SCP-053
ocena: +10+x
SCP-0053.jpg

SCP-053

Identyfikator podmiotu: SCP-053

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-053 zamknięty jest w pomieszczeniu nie mniejszym niż 5 [m] × 5 [m] (16 [stóp] × 16 [stóp]), po którym może się swobodnie poruszać. Zabawki, książki, gry i inne elementy rekreacyjne dostarczane są w dużych ilościach i zmieniane są co trzy (3) miesiące. Przez cały czas zapewniane podmiotowi jest odpowiednie posłanie, łazienka oraz dostęp do opieki zdrowotnej. Jedzenie powinno być dostarczane (3) razy dziennie, a na życzenie podmiotu można dostarczać także do dwóch (2) przekąsek.

Jeżeli dana osoba nie jest ubrana w kompletny skafander atmosferyczny i zasłony oczne, nie może wejść z obiektem w żaden kontakt fizyczny. Pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić z podmiotem w kontakt wzrokowy. Wszelkie obiekty podarowane pracownikom przez SCP-053 mogą zostać wyrzucone, ale najpierw muszą zostać zbadane w warunkach kwarantanny. W pomieszczeniu SCP-053 w jednym momencie może przebywać tylko jeden (1) pracownik; musi on być zabezpieczony za pomocą linki bezpieczeństwa wykonanej ze stali. Wszelki personel wchodzący do przechowalni SCP-053 musi ją opuścić do 10 minut.

Jeżeli którykolwiek z pracowników zacznie zachowywać się gwałtownie, krzyczeć lub próbować dotknąć SCP-053, musi zostać usunięty z pomieszczenia i poddany kwarantannie. Personel próbujący zdjąć skafander w przechowalni również musi zostać z niej usunięty i poddany kwarantannie.

Opis: SCP-053 przypomina małą, trzyletnią dziewczynkę. Podmiot jest w stanie mówić w prosty sposób i wykazuje nieco dojrzalsze właściwości umysłowe niż większość dzieci w jej wieku. Dziewczynka jest zazwyczaj przyjazna i rzadko kiedy zdaje się zdenerwowana; wchodzi w stan roztrzęsienia jedynie w obecności grupy ludzi.

Wszelkie osoby powyżej lat trzech, które wejdą w kontakt wzrokowy z obiektem, fizycznie go dotkną lub będą przebywać w jego pobliżu przez dłużej niż 10 minut, nagle zaczną zachowywać się irracjonalnie, paranoicznie i agresywnie. Większość (jeżeli nie wszystkie) te odczucia, zostaną skierowane bezpośrednio na SCP-053, a osoby pod ich wpływem będą usiłować uśmiercić SCP-053. Będzie to miało miejsce po uprzednim zabiciu lub szeroko pojętym "pozbyciu się wszystkich innych osoby" w otoczeniu. Próba zabicia SCP-053 wywoła obszerny atak mięśnia sercowego u napastnika bądź padaczkę, co zakończy się zgonem w kilka sekund po wyrządzeniu jakichkolwiek obrażeń fizycznych SCP-053. Podmiot dokona niemalże natychmiastowej regeneracji, bez względu na rodzaj i szkodliwość obrażeń.

SCP-053 zdaje się nie interesować tymi właściwościami, ignoruje ona też wszystkich pod wpływem ww. odczuć. Zapytana o swoje umiejętności, nie jest w stanie udzielić informatywnej odpowiedzi.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported