SCP-037
ocena: +6+x
square.jpg

DANE NIEAKTUALNE


Poniższy raport wymaga aktualizacji.
Osoby, które chcą pomóc zaktualizować, raport powinny zapoznać się z dokumentacją

Identyfikator podmiotu: SCP-037

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-037 jest utrzymywany w polu magnetycznym, w Ośrodku 32. Obiekt znajduje się w niewielkim, pozbawionym powietrza pomieszczeniu, z nieprzepuszczalnego dla ciepła i promieniowania polimeru. Jeśli pokój zostanie rozszczelniony, system bezpieczeństwa wytworzy nisko-energetyczną osłonę z argonowej plazmy, aż do naprawienia uszkodzenia. W razie [ODMOWA DOSTĘPU].

Opis: Artefakt został odkryty w roku 19██, nad Morzem Beauforta, w okolicy północnego bieguna magnetycznego. Potężne zakłócenia pola magnetycznego zostały zgłoszone przez jednostki Kanadyjskich Sił Powietrznych, które ścigały niezwykle jasny obiekt opadający w kierunku oceanu. SCPS Guardian zareagował i odnalazł obiekt szybujący około 200 [m] n.p.m. nierówną trajektorią. Po ustaleniu procedur przechowywania obiekt został przetransportowany do Ośrodka 32, w celu rozpoczęcia badań.

SCP-037 jest najwyraźniej gwiazdą o 5 [cm] (2 cale) średnicy, jasności około 1 × 10-12 naszego Słońca i temperaturze powierzchni około 5000 [K] (wyznaczone dzięki analizie widma). Wiek i pochodzenie SCP-037 są obecnie nieznane; jednakże jego aktywność termojądrowa jest pod stałą obserwacją, która powinna wykazać wszystkie niebezpieczne odstępstwa od normy. Analiza widma i porównanie go do znanych ciał niebieskich sugeruje, że jest to typowa (poza rozmiarem) gwiazda szybko osiągająca fazę czerwonego olbrzyma, ale nie wiadomo, czy znane teorie dotyczące rozwoju gwiazd mają tu jakiekolwiek zastosowanie. Wydaje się, że SCP-037 wszedł w ziemską magnetosferę poprzez północny biegun magnetyczny.

Przechowywanie i transport SCP-037 są możliwe dzięki wykorzystaniu potężnych elektromagnesów, które utrzymują artefakt w jego polu. Jak na razie, największym wyzwaniem w aspekcie przechowywania obiektu są jego potężne emisje promieniowania elektromagnetycznego, których intensywność pozwala ujrzeć je gołym okiem z wysokiej orbity okołoziemskiej. Obiekt jest obecnie zabezpieczony głęboko pod ziemią celem zapobieżenia jego detekcji i zapewnienie odpływu emisji do pobliskiego podłoża skalnego. Można uznać, że cała placówka i okoliczny fragment skorupy ziemskiej funkcjonują jako gigantyczny radiator.

Po ██ latach badań gwiazda zmieniła wzorzec emitowanego promieniowania elektromagnetycznego, co sugeruje, iż jest w trakcie bardzo przyspieszonej gwiezdnej ewolucji. Jeśli obecnie uznawane modele mają tu zastosowanie, SCP-037 w najbliższym czasie zwiększy swój promień 100 do 300 razy — tak samo, jak ilość emitowanego promieniowania. Na ten moment przygotowywane są awaryjne czynności przechowawcze. Dalszy postęp w gwiezdnym cyklu życiowym będzie zakończony powstaniem nowej, której energię szacuje się na ███████████. Ekstrapolacja obecnego stanu rzeczy wskazuje, że stanie się to w ███████████. Prowadzone są badania mające na celu zatrzymanie tego procesu bądź przetransportowanie SCP-037 na bezpieczną odległość od naszej planety nim proces się zakończy.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported