SCP-040
square.jpg

DANE NIEAKTUALNE


Poniższa praca wymaga aktualizacji.
Osoby, które chcą pomóc zaktualizować tłumaczenie, powinny zapoznać się z dokumentacją

ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-040

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-040 zamknięty jest w standardowym pomieszczeniu przechowawczym dla humanoidów, w Biologicznej Strefie Badawczej 12. Przechowalnia połączona jest z powietrznym systemem rozpraszającym środki uspokajające, który uruchomiony zostanie w razie manifestacji właściwości SCP-040 poza środowiskiem testowym. Pomieszczenie jest przez cały czas obserwowane przez dwóch nadzorców. Przedmioty rekreacyjne, takie jak: zabawki, gry czy przybory artystyczne mogą zostać zapewnione podmiotowi za zgodą nadzorcy.

Jako że nie stwierdzono, iż stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa, SCP-040-1a, SCP-040-1c i SCP-040-1j zostały autoryzowane do pozostania w przechowalni SCP-040, w celu polepszenia nastroju podmiotu (specjalny rozkaz kierownika ochrony 392-5: ██.██.████ r.). Wszelkie inne byty, zmodyfikowane przez SCP-040, muszą zostać zniszczone po pozyskaniu i zbadaniu zgodnym ze standardem biologicznym dla danego gatunku, jak opisano w dokumencie CDP-BIO-EN-1. Żaden zewnętrzny organizm nie może przebywać w obecności SCP-040, pomijając okoliczności eksperymentalne.

SCP-040 musi codziennie uczestniczyć w lekcjach i co dwa tygodnie podchodzić do ewaluacji psychologicznych, nadzorowanych przez doktorów: Habermathy, Logana i Izawę.

Opis: SCP-040 to około ośmioletnia kobieta o kaukaskich rysach twarzy. Wzrost osobnika wynosi 1 [m]. Obiekt jest dotknięty kilkoma anomaliami fizycznymi: skóra podmiotu jest wyjątkowo wrażliwa na światło i bardzo łatwo jest ją uszkodzić w kontakcie fizycznym; włosy podmiotu są jasnoróżowej barwy, są kruche i łatwo wypadają. Podmiot cierpi na różnobarwność tęczówek (barwa zielona i żółta), twardówka lewego oka jest czarna, a sam podmiot nie widzi tym okiem.

Emocjonalny stan SCP-040 ograniczony jest limitami homeostatycznymi dla jednostek ludzkich w jej wieku; do tego należy dołączyć efekty długiego przechowywania i fizycznych anomalii. Inteligencja podmiotu jest nieco ponad normę wiekową, a osobowościowo jest osobą chętną do współpracy. Należy zauważyć szybką zdolność SCP-040 do zaakceptowania warunków przechowywania, co można powiązać z wychowaniem przed pozyskaniem.

SCP-040 jest zdolna do manipulacji żywą materią, do jej mutowania oraz modyfikowania organizmów celem tworzenia nowych, których zbiór desygnowany jest jako SCP-040-1. Zdolność ta jest świadoma, lecz wymaga poważnego skupienia i jest czasochłonna. SCP-040 nie jest w stanie dokładnie przebudowywać organizmów mikroskopijnych i napotyka trudności w modyfikowaniu roślin. Martwa tkanka może być grupowana pod SCP-040-1, jednak musi być użyta w połączeniu z żywą materią.

Instancje SCP-040-1 nie wykazują właściwości sprzed modyfikacji; większość zachowuje się jak udomowione zwierzęta, z ogólnym poczuciem lojalności względem SCP-040 — bez względu na stan poprzedniej relacji. Wygląd instancji SCP-040-1 jest różny; niektóre zachowują formę sprzed modyfikacji, w której dostrzega się czasami niewielkie zmiany (np. samo-modyfikacje SCP-040); niezależnie od tego większość z nich jest niezauważalna. SCP-040 najprawdopodobniej nie jest w stanie manipulować więcej niż raz jedną instancją SCP-040-1.

Log pozyskania: Podmiot został pozyskany ██.██.20██ r., w [ZMIENIONO]. SCP-040 był jednym z piętnastu obiektów, które zostały zabezpieczone. Następujące śledztwo nie wykazało żadnych właściwości anomalnych innych osób. Preparaty amnezyjne zostały podane aresztantom i ogółowi populacji. Zakonspirowano również działalność Fundacji. Trwa monitoring lokacji celem dostrzeżenia ewentualnego powrotu ████████████ ██████.

Dodatek 01: SCP-040 aktualnie ma prawo do posiadania następujących instancji SCP-040-1:

• SCP-040-1a — Polimorficzny organizm symbiotyczny, zdolny do zmiany rozmiaru, kształtu, koloru oraz tekstury w reakcji na otoczenie. Instancja służy jako odzież wierzchnia, podobna do kurtek i swetrów, jest również zdolna do absorpcji składników odżywczych z krwi SCP-040. Instancja została pozyskana wraz z SCP-040, a testy genetyczne ujawniły, iż lwia część jego DNA wpasowuje się w ogólny wzór genetyczny kota domowego (Felis catus).
• SCP-040-1c — Kulisty byt, zdolny do latania dzięki gumowym pęcherzykom wypełnionych helem. Byt posiada jedenaście kończyn, układających się w przeciwstawne sobie cyfry i skomplikowany układ oddechowy zdolny do powielania szerokiej gamy wzorów mięśniowych.
• SCP-040-1j — Czteronożny organizm pokryty cienką warstwą różowego i niebieskiego futra. Byt nie posiada oczu, posiada jednak jamę ustną z niebieskimi zębami i jest zdolny do wspinaczki na pochyłe powierzchnie. Okazjonalnie używany przez SCP-040 do lokomocji.

Dodatek-02

Następujący wycinek prezentuje część przesłuchania z dnia ██.██.20██ r., trzy tygodnie od pierwotnego zabezpieczenia obiektu.

Dr Habernathy: Dzień dobry, Czterdzieści.

SCP-040: Dzień dobry, panno Habernathy.

Dr Habernathy: Dobrze widzieć, że radzisz sobie z przeziębieniem.

SCP-040: Mhm.

Dr Habernathy: Mogę zadać ci kilka pytań, zanim zaczniemy nasze dzisiejsze lekcje?

SCP-040: Tak.

Dr Habernathy: Możesz opowiedzieć mi o swoich rodzicach?

SCP-040: Pan Green powiedział, że nie mam żadnych.

Dr Habernathy: Czy w takim razie możesz opowiedzieć mi o panu Greenie?

SCP-040: Był miły, ale mówienie nie szło mu dobrze. Zawsze mówił t-t-tak j-j-jak ja teraz. Często go jednak nie było. Zazwyczaj to pielęgniarki się nami opiekowały.

Dr Habernathy: A co dla was robiły?

SCP-040: Bawiły się z nami, uczyły nas, a czasami kazały nam zakładać te głupie kaski i siedzieć po cichu przez długi czas. Niekiedy puszczały nam filmy, jeśli dobrze się sprawowaliśmy, a inaczej zamykały nas w naszych pokojach.

Dr Habernathy: Możesz mi jeszcze o czymś powiedzieć?

SCP-040: Hmm… Zawsze dawały nam na obiad groch. A ponieważ ja nie lubię grochu, toteż zawsze dawałam mój Piątce, bo ona lubiła. Myślę, że zielona fasola jest lepsza.

Dodatek 03: ██.██.20██ r. — SCP-040 z powodzeniem reanimował ludzkie ciało w czasie testu, wykorzystując do zabiegu trzy osobniki szczura wędrownego (Rattus norvegicus). Ponownie ożywiony tester nie pamiętał poprzedniego życia, a jego zdolności umysłowe oceniono na odpowiadające małemu dziecku. SCP-040 był wysoce zaniepokojony wynikiem i odmawiał uczestnictwa w testach przez następne trzy tygodnie.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported