SCP-062
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-062

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-062 przechowywany jest w specjalnej celi przechowawczej, w Ośrodku ██. W pomieszczeniu panuje czystość. Wszelkie eksperymenty z udziałem SCP-062 muszą zostać uprzednio zatwierdzone przez co najmniej dwóch (2) pracowników z upoważnieniem poziomu 3. Testy mogą być wykonywane wyłącznie z niezależnymi źródłami mocy. SCP-062 nigdy nie może zostać podłączony do sieci zewnętrznej, a wszelkie informacje zeń wydobyte muszą do czasu analizy zostać zabezpieczone na zewnętrznym, trwałym nośniku danych.

Opis: SCP-062 przypomina nieoznaczony, biurowy komputer osobisty zamknięty w aluminiowej walizce nieokreślonego producenta. Waga SCP-062 jest niezwykła, gdyż wynosi około 24 [kg]. Obiekt nie zdobią żadne naklejki ani oznaczenia, którymi zidentyfikować można by producenta. Na tylnej stronie obudowy widnieje napis "infomacja to wolność [sic]", wygrawerowany najprawdopodobniej kluczem bądź podobnym przedmiotem.

Inspekcja wnętrza obiektu ujawniła, że jest pusty, poza pustą płytą obwodową w miejscu, gdzie powinna znajdować się płyta główna. SCP-062 nie działa, jeżeli jego obudowa nie jest w pełni zamknięta; próby otwarcia obudowy w czasie działania komputera wywołają jego natychmiastowe wyłączenie. SCP-062 działa jak normalny, biurowy komputer — poza tym, że jego wydajność, system operacyjny, przechowywane informacje i ustawienia lokalizacyjne zmieniają się po każdym włączeniu.

SCP-062 został odkryty w piwnicy komputerowego laboratorium naukowego Uniwersytetu ████ przez [ZMIENIONO]. Przydzielony agent Fundacji pozyskał obiekt i przetransportował go do Ośrodka ██, gdzie obiekt jest nadal przechowywany.

Dodatek 062-001: Lista interesujących rezultatów po uruchomieniu obiektu.

Data: ██.██.██ r.
Opis: SCP-062 działał w katalońskiej wersji językowej systemu Windows XP. Analiza zawartych informacji ujawniła finansowe zapisy [ZMIENIONO], francuskiej firmy bankowej, z przedziału od maja 1963 r. do kwietnia 1984 r. Zapisy nie są zgodne z rzeczywistymi, pozyskanymi przez zakonspirowanych agentów Fundacji.

Data: ██.██.██ r.
Opis: SCP-062 działał w łacińskiej wersji linuksowego systemu Debian. Komputer zawierał bibliotekę nagrań ponad ████ piosenek chóralnych i hymnów, spośród których ███ nie znaleziono w żadnej znanej kolekcji lub nigdy nie zostały wykonane.

Data: ██.██.██ r.
Opis: SCP-062 działał w portugalskiej wersji systemu Solaris. Komputer zawierał informacje marketingowe i promocyjne [ZMIENIONO], które okazało się nieistniejącą korporacją z branży komercyjnych lotów kosmicznych.

Data: ██.██.██ r.
Opis: SCP-062 działał w nieznanej wersji językowej nieznanego systemu operacyjnego, z wyglądu przypominającego OS/2; później odkryto znaczne podobieństwo językowe do tego z manuskryptu Wojnicza. Trwają próby rozszyfrowania zawartych w komputerze danych.

Data: ██.██.██ r.
Opis: SCP-062 działał we francuskiej wersji systemu [ZMIENIONO]. Zawarte w komputerze informacje przypominały te zawarte w standardowej, Fundacyjnej stacji roboczej; jednakże placówka wymieniona w informacjach lokalizacyjnych — Ośrodek ███ — nie istnieje. Kwestia ta jest obecnie poddawana dochodzeniu.

Data: ██.██.██ r.
Opis: SCP-062 działał w wersji lokalizacyjnej przypominającej akadyjskie pismo klinowe, w systemie Apple OS X. Zawarte w komputerze informacji składały się głównie z tekstów religijnych i opisów rytuałów oraz ceremonii.

Data: ██.██.██ r.
Opis: [ZMIENIONO]. Trwa śledztwo mające ustalić, w jaki sposób wirus zdołał "zarazić" 3 stacje robocze i jeden plik na serwerze, zanim SCP-062 został ręcznie wyłączony. Wszystkie zainfekowane stacje robocze zostały odizolowane.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported