SCP-068
ocena: +4+x
SCP068.jpg

SCP-068 w spoczynku

Identyfikator podmiotu: SCP-068

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-068 przechowywany jest z dala od wszelkich metali, w skrzynki odpornej na elektryczność; preferuje się użycie politetrafluoroetylenu (teflonu) i gumy. Opisana skrzynia przechowawcza umieszczona jest w zabezpieczonej szafie 26 w Ośrodku 11. Kluczem zarządza dr █████. Wszelkie wnioski odnośnie do obiektu należy kierować do tego naukowca.

Opis: SCP-068 to figurka złożona z drutu, mierząca 9,8 [cm] wysokości, wykonana z nieznanego metalu. Obiekt zbudowany jest z jednej sztuki drutu, który przewiązany jest do środka. Wygląda na to, że sam drut został wielokrotnie wygięty w wielu miejscach.

Kiedy prąd elektryczny przepływa przez SCP-068, obiekt ożywa i zaczyna się ruszać. "Stawy" SCP-068 znajdują się w miejscach stawów ludzi. Po włączeniu SCP-068 rozpoczyna poszukiwanie wszelkich materiałów metalicznych. Kiedy takowy zostaje znaleziony, podmiot zaczyna go ugniatać i zrywać z przedmiotu cienki pasek metalu. SCP-068 rozpoczyna wówczas konstruowanie innej, podobnej do siebie figurki. Nowo stworzona figurka przyłączy się do ugniatania pozostałego metalu wraz z oryginałem, co będzie skutkować wytworzeniem większej liczby figurek, które zaś stworzą jeszcze więcej swoich duplikatów.

SCP-068 przejdzie do swojej następnej fazy, jeżeli spełnione zostanie jedno z dwóch wymagań. Pierwsze to całkowity brak metali z odpowiednią masą do produkcji kolejnych figurek w pobliżu. Drugie to limit 102 replik. Kiedy dojdzie do jednego z tych osiągnięć, figurki zbiorą się w jednym miejscu i stworzą jedną, tak dużą, jak to możliwe. Przy maksimum 102 replikach rezultatem jest duża figura o wysokości dwóch metrów. SCP-068 usytuowany jest w miejscu łączenia się torsu, rąk i głowy. Po opisanym "zjednoczeniu" nowy obiekt zacznie emitować fale gamma, beta oraz theta. Duża figura zacznie wtedy poszukiwać kolejnych metali, z których będzie tworzyć kolejne — wymiarowane jak ona sama — repliki (nieemitujące ww. fal). Jeżeli po zjednoczeniu 068 nie osiągnie maksimum rozmiaru, będzie kontynuować tworzenie i asymilację kolejnych replik, aż do osiągnięcia limitu.

Jeżeli obiekt osiągnie drugą fazę rozwoju, a w pobliżu nie będzie żadnych dostępnych metali, SCP-068 powróci do swojego stanu uśpionego po 4 minutach i 32 sekundach aktywności. Materiał otaczający oryginalną figurkę musi zostać roztopiony, by można było ją odzyskać.

SCP-068 jest w stanie miażdżyć i utylizować wszelki dostępny obiektowi metal, bez względu na jego właściwości. Najwyraźniej podmiot jest niezniszczalny; żadne próby zniszczenia lub uszkodzenia go nie odnoszą skutku. Jednakże kopie SCP-068 mają takie same właściwości i słabości, jak metal, z którego zostały stworzone.

SCP-068 może wyczuć metale usunięte z widoku w jeszcze nieznany Fundacji sposób. Pomimo iż obiekt nie będzie próbował pozyskać metali, które do tego celu mogłyby być problematyczne, rozerwie wszystko, co jest wystarczająco miękkie. Definicja "wystarczająco miękkich" rzeczy jest zmienna i zależy od tego, z czego w danym momencie wykonany jest 068.

Dodatek 068-a: Złożono wniosek o użycie SCP-068 do pozbycia się niebezpiecznych desygnatów, których konstrukcje oparte są na metalach.

Dodatek 068-b: Prosimy odwołać się do dołączonego dokumentu 068-a.

Dokument #068-a: Odrzucono wniosek o użycie SCP-068 do pozbycia się niebezpiecznych desygnatów, których konstrukcje oparte są na metalach. Zwróćcie uwagę na to, ile z naszych metalowych SCP jest również niemożliwych do zniszczenia — biegałaby nam pod nogami banda nieśmiertelnych drucianych figurek. Poważnie, kto to wymyślił?

— dr █████

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported