SCP-040
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-040

Klasa podmiotu: Anomalny Człowiek

Klasa zabezpieczenia: Aktywna

Poziom Zagrożenia: żółty

Standardowe Wytyczne Przechowawcze:

  • Dwuosobowa komora mieszkalna (brak ograniczeń w wyposażeniu)
  • Dostęp do ośrodkowej biblioteki, obiektów rekreacyjnych, stołówki i miejsc publicznych (pod nadzorem)
  • Ograniczenie dietetyczne (łagodna alergia na orzechy ziemne)
  • Uczestniczenie w zajęciach dydaktycznych (dr Abernathy, Logan oraz Izawa)
  • Co dwu tygodniowa ewaluacja psychologiczna (dr Abernathy)
  • Eksperymenty planowane według harmonogramu B.

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-040-1a, SCP-040-1c i SCP-040-1j zostały autoryzowane do pozostania w przechowalni SCP-040, w celu polepszenia nastroju podmiotu (specjalny rozkaz kierownika ochrony 392-5: ██.██.████ r.). Wszelkie inne byty, zmodyfikowane przez SCP-040, muszą zostać zniszczone po pozyskaniu i zbadaniu zgodnym ze standardem biologicznym dla danego gatunku, jak opisano w dokumencie CDP-BIO-EN-1.

Data urodzenia:: c. 2000 (podmiot twierdził, że miał 8 lat podczas pozyskania)
Miejsce urodzenia: Nieznane
Data pozyskania: ██/██/2008
Wzrost: 111 cm
Waga: 20.7 kg
Włosy: jasnoróżowe
Oczy: zielone (p) / żółte (l) heterochromia; czarna twardówka (l)
Notatki: Niewidoma na lewe oko. Skóra wrażliwa na oparzenia i łatwo ulegająca stłuczeniom. Włosy są łamliwe i łatwo wypadają.

Opis: SCP-040 to ludzkie dziecko zdolne do dowolnego modyfikowania właściwości fizycznych żywych organizmów. Zmodyfikowane organizmy są desygnowane zbiorczo jako SCP-040-1.

Modyfikacje są głównie kosmetyczne począwszy od prostych zmian koloru i wzoru, a skończywszy na bardziej skomplikowanych zmianach w formie i strukturze ciała. Możliwe jest stworzenie nowych wyspecjalizowanych organów, jednakże wydaje się być ograniczone zdolnością SCP-040’s i obecnie posiada współczynnik 66% niepowodzeń w testach. Zmiany są ograniczone do rzeczy, które byłyby fizycznie możliwe (niezależnie od prawdopodobieństwa powstania takiej cechy w sposób naturalny) – na przykład podczas gdy SCP-040 może nadać organizmowi skrzydła, które naturalnie ich nie posiadają, nie pozwolą stworzeniu latać bez spełnienia innych wymagań fizycznych. Zachowanie SCP-040-1 ulega zmianie podczas procesu modyfikacji, zachowując się z niezwykłą lojalnością wobec SCP-040 niezależnie od wcześniejszych relacji.

Anomalna zdolność SCP-040 wymaga poważnego skupienia i jest czasochłonna oraz powoduje intensywne bóle głowy i mdłości, gdy jest wykonywana przez dłużej niż kilka minut. Efekt staje się tym bardziej zawodny i niedokładny, im mniejsze są modyfikacje lub im bardziej złożone są zmiany. SCP-040 nie jest w stanie przebudowywać organizmów mikroskopijnych i napotyka trudności w modyfikowaniu roślin. Martwa materia może być wykorzystana pod SCP-040-1, jednakże musi być użyta w połączeniu z żywymi organizmami. Instancje SCP-040-1 nie mogą być modyfikowane więcej niż jeden raz, choć obecnie nie wiadomo, czy jest to twarde ograniczenie właściwości SCP-040, czy też wynika z braku kontroli nad nimi.

Stan emocjonalny SCP-040 mieści się w granicach akceptowalnych dla osobników w jej grupie wiekowej, z uwzględnieniem skutków długotrwałego przechowywania i separacji rodzicielskiej. Inteligencja obiektu jest nieco powyżej średniej dla jej grupy wiekowej. Zachowanie jest generalnie skłonne do współpracy. SCP-040 szybko zaaklimatyzowała się do zamknięcia i dobrze zareagowała na początkowe programy orientacji i socjalizacji. SCP-040 reaguje na imię "Forty" i nie wydaje się mieć żadnego innego nadanego lub wybranego imienia.

Log Pozyskania: : Obiekt został zatrzymany ██/██/2008 w ramach nalotu na Keys to the Kingdom Christian Charter School for Gifted Youth w [ZMIENIONO], Colorado. Głównym celem nalotu było schwytanie lub egzekucja █████ ██████, byłego agenta CIA, który poprzednio pracował z pośrednikami Fundacji w ramach projektu Blackbook. Projekt Smilodon i Operacja STARGATE w latach 1967 – 1971, zakończyła się sukcesem. ██████ został poddany terminacji na miejscu i usunięty bez incydentów.

Spośród 15 dzieci odzyskanych z placówki, SCP-040 jako jedyna wykazywała anomalne zdolności: pozostałym dzieciom podano środki amnezyjne i umieszczono je w obserwowanych przez Fundację rodzinach zastępczych. Przesłuchania z pracownikami szkoły ujawniły że nie wiedzieli oni o wcześniejszej historii ██████ ani o żadnych związkach z działalnością Fundacji. Podano im preparaty amnezyjne i poddano sześciomiesięcznej obserwacji - nie odnotowano żadnych nawrotów.

Po pełny przebieg wydarzeń patrz raport po pooperacyjny Operacji TATZELWURM

Dodatek 01: SCP-040 aktualnie ma prawo do posiadania następujących instancji SCP-040-1:

SCP-040-1a — Polimorficzny organizm symbiotyczny, zdolny do zmiany rozmiaru, kształtu, koloru oraz tekstury w reakcji na otoczenie. Instancja służy jako odzież wierzchnia, podobna do kurtki czy swetra, jest również zdolna do absorpcji składników odżywczych z krwi SCP-040. Instancja została pozyskana wraz z SCP-040, a testy genetyczne ujawniły, iż lwia część jego DNA wpasowuje się w ogólny wzór genetyczny kota domowego (Felis catus).
SCP-040-1c – Kulisty byt, zdolny do latania dzięki gumowym pęcherzykom wypełnionych mieszaniną gazów lżejszych od powietrza. Byt posiada jedenaście kończyn zakończonych przeciwstawnymi palcami i skomplikowany układ oddechowy zdolny do powielania szerokiej gamy sekwencji muzycznych.
SCP-040-1j –Czworonożny organizm pokryty cienką warstwą różowego i niebieskiego futra. Byt nie posiada oczu, posiada jednak jamę ustną z niebieskimi zębami i jest zdolny do wspinaczki na pochyłe powierzchnie. Okazjonalnie używany przez SCP-040 do lokomocji.

Dodatek-02

Następujący wycinek prezentuje część przesłuchania z dnia ██.██.20██ r., trzy tygodnie od pierwotnego zabezpieczenia obiektu.

Dr Abernathy: Dzień dobry, Forty.
SCP-040: Dzień dobry, panno Abernathy.
Dr Abernathy: Dobrze widzieć, że radzisz sobie z przeziębieniem.
SCP-040: Mm-hmm.
Dr. Abernathy: Mogę zadać ci kilka pytań, zanim zaczniemy nasze dzisiejsze lekcje?
SCP-040: Tak.
Dr Abernathy: Możesz opowiedzieć mi o swoich rodzicach?
SCP-040:Pan Green powiedział, że nie mam żadnych.
Dr Abernathy: Czy w takim razie możesz opowiedzieć mi o panu Greenie?1
SCP-040: Był miły, ale mówienie nie szło mu dobrze. Zawsze mówił t-t-tak j-j-jak ja teraz. Często go jednak nie było. Zazwyczaj to pielęgniarki się nami opiekowały.
Dr Abernathy: A co dla was robiły?
SCP-040: Bawiły się z nami, uczyły nas, a czasami kazały nam zakładać te głupie kaski i siedzieć po cichu przez długi czas. Niekiedy puszczały nam filmy, jeśli dobrze się sprawowaliśmy, a inaczej zamykały nas w naszych pokojach.
Dr Abernathy: Możesz mi jeszcze o czymś powiedzieć?
SCP-040: Hmm… Zawsze dawały nam na obiad groch. A ponieważ ja nie lubię grochu, toteż zawsze dawałam mój Piątce, bo ona lubiła. Myślę, że zielona fasola jest lepsza.

Dodatek 03: ███.██.20██ r. — SCP-040 z powodzeniem reanimował ludzkie ciało w czasie testu, wykorzystując do zabiegu trzy osobniki szczura wędrownego (Rattus norvegicus). Ponownie ożywiony tester nie pamiętał poprzedniego życia, a jego zdolności umysłowe oceniono na odpowiadające małemu dziecku. SCP-040 był wysoce zaniepokojony wynikiem i odmawiał uczestnictwa w testach przez następne trzy tygodnie.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported