SCP-046-DE
ocena: +7+x

Identyfikator podmiotu: SCP-046-DE

Klasa podmiotu: Bezpieczne Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-046-DE musi pozostawać zabezpieczony w pomieszczeniu ze stali o wymiarach 10 x 10 [m], w przestrzeni wolnej od cząsteczek. Do przechowalni można dostać się jedynie systemem śluz z wbudowanym mechanizmem oczyszczania powietrza, w celu zapobiegnięcia wprowadzeniu do pomieszczenia niepożądanych cząstek. W centrum przechowalni musi znajdować się jedno (1) krzesło pomalowane na czarno, wykorzystywane przez podmiot w stanie spoczynku. Każdy rodzaj cząstek w powietrzu jest rozpoznawany przez SCP-046-DE, a w dużych ilościach może wybudzić obiekt. Wstęp do przechowalni mają pracownicy z co najmniej 3 poziomem uprawnień.

Opis: SCP-046-DE to humanoid mierzący około 2-3 [m]. Składa się z długich włókien z ludzkiego mięsa, organów i skóry. Obiekt jest całkowicie czarny. Badania genetyczne wykazały, że jego DNA jest w znacznym stopniu ludzkie, więc barwa stanowi fenomen. Podmiot posiada pod wierzchnią powłoką zdeformowany, ludzki szkielet, będący również koloru czarnego.

Fizycznie SCP-046-DE znajduje się w bardzo słabym stanie. Kiedy obiekt się porusza, wydaje on dźwięk tarcia ciała o ciało, a ruchy szyi oraz karku są niezwykle powolne. Przez większość czasu SCP-046-DE znajduje się w "stanie spoczynku". Jeżeli spokój podmiotu zostanie zakłócony przez obecność niewielkich cząsteczek lub istoty żyjącej, SCP-046-DE przebudza się i nerwowo rozgląda po pokoju. Poniżej znajdują się przykłady procesów zakłócających spokój:

  • szybkie ruchy
  • głośne odgłosy kroków i dźwięki
  • głośny oddech
  • pot kapiący na podłogę
  • przeciąg lub cząsteczka, która dotknie SCP-046-DE

Gdy SCP-046-DE zidentyfikuje jakąś formę życia w pomieszczeniu przez wystąpienie jednego z powyższych zdarzeń, powoli powstanie i z przekrzywioną głową oraz wygiętymi plecami zbliży się do osoby. Jeśli będzie ona poruszać się bezszelestnie lub stać w ciszy, SCP-046-DE przemierzy pokój, szukając jej. Obiekt obejdzie pomieszczenie kilka razy, aż po upłynięciu co najwyżej 15 [min] ponownie usiądzie na krześle i przejdzie w stan spoczynku.

Jeżeli pracownik ponownie w jakiś sposób zakłóci spokój obiektu (patrz wyżej), na przykład głośnymi dźwiękami, SCP-046-DE zlokalizuje osobnika, oplecie go swoimi pasmami i przytrzyma. Jedna z testowanych osób była trzymana przez SCP-046-DE kilka dni, aż umarła śmiercią głodową (patrz Eksperyment 046-DE-03). Nie istnieje sposób na uwolnienie się z włókien SCP-046-DE, gdyż jak dotąd podmiot okazał się odporny na wszelkie urazy cielesne.

Dodatek: Podczas naruszenia szczelności przechowalni w ██-██-19██ w Ośrodku DE19, SCP-046-DE wydostał się z Sektora 33 i ujawnił nieznany dotąd wpływ na innych humanoidów. SCP-046-DE zaraził SCP-████ [ZMIENIONO] nieznanym wirusem. SCP-████ został znaleziony martwy w swojej celi. Jego ciało było poszarpane i poczerniałe. Organów SCP-████ nie odnaleziono. Nie jest jasne, czy obecnie znajdują się one w SCP-046-DE, czy może zostały w jakiś sposób wchłonięte. Przed śmiercią SCP-████ najprawdopodobniej przez kilka godzin żył jako przedstawiciel rodzaju SCP-046-DE.

Dodatek-02: [ZMIENIONO] po naruszeniu szczelności przechowalni odnaleziono kolejnego, martwego przedstawiciela rodzaju SCP-046-DE. Rozdarty strój klasy D potwierdza, że uprzednio był on D-1614, który ukrywał się w toaletach na korytarzu G3.

Log Eksperymentów 046-DE-03

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported