SCP-056
ocena: +5+x

Identyfikator podmiotu: SCP-056

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-056 przechowywany jest w wybranym przez niego pomieszczeniu, zaprojektowanym według jego życzeń. Personel z upoważnieniem poziomu 1. lub wyższego może wchodzić w interakcje z SCP-056, przy czym ta nie może trwać dłużej niż dwie godziny. Podmiot jest zawsze strzeżony przez minimum trzech (3) strażników; zmiany ochrony zachodzą co cztery godziny. Każdy strażnik wyposażony jest w pistolety ze środkami uspokajającymi w ilości nie mniejszej niż tysiąc pięćset (1500) mikrolitrów środka cyklopirolonowego. Wszelkie nieprawidłowości u pracowników, które nastaną po przedłużonym pobycie w obecności SCP-056, zakończą się ewaluacją psychologiczną i relokacją do Ośrodka [USUNIĘTO].

Podmiot ma prawo dostępu do wszelkich obiektów, jakich zechce — oprócz broni, urządzeń komunikacyjnych, połączenia z Internetem oraz innych podmiotów SCP. Obiekt ma prawo do swobodnego poruszania się po Sektorze Badawczym ██, ale nie wolno mu wejść na piętra, na których znajdują się wyjścia. W razie zagrożenia lub jeżeli SCP-056 stanie się agresywny, obiekt musi zostać obezwładniony i umieszczony w swojej przechowalni. W żadnym razie nie należy próbować skrzywdzić SCP-056; szczegóły w dodatku 2-b.

Opis: SCP-056 to istota ludzka o zmiennym wyglądzie, rozmiarze oraz płci; zmiany przebiegają w reakcji na otoczenie obiektu, zwłaszcza na jego elementy żywe i rozumne. Jego najczęstszą formą jest przystojny mężczyzna w wieku dwudziestu kilku lat, ubrany w strój używany przez strażników, jednak znacznie wyższej jakości i estetyki. Uchwycono następujące manifestacje podmiotu:

  • Duży, dobrze oporządzony Labrador Retriever (po reakcji na psa dr. █████ ████).
  • Kobieta podobna do słynnej aktorki, Scarlett Johannson, po reakcji na przechodzącą grupę młodych pracownic.
  • Kobieta-naukowiec w białym fartuchu laboratoryjnym podczas rozmów z różnymi badaczami. Po przejściu testu IQ podmiot osiągnął wynik o niemal trzydzieści (30) punktów wyższy niż najwyższy rezultat naukowca.
  • Kulturysta, który zdołał dwukrotnie podnieść prawie dwieście pięćdziesiąt (250) kilogramów podczas wyciskania w siłowni placówki. Był to ciężar o trzydzieści (30) kilogramów większy niż ten dźwigany przez najsilniejszego strażnika w Fundacji.
  • Przepiękna sofa (po pozostawieniu samemu sobie w swoim pokoju).

Zmiany te na ogół zachodzą w momencie, kiedy żadne osoby w okolicy nie skupiają się na obiekcie. Podmiot zmieni się natychmiast po ujrzeniu nowego przedmiotu lub osoby (szczegóły w dodatku 3). Filmowanie tych zmian okazało się bezowocne, gdyż za każdym razem obraz z transmisji lub taśmy ulega momentalnemu zniekształceniu. Obiekt zmienia również ubranie, a potem może tworzyć broń i narzędzia.

Hipotetycznie, niemożliwym jest ujrzenie oryginalnej formy SCP-056. Kiedy obiekt został pozostawiony w pustej, betonowej celi, która monitorowana była kamerą o zamkniętym obiegu, przyjął on formę kamery wyższej jakości i zaczął nagrywać drugą kamerę. Dalsze próby ujrzenia naturalnej formy podmiotu dowiodły, iż, pozostawiony samemu sobie, nie wykazuje żadnych widocznych oznak życiowych, w tym temperatury ciała, bicia serca ani wagi. Badacze przyjęli, że podmiot nie może dokonać manifestacji, jeżeli nie jest oglądany.

Personel podczas kontaktu z obiektem donosi o poczuciu "zazdrości" lub "braku satysfakcji", jednakże zwykle poświęca SCP-056 dużo uwagi — zarówno pozytywnej, jak i negatywnej; te można przewidzieć ze względu na rodzaj osobowości danej osoby. Ochroniarze często twierdzą, że chcą wykonywać polecenia podmiotu, nawet jeżeli za nim lub jego aktualną formą nie przepadają. Naukowcy, którzy zbyt długo przebywają w towarzystwie podmiotu, często będą chcieć się z nim przekomarzać lub słownie go obrażać — działania te najczęściej kończą się zażenowaniem osoby ich usiłującej.

SCP-056 jest w stanie mówić i najwyraźniej potrafi komunikować się w każdym znanym języku, niekoniecznie werbalnym. Obiekt wykazał biegłą znajomość ponad 200 dialektów, w tym tych wynalezionych przez kryptografów i hobbistów. Często traktuje osoby wokół pogardliwie, lecz zazwyczaj zgadza się na wykonywanie wszelkich poleceń, o ile wydawane są one pokornie. Podmiot wyraża zainteresowanie magazynami, modą, motoryzacją, naukami teoretycznymi, sportami oraz wieloma innymi dziedzinami; najczęściej wykazuje posiadanie większej wiedzy na każdy temat, niż osoba, z którą rozmawia. Po dłuższych rozmowach z obiektem personel zazwyczaj obejmuje wściekłość, rozczarowanie bądź obrzydzenie SCP-056. Zapytany o inne desygnaty SCP okazuje strach, a okazjonalnie — nienawiść i odmawia wypowiadania się na temat jakiegokolwiek z nich, nawet obiektów klasy Bezpieczne.

Dodatkowo: Podmiot został znaleziony w formie pracownika firmy odzieżowej [USUNIĘTO], po zatrważającej ilości morderstw, samobójstw oraz załamań psychicznych innych modeli, którzy pracowali w pobliżu SCP-056. Kiedy personel klasy E próbował zabezpieczyć podmiot, jego nawyki służbowe sprowokowały obiekt do przyjęcia formy [USUNIĘTO], co zakończyło się śmiercią siedemnastu (17) agentów oraz dziesięciu (10) cywili. Incydent został zakonspirowany jako sytuacja, w której psychopatyczny pracownik przyniósł broń palną do pracy i zaatakował innych.

Dodatek 1: Pracownicy z upoważnieniem poziomu 4. lub wyższego mogą zapoznać się z dokumentem #956-0.

Dokument #956-0: Nagranie audio z pierwszego spotkania SCP-056.

<Początek nagrania>

Agent ███████: Ej! Słuchaj… czymkolwiek tam jesteś. Jesteś aresztowany za popełnienie morderstwa.

SCP-056: Nie. Odejdźcie!

(Dźwięki klikania. Agent wyciągnął swoją broń).

Agent ███████: Musisz z nami w tej chwili pójść.

SCP-056: Nie chcesz tego, głupi człowieczku.

(Zdziwienie — najprawdopodobniej obserwatorów).

Agent ███████: Ki chuj? Wygląda zupełnie jak [USUNIĘTO]!

(Strzały z broni oraz krzyki).

<Koniec nagrania>

Dodatek 2-a: Szczegóły w dokumencie #956-1.

Dokument #956-1: Testy behawioralne SCP-056.

Procedury testowe:
[USUNIĘTO]

Dodatek 2-b: Rezultaty:

  • Jeden (1) mężczyzna (personel klasy D), uzbrojony w nóż. Cel: zranić obiekt. (Podmiot wykonał manifestację w postaci wysportowanego dwudziestolatka. Podmiot pozbawił mężczyznę broni, a następnie go zabił).
  • Jedna (1) kobieta (personel klasy D) niosła butelkę wykwintnego wina. Cel: zaoferować podmiotowi podarunek. (Podmiot wykonał manifestację w postaci pięknej kobiety, zaakceptował podarunek. Po zdegustowaniu wina wypluł je na twarz kobiety i ją wyprosił).
  • Dwie (2) osoby (personel klasy D), kobieta i mężczyzna, niczego nie niosą i niczego nie zamierzają zrobić. (Podmiot wykonał manifestację w postaci pięknej kobiety ubranej w wysokiej jakości garnitur. Podmiot obejrzał obu pracowników klasy D, a następnie ich wyprosił).
  • Dziesięciu (10) mężczyzn (personel klasy D), bez celu i bez żadnych przedmiotów. (Podmiot wykonał manifestację jako piękna kobieta, w krótkiej czerwonej sukience. Po około dziesięciu minutach wszyscy mężczyźni zaczęli okazywać irytację, pięć minut później wywiązała się walka. Po siedmiu minutach oglądania konfliktu podmiot ich wyprosił).
  • Jedna (1) kobieta (pracownik z upoważnieniem poziomu 4.), uznana za najatrakcyjniejszą kobietą w placówce. Niczego nie niosła ani nie planowała. (Podmiot wykonał manifestację jako ekstremalnie atrakcyjna kobieta, wykazała się obszernym zasobem słownictwa i zrozumieniem zagadnień z zakresu zarządzania. Przez niemal dziewięćdziesiąt minut rozmawiał z pracownicą. Trwało to do momentu, w którym pracownica wpadła w szał i opuściła pokój).

Dodatek 3: Nota doktora Kennitha:

Poinformowano mnie, że 056 wnosił ostatnio wiele próśb o dostęp do internetu. Kiedy zapytałem 056 o to wydarzenie, odparł, że "nie jesteśmy w stanie zapewnić mu wystarczającej ilości pochlebców" oraz że chce "by cały świat poznał jego twarz". Myślę, że nie muszę dodawać, że odmówiłem.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported