SCP-044
ocena: +11+x
SCP-44.jpg

Zdjęcie SCP-044 podczas eksperymentu nazwanego: "Upshot Knolte Ford Grable"

Identyfikator podmiotu: SCP-044

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Z wylotu lufy SCP-044, przez cały czas wydzielany jest strumień jonów wodorowych, niepołączonych atomów tlenu i innych pierwiastków. Stacja dokująca do SCP-044 musi być odpowiednio wentylowana, by powstrzymywać akumulację niebezpiecznych gazów i wilgoci. Na lufę nałożona musi być osłona, by przeciwdziałać działalności ptaków i niewielkich zwierząt, które próbują się dostać do wielkiej, otwartej lufy SCP-044.

Dodatek, ██.██.200█ r.: Jako że SCP-044 nie był powiązany z żadnymi poważnymi incydentami od ██ lat, odkąd został pozyskany przez Fundację, desygnacja obiektu została zmieniona na "Bezpieczne".

Czy naprawdę muszę definiować kolokację "poważne incydenty"? Jeżeli procedury przechowawcze i standardowe protokoły bezpieczeństwa są przestrzegane, 44 jest wyłącznie zwyczajnym, ████████ wielkim działem. Nie, niedźwiedzi incydent się nie liczy. — O5-██.

Opis: SCP-044 to haubica stworzona potajemnie w ostatnim stadium drugiej wojny światowej, przez inżynierów Kruppa. Projekt był nadzorowany osobiście przez Alberta Speera, niemieckiego Ministra Uzbrojenia i Amunicji pod rządami Adolfa Hitlera. SCP-044 jest unikalny nie tylko pod względem rozmiaru (251 000 [kg], czyli 247 ton metrycznych), ale również w kwestii wykorzystywania niekonwencjonalnej amunicji w nietypowy sposób. Zamiast mechanizmu do wprowadzania pocisków, z tyłu lufy znajduje się masywna komora do kompresowania powietrza. Wszelkie przedmioty, które mogą się zmieścić do lufy, mogą zostać potraktowane jako amunicja. Z powodu rozmiaru SCP-044, podmiot musi pozostać na szynach; do jego transportu wymagane jest użycie dwóch lokomotyw.

Badacze uważają, iż SCP-044 nadwątla połączenia molekularne i atomowe we wszelkich materiałach, które zostaną załadowane do lufy obiektu. Jednakże nieznana jest metoda nadwątlania; jest ona efektem kompleksowego działania wielu mechanizmów obiektu. Notabene, niektóre mechanizmy wydają się bezużyteczne i nie robią nic innego poza kręceniem się, czy wywoływaniem hałasów — nawet kiedy dopływ mocy jest wyłączony. Podczas eksploracji wnętrza lufy SCP-044 przepadał zarówno sprzęt, jak i personel.

Kiedy SCP-044 strzela, wszelka materia wewnątrz lufy zostały z ogromną prędkością wyrzucona w postaci święcącego się, czerwonego walca — wprost proporcjonalnie wielkiego do masy amunicji. Kiedy wystrzelony pocisk dotknie fizycznego obiektu lub ziemi, eksploduje z siłą wprost proporcjonalną do masy wprowadzonej amunicji, nie słabiej jednak niż po ███% przemianie materii w energię. Siła wybuchu będzie z nieznanego powodu o tyle wyższa, o ile dłużej "amunicja" pozostanie w lufie. Najsilniejsza znana eksplozja pocisku wystrzelonego z SCP-044 miała miejsce, kiedy 8900 [kg] (19 500 [funtowy]) pickup "Administratora" został w całości załadowany do lufy. Efekt tego "eksperymentu" widoczny jest na dołączonej fotografii.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported