SCP-065
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-065

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Jako że SCP-065 nie jest możliwy do przeniesienia, Ośrodek ██ został utworzony na obszarze obiektu, by egzekwować jego zabezpieczenie. Ośrodek ██ na wszystkich oficjalnych mapach obszaru jest oznaczony jako rządowa placówka naukowa; nieautoryzowane osoby próbujące uzyskać dostęp do placówki muszą zostać zatrzymane, przesłuchane, a w razie potrzeby zachowania bezpieczeństwa należy im podać środek amnezyjny klasy A.

Obszar o promieniu 17 metrów został utworzony dookoła SCP-065 i został oznaczony jako Strefa Czerwona. Personel nie może uzyskać do niej dostępu, a eksperymenty z SCP-065 mogą odbywać się jedynie po uzyskaniu zgody od co najmniej dwóch (2) naukowców poziomu 3. Pracownicy z wysokim ryzykiem nowotworu nie mogą być przydzieleni do Ośrodka ██, a całość personelu Ośrodka ██ musi przechodzić obowiązkową, comiesięczną ewaluację psychiczną, połączoną z badaniami nowotworowymi.

Opis: SCP-065 to kulista przestrzeń na farmie w pobliżu [ZMIENIONO], której zróżnicowany zasięg oddziaływania ulega zmianom według nierozpoznanego wzorca; górnym limitem oddziaływania jest około 12 [m] promienia od środka obiektu. SCP-065 powstał w wyniku zniszczenia lokalnej anomalii przez Globalną Koalicję Okultystyczną (GOC), dnia ██.██.████ r. Następujące po tym działaniu emisje energii miało zasięg około 108 metrów i efekty zniekształcające skutkowały utratą jedenastu (11) agentów GOC i pięciu (5) cywili. Od czasu zabezpieczenia obiektu przez Fundację promień anomalii zmniejszył się i utrzymuje się na znanych rozmiarach.

Kiedy organizm wejdzie w obszar oddziaływania SCP-065 na jego tkanki wpłynie jeden lub więcej spontanicznych efektów anomalnych, takich jak:

  • Komórki wyspecjalizowane organizmów złożonych ulegną regresowi do stanu komórek macierzystych.
  • Niezróżnicowane tkanki ulegną sporadycznym fuzjom lub rozłączeniom.
  • Niezróżnicowane komórki ulegną sporadycznym reanimacjom lub nekrozom.
  • Gwałtowna mutacja genetyczna żywej tkanki.

Ponadto efekty SCP-065 są proporcjonalne względem masy i złożoności organizmów: rośliny i owady wykazywały nieliczne objawy, małe zwierzęta wykazywały zmiany po kilku dniach od ekspozycji, duże zwierzęta zaprezentują szkodliwe mutacje już po kilku godzinach, a wszyscy ludzcy testerzy wystawieni na działanie Strefy Czerwonej będą fatalnie zmienione po około piętnastu (15) minutach.

Jak dotąd wszystkie próby obserwacji centrum SCP-065 zawiodły, jako że obiekt wywołuje anomalne zniekształcenia we wszystkich elektronicznych urządzeniach nagrywających, a także na fotografiach. Personel doniósł o wysoce zniekształconej wizji, jak również o dźwiękach trwających wiele godzin, doprowadzających do zawrotów głowy czy nudności.

Dodatek 065-1: Notatka badawcza.

Dnia █.██.██, dron zbudowany do użycia somatosensorów zamiast nawigacji audio/ wideo dostał się do centrum SCP-065 i pozyskał kilka obiektów. Po ich złożeniu okazało się, że są to fragmenty figurki Kokopelli, bóstwa płodności natywnych amerykanów.

Razem z danymi pozyskanymi od Globalnej Koalicji Okultystycznej po incydencie, okazało się, że artefakt był używany przez rodzinę cywili w celach polepszenia plonów. Uwaga GOC została zwrócona po dochodzeniu Departamentu Agrokultury Stanów Zjednoczonych, które wykazało ślady modyfikacji genetycznych pokrywających się z genetycznie modyfikowanymi organizmami (GMO), w uważanych za organiczne, plonach. GOC podjęła decyzję o zniszczeniu artefaktu w lokacji, doprowadzając do stworzenia SCP-065: po tym incydencie GOC skontaktowała się z Fundacją w celu lokalnego zabezpieczenia wynikłej anomalii.

— Dr. █████████

Dodatek 065-2: Przypięty dokument.

Poniższy dokument został pozyskany z farmy uprzednio używanej przez cywili na terenie Ośrodka ██:

John,

Słyszałem, że sprawy mają się nieciekawie w domu. Chciałbym móc wrócić i pomóc, ale tutaj jest równie ciężko, jak również jesteśmy na skraju ważnych odkryć.

Wiem, że to niezbyt wiele, ale znalazłem to podczas podróży. Mężczyzna, który mi ją dał opisał ją jako "prezentacja tego co jest i co może być". Umieść to na polu i być może uda Ci się zawiązać koniec z końcem.

Do zobaczenia wkrótce,
G

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported