SCP-063
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-063

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-063 musi być stale przechowywany wewnątrz prywatnej łazienki dr. ████, znajdującej się w kwaterach służbowych Ośrodka 19. Obiekt musi zostać użyty zgodnie z przeznaczeniem przynajmniej raz na dobę; w przeciwnym razie obiekt zaczyna emitować nieznane promieniowanie skutkujące powolnym wypaczaniem wszystkich materiałów i przedmiotów w promieniu do 0,6 [m] (2 stóp), prowadzącym do przetworzenia tychże w pył. Nie wykazano efektów przyjmowania tych promieni przez obiekty żywe.

Opis: SCP-063 wygląda jak zwykła, jasnoniebieska szczoteczka do zębów. Na brzegu obiektu znajdują się słowa: "Najlepsza Szczoteczka Do Zembów Na Świecie [sic]". Wyrażenie "szczoteczka do zębów" napisane jest nieprawidłowo, choć nie wiadomo, czy było to zamierzone działanie, czy pomyłka ze strony twórców. SCP-063 wykazuje zdolność bezproblemowego przełupywania materii martwej lub nieorganicznej. Materia przecinana przez włosie nie jest jednak rozcinana jak w przypadku noża, ale zupełnie wymazywana z istnienia, nie zostawiając żadnych śladów. Model tej operacji jest podobny do SCP-2207, co sugeruje, iż te dwie anomalie coś łączy, lub że zostały stworzone przez tę samą istotę, lub istoty. Ponadto osoby wykorzystujące SCP-063 utrzymują, że użycie go pozostawia w nich poczucie posiadania niezwykle czystych zębów. Pomimo jego niecodziennych zdolności, analiza laboratoryjna SCP-063 wykazała, że obiekt jest w całości wykonany ze zwykłego plastiku.

Dodatek: SCP-063 znaleziono w St. Petersburgu, przy █████████, złodzieju wykorzystującym właściwości SCP-063 do otwierania sejfów. Zapytany o pochodzenie obiektu, wykazał niewiedzę, twierdząc, że po prostu kiedyś go "znalazł". Przesłuchania trwały do momentu, kiedy badany odebrał sobie życie. Dokładny motyw samobójstwa jest nieznany.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported