SCP-057
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-057

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Ośrodek 57 został skonstruowany, by zabezpieczyć SCP-057, jako że jego relokacja jest niemożliwa. Mało prawdopodobne jest, by istniały jakiekolwiek zewnętrzne informacje na temat artefaktu, dlatego też bezpieczeństwo jest tutaj drugorzędne. Nie zaimplementowano procedur przechowawczych, oprócz prewencji przed nielegalnym wtargnięciem na obszar ośrodka. Wszelkie badania mogą zostać autoryzowane przez dr. Lewisa i dr. Walstona, o ile okoliczności nie ulegną zmianie.

W związku z niemożliwością odzyskania osób umieszczonych wewnątrz SCP-057 dostępu udziela się po zatwierdzeniu go przez dwóch (2) członków rady O5.

Opis: SCP-057 to podziemna komnata w kształcie walca o wysokości około trzech (3) metrów i średnicy osiemnastu (18) metrów. Artefakt wykonany jest z nieprzenikliwego, ciemnoszarego kamienia. Wewnątrz komory znajdują się dziesiątki monolitów w kształcie równoległościanów, które łączą podłoże z sufitem; kiedy obiekt jest aktywny, przemieszczają się one w różnych kierunkach. Podmiot został odkryty kilkanaście metrów pod █████, dnia ██.██.████ r. Miało to miejsce podczas konstrukcji bezpiecznej przechowalni dla SCP-███. W konsekwencji SCP-███ przydzielono alternatywną przechowalnię w Ośrodku ██.

Wejście do komnaty ulokowane jest po jej północno-wschodniej stronie. Kiedy człowiek do niej wejdzie, drzwi się zamkną, a ściany wewnątrz będą poruszać się w sposób zmuszający testera do zachowania daleko idącej ostrożności w czasie ruchu. Monolity powoli się otwierają i zamykają, aż tester się podda lub padnie wykończony — co skończy się zmiażdżeniem go przez SCP-057, który następnie powróci do swojej oryginalnej, uśpionej formy (zajmie to około dwudziestu (20) sekund). Proces ten trwa tak długo, jak długo tester znajdujący się wewnątrz komnaty jest żywy, co może oznaczać nawet dni. Rozszerzone propozycje testów, które mogłyby pozwolić na poznanie ograniczeń obiektu, zostały odrzucone. Wszelkie testy na zwierzętach, maszynach i denatach okazały się bezskuteczne. Jedynie żyjąca jednostka ludzka jest w stanie obiekt aktywować.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported