszyscy mężczyźni, którzy spotkali się z SCP-029, zostaną przesłuchani i odbędą areszt klasy 3.

SCP-029 wystąpiła o:

  • Łóżko (odmówiono);
  • Koc (odmówiono);
  • Książki (odmówiono);
  • Ubrania (odmówiono).

To prześmieszne! Dziewczyna nie może mieć nawet ubrania? Nie jesteśmy zwierzętami. Pozwólcie jej się okryć! — dr. Ericka Bodeen.

Dr Bodeen, otrzymuje pani pozwolenie na dostarczanie ubrań do SCP-029 — dr. Light.

Od czasu incydentu 029-53b każdy, kto posiada potencjalny dostęp do SCP-029, musi obejrzeć taśmy z monitoringu 029-Bodeen; doświadczenie owo ma utrwalić świadomość zagrożenia stwarzanego przez obiekty SCP, a w szczególności SCP-029.

Opis: SCP-029 przypomina kobietę w stadium dojrzewania, o pochodzeniu azjatycko-indyjskim. Obiekt wydaje się cierpieć łysienie całkowite. Ponad 80% jej pigmentacji to czerń; reszta jej skóry nie zawiera melaniny, co skutkuje albinizmem. Jej oczy są koloru czarnego.

SCP-029 wykazuje skrajnie mordercze skłonności oraz niezwykłą zdolność do wykorzystywania wszelkich przedmiotów jako broni. Poza tym nie przepada za rozlewem krwi — woli dusić ofiary. SCP-029 wykazała posiadanie czterokrotnie szybszej reakcji zręcznościowej oraz fizycznej niż normalny człowiek. SCP-029 jest, w większości, odporna na wszelkie rodzaje zranień. Te anomalne zdolności ulegają znacznej normalizacji, kiedy obiekt przebywa w środowisku jaskrawo oświetlonym, bezpośrednio naturalnie lub bezpośrednio sztucznie. Mężczyźni przebywający z SCP-029 stają się podatni wobec jej woli. Tacy mężczyźni są skłonni zabić, a nawet umrzeć dla SCP-029.

SCP-029 odnosi się do siebie per ████████, co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Córa Ciemności", "Córa Cieni" lub "Córa Nocy". Przesłuchania SCP-029 są problematyczne z racji tego, iż SCP-029 stale próbuje zabić lub wpłynąć na osoby, które usiłują z nią porozmawiać. Odkąd została pozyskana, czarne ślady na jej skórze zwiększyły rozmiar.

SCP-029 została po raz pierwszy zauważona przez Fundację dzięki agentowi działającemu w wiejskim regionie Indii. Zamach na jego życie doprowadził do odkrycia niewielkiego kultu składającego się z mężczyzn, którzy twierdzili twierdzących, iż są "bandytami" w służbie dla córy. Kilka tygodni badań dowiodło, iż wierzyli oni, że żyją w ostatnich latach "Kali Yuga", wobec czego muszą poświęcić milion ludzi dla córy ciemności, która sprowadzi ich boginię i spowoduje koniec świata. Wierzyli również, że wyłącznie ofiary zabite przez uduszenie są "zaliczane". Rozwój wydarzeń doprowadził agenta do ich górskiej twierdzy, gdzie mężczyzna odkrył SCP-029. Po stracie agenta [USUNIĘTO], przez co pozyskano SCP-029.

Dodatek: Po siedmiu latach od pozyskania skóra SCP-029 zaczęła wykazywać wzrost czarnej pigmentacji. Obiekt, zapytany o to, stwierdził, że jego "kultyści ponownie działają". Dochodzenie doprowadziło Fundację do zgromadzenia tak zwanych "bandytów", którzy uciekli podczas pierwszej operacji. Po odkryciu, iż jej zwolennicy znajdowali się w tym miejscu podczas "świętych dni" obiektu, rozpoczęto nalot na lokację. Po zrzuceniu pierwszej bomby SCP-029 przebudziła się z drzemki, głośno krzycząc. SCP-029 krzyczała przez następne cztery godziny; wykrzykiwała obelgi i bredziła, że "zabijamy jej ludzi". Od tego zdarzenia wzrost czarnej pigmentacji się całkowicie zakończył, a SCP zaczęła przeprowadzać więcej prób ucieczki. SCP-2820 został zaproponowany jako możliwa metoda neutralizacji w przypadku pogorszenia sytuacji.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported