SCP-054
ocena: +11+x

Identyfikator podmiotu: SCP-054

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Podmiot przetrzymywany jest w wodoszczelnym pomieszczeniu izolowanym, wyposażonym w specjalny sprzęt do kontroli warunków klimatycznych wewnątrz. W środku znajduje się ozdobiona fontanna wypełniona wodą. Konserwatorzy podczas przebywania w przechowalni muszą nosić kombinezony typu NBC oraz spędzać dziesięć minut w specjalnej suszarni po każdorazowym wyjściu z przechowalni. W razie uszkodzenia przechowalni powinna ona zostać przeczyszczona płynnym azotem, a jej otoczenie — ewakuowane.

Chemiczne i objętościowe właściwości fontanny muszą być monitorowane oraz konserwowane. Powinno się używać wody źródlanej z ████████, jako że SCP-054 jest wyjątkowo wrażliwy na warunki hydrologiczne. SCP-054 okazuje brak zaufania względem mężczyzn; niniejszym rekomenduje się przydzielanie do obiektu personelu płci żeńskiej.

Opis: Poza środowiskiem wodnym podmiot wydaje się żeńskim humanoidem, którego ciało składa się wyłącznie z 90 [l] wody (możliwe inne formy — najczęściej kształty geometryczne). Kiedy obiekt wchodzi do wody, staje się niemożliwy do odróżnienia od cieczy. Z powodu parowania podmiot musi okresowo wracać do zbiornika z wodą. Obiekt został znaleziony w ████████, a następnie przeniesiony został do Ośrodka 08 celem kontynuowania badań. Początkowo SCP-054 była zaintrygowana pracownikami Fundacji i zdawała się pozytywnie odbierać interakcje z obsługą techniczną i naukowcami; naśladowała ona ich formy. Po kilku tygodniach podmiot poczuł się pewny na tyle, że wyszedł z wody podczas rutynowego jej sprawdzenia, jednakże obiekt powrócił do zbiornika w momencie, kiedy doszło do próby zbadania jego składu.

SCP-054 najprawdopodobniej składa się z normalnej wody, bez znaczących różnic w porównaniu ze zwykłą wodą źródlaną pochodzącą z tego samego źródła. W "ciele" podmiotu nie wykryto żadnych zjawisk termicznych, elektromagnetycznych, biologicznych ani żadnych, które wyjaśniłyby kwestię możliwości poruszania się obiektu. Woda utracona przez parowanie SCP-054 nie wykazuje żadnych specjalnych właściwości w stanie skondensowanym.

Eksperymenty na SCP-054 zostały zawieszone po [USUNIĘTO] zranienia dwóch naukowców. Po incydencie zaktualizowano protokoły przechowawcze. Podmiot odtąd zaczął wykazywać brak zaufania i agresję względem męskiej części personelu (mężczyźni stanowili większość pierwotnej grupy naukowej). Obiekt został przeklasyfikowany do kategorii Euclid.

Częściowe transkrypty, dziennik audio 054-A:

Eksperyment z utratą wody
"Podczas odmowy dostępu do wody podmiot staje się bardzo zdystansowany i bierny. Jego kompaktowy kształt jest według naszych teorii reduktorem zewnętrznej warstwy obiektu, która może parować. Przez pierwsze kilka dni bardzo chętnie witał wszystkich wchodzących do jego przechowalni i zachowywał się podekscytowanie. Jest to możliwy indykator tego, że podmiot rozumie, iż kontrolujemy jego dostęp do wody. Obiekt przestał się tak zachowywać wczoraj, prawdopodobnie po zrozumieniu, iż nie otrzyma żadnej pomocy".

Testy skrajnych temperatur
"Otrzymaliśmy autoryzację na wykonanie testów z temperaturą poniżej zera dzisiaj rano. Podmiot stawał się ospały wraz ze spadkiem temperatury i uległ całkowitemu zamrożeniu po ██████. Spektroskopia kryształów lodowych nie ujawniła żadnych anomalii. Pobrano kawałki lodu w celu wykonania na nich badań. Jest to efekt drastycznie różniący się od tego, osiągniętego w temperaturze 95 stopni Celsjusza — wtedy podmiot stawał się agresywny i dokonywał prób ucieczki z przechowalni. Wysunęliśmy wniosek o połączenie sprzętu do kontroli klimatu z przechowalnią SCP-054, jako że podmiot zaczął wykazywać desperacki opór wobec transportu do komór testowych".

Ewaluacja mnemoniczna i sprawności intelektualnej
"Podmiot okazał się wyjątkowo zręczny w nawigowaniu po skomplikowanych labiryntach i w układaniu puzzli. Dr Seskel nareszcie zdołał "zmotywować" obiekt do działania za pomocą aplikacji wstrząsów elektrycznych i silikonowych środków osuszających. Zażartował, mówiąc, że w trymiga wytresujemy obiekt do aportowania; po poznaniu jego metod myślę, że może mieć rację. Notatka: podmiot musi odbywać czterdziestoośmiogodzinne okresy regeneracyjne; wraz z końcem eksperymentów w tym tygodniu obiekt zdaje się mozolnie osiągać progres".

Eksperyment kontaktu z kwasem [ostatni wpis w logu]
"Rozpoczynam eksperyment z roztworem wodnym z 0,5 kwasu chlorowodorowego. Nie mam pojęcia, co się stanie, ale jeżeli to coś rozwija swoje mechanizmy homeostatyczne w sposób, o jakim myślę, to otrzymamy nieco wglądu w mechanikę utrzymania tej formy przez podmiot. Temperatura przechowalni została obniżona do 278 [K], co pomoże zapanować nad coraz gwałtowniejszym zachowaniem obiektu".

Dodatek 054-B: Po pięciu latach bez żadnych incydentów podmiot zostaje przeklasyfikowany do klasy: "Bezpieczne" według rekomendacji dr. ████████. Eksperymenty zostaną wznowione pod opieką zespołu biologicznego E7. Nadal należy jednak zachowywać daleko idącą ostrożność podczas interakcji z obiektem.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported