SCP-042
ocena: +5+x
SCP-042-new.jpg

SCP-042 po powstaniu poprzez porażenie prądem elektrycznym z ogrodzenia

Identyfikator podmiotu: SCP-042

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-042 przebywa obecnie na wybiegu 12 o niskim priorytecie bezpieczeństwa w Biologicznej Strefie Badawczej 32. Podmiot wydaje się nie pragnąć ucieczki, pomimo to nadal objęty jest protokołem bezpieczeństwa. Poprzednie próby użyźnienia podłoża wybiegu 12 spełzły na niczym. Mimo regularnego nawadniania ziemi, miejsca zetknięć podmiotu z glebą stają się całkowicie wysuszone. Jako że nie określono, co dzieje się z samą wodą, program nawadniania podłoża został anulowany ze względów braku potrzeby i potencjalnego zagrożenia dla lokalnego poziomu wód gruntowych. Co tydzień należy badać poziom wody oraz ją analizować.

Personel przydzielony do SCP-042, włączając w to treserów, medyków, osoby karmiące zwierzę oraz ochroniarzy, musi zostać dokładnie przeszukany, włączając w to [ZMIENIONO], przed wejściem do wybiegu. Osoby próbujące przemycić broń lub obiekt, który może w jej charakterze, zostać użyty, zostaną natychmiast [ZMIENIONO]. Co tydzień pracownicy, którzy w jakikolwiek sposób weszli w kontakt z podmiotem, przejdą ewaluację psychologiczną. Personel medyczny, mający badać rany na grzbiecie SCP-042, musi być monitorowany celem zapobieżenia próbom uśmiercenia przezeń SCP-042.

Opis: SCP-042 to przedstawiciel rodzaju ssaków z rodziny koniowatych. Osobnik posiada białe umaszczenie z niewielkimi, brązowymi plamami. Zwierzę mierzy 183 [cm] (18 [dłoni]) w kłębie i waży 710 [kg]. Odkąd osobnik jest przechowywany przez Fundację, jego waga znacznie spadła — z powodu atrofii, będącej rezultatem braku aktywności fizycznej, i z powodu niechęci do przyjmowania pożywienia. Osobnik utrzymywany jest przy życiu poprzez przymusowe podawanie mu pokarmu w formie płynnej, jednakże minusem tego jest wyjałowienie i osłabienie obiektu. SCP-042 posiada dwie, przedłużone kości, sterczące z jego grzbietu. Kości wystają na 37 [cm] od powierzchni grzbietu obiektu; spod jego skóry wychodzą one z otwartych, wyszarpanych ran. Do dzisiaj nie zaobserwowano żadnych oznak regeneracji tych ran, jednakże w pewien sposób rany owe muszą się zamykać, ponieważ w przeciwnym razie osobnik by się wykrwawił.

SCP-042 zachowuje się apatycznie i ignoruje wszelkie próby rozruszania podejmowane przez doświadczonych treserów. Jeżeli będzie mógł, SCP-042 położy się na ziemi, zastygnie w bezruchu, nie jedząc ani nie pijąc, a nawet nie zmieniając miejsca. System wywoływania bólu okazał się dosyć efektywny, gdyż pozwala on na podniesienie SCP-042, przez co obiekt może zostać umyty; bez względu na skalę wywołanego bólu (nawet po utracie przytomności), zwierzę w końcu położy się na ziemi.

Opinie naukowców są podzielone względem poziomu inteligencji SCP-042. Niektórzy uważają, że jest to zwyczajne zwierzę, niebędące mądrzejszym od innych z jego rodzaju; inni sądzą, że obiekt może być w pełni rozumny. Zauważono, iż zwierzę utrzymuje kontakt wzrokowy z osobami wchodzącymi do wybiegu 12, które w większości opisują wygląd obiektu jako "błagalny". SCP-042 wiele razy był uczestnikiem wypadków, w których był raniony przez sprzęt lub ogrodzenie wybiegu, co, według grupy uważającej podmiot za istotę rozumną, było celem obiektu.

Dodatek: Dr P██████ wysunął wniosek o transfer podmiotu do Biologicznej Strefy Badawczej 4, dnia ██.██.19██ r., który został pozytywnie rozpatrzony przez O5-5. Dr P██████ zmodyfikował dokumenty transportowe, by określały podróż powietrzną, a nie podróż konwojowaną przez grupę uzbrojoną. Podczas tranzytu dr P██████ obezwładnił pilota statku powietrznego, a następnie przejął nad urządzeniem kontrolę, po czym wprowadził je w gwałtowny spad. Pasażerowie oraz ładunek doświadczyli niemalże minuty stanu nieważkości, zanim ochrona przejęła kontrolę nad samolotem i sprowadziła go na poprawny tor przelotu. Podczas gdy dr P██████ był ubezwłasnowolniony, samolot wylądował, a SCP-042 uwolnił się z przechowalni i kopnięciami zabił dwóch ochroniarzy w strefie załadunkowej. Kamera bezpieczeństwa z doku załadunkowego nagrała podejście podmiotu do dr. P██████ i dotknięcie jego twarzy swoim pyskiem. Dr P██████ wyraził euforyczną reakcję na kontakt, jednakże, kiedy personel ochrony zaaplikował SCP-042 środek nasenny za pomocą strzałek, kontakt został zerwany, a naukowiec wpadł on w stan katatoniczny, z którego już się nie wybudził. Po przesłuchaniu, w związku z jego działaniami, dr P██████ został uśmiercony dnia ██.██.19██ r.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported