SCP-050
ocena: +5+x

Identyfikator podmiotu: SCP-050

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Jak dotąd wszystkie próby zabezpieczenia podmiotu były bezskuteczne.1 Osoba, u której znajdował się będzie SCP-050, koniecznie musi zostawić obiekt w biurze, z którego regularnie korzysta2.

Opis: SCP-050 zdaje się być figurką małpy czytającej książkę; figurka mierzy około jednej stopy.3 Na dole figurki wygrawerowany jest kursywą napis: "Dla Najzmyślniejszego".

Jak dotąd obiekt okazał się odporny na wszelkie formy uszkodzeń.4. Konkludując, nie jesteśmy w stanie stwierdzić, kiedy dokładnie obiekt został stworzony.

Kiedy SCP-050 pozostanie samo, podmiot zdaje się ustosunkowywać zarówno pożytecznie, jak i wrogo wobec właściciela.5 Mimo, że nigdy nie ujrzano podmiotu w ruchu — bez względu na ilość oraz rodzaj nagrań — każdy pokój, w którym obiekt zostanie pozostawiony, staje się całkowicie wysprzątany — wręcz wypolerowany, gdzie tylko było to możliwe. Papiery zostają uporządkowane, kubły opróżnione, a śmieci — usunięte. Jednakże SCP-050 zwykł do zostawiania pułapek dla swojego właściciela, wobec czego aktualnego uprasza się o dokładne sprawdzenie swojego biura po powrocie do niego.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported