SCP-048
ocena: +25+x

Identyfikator podmiotu: SCP-048

Klasa podmiotu: Brak (szczegóły w opisie)

Specjalne Czynności Przechowawcze: Desygnacja SCP-048 jest nieczynna w tym katalogu. Żaden przyszły obiekt SCP nie może zostać przypisany do tego identyfikatora.

Opis: SCP-048 od dawna postrzegany jest jako "przeklęty numer SCP", gdyż wszelkie podmioty otrzymujące tę desygnację wkrótce zostają zniszczone, zneutralizowane, ukradzione itd. Zwykle wina nie leży po stronie żadnego pracownika. Co więcej, personel przydzielony do SCP-048 50% częściej przepadał z powodów śmierci, rozczłonkowań i procedur dyscyplinarnych.

Nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy numer 048 w istocie przejawia właściwości paranormalne, ale w związku z przesądami, które łączą się z niniejszym podmiotem, zakazuje się katalogowania artefaktów pod tym numerem (celem stabilizacji morale personelu).

Dodatek 1: To jest prześmieszne. Udowodnię wam, przesądnym dupkom, że jesteście po prostu cipkami. Ograniczenia nałożone na SCP-048 zostają w tym momencie anulowane, a niniejsza desygnacja — nałożona na [USUNIĘTO] — dr Cortez.

Dodatek 2: SCP-048, [USUNIĘTO], został nad ranem przypadkowo wrzucony do kubła na śmieci, przez co zaginął. W niezależnym wypadku ręce dr. Corteza zostały drastycznie amputowane przez mikser w stołówce. Blokujemy desygnację SCP-048 — O5-11.

Dodatek 3: Desygnacja została ponownie usunięta z archiwum, tym razem z powodu zrozumienia, iż coś takiego, jak "Wampirza Łódź", nigdy nie istniało, a co pewniejsze — nigdy nie zostało zabezpieczone przez Fundację. Obecnie sądzimy, że do pomyłki doszło, kiedy naukowiec o niskim stopniu upoważnienia dokonał próby zapisania swojego "fajowego pomysłu na opowieść" na swój dysk twardy. W zamian nadpisał slot zarezerwowany dla SCP-048. Naukowiec został tymczasowo odsunięty od wszelkich prac związanych z przydziałem archiwalnym — O5-11.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported