SCP-069
ocena: +8+x

Identyfikator podmiotu: SCP-069

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-069 wciela się aktualnie w agenta Fundacji — ███████ █████ — i znajduje się w przechowalni dla humanoidów w Ośrodku 06-3. SCP-069 należy zapewnić wszystko, o co poprosi, jeżeli ma to sens oraz nie łamie Fundacyjnych protokołów bezpieczeństwa. Jako że SCP-069 znajduje się aktualnie pod opieką wachty przeciwsamobójczej, wszelkie jego wnioski muszą zostać zatwierdzone przez co najmniej dwóch (2) pracowników z upoważnieniem poziomu 3.

Jeżeli SCP-069 dokona próby uszkodzenia przechowalni, musi zostać obezwładniony przy użyciu środków nieśmiercionośnych. Jeżeli dojdzie do śmierci SCP-069, zakonspirowani agenci zostają poinstruowani o konieczności monitorowania raportów o incydentach, w których ludzie "zdołali" uciec pewnej śmierci; sam podmiot musi zostać ponownie zabezpieczony tak szybko, jak to możliwe.

Notatka: Pomimo iż SCP-069 jest identyczny z agentem █████, nadal jest uważany za obiekt SCP znajdujący się w aktywnym zabezpieczeniu; podmiotu nie należy traktować jako pracownika Fundacji. Wszelkie prośby o informacje poufne należy oddalać. Wzbronione są wizyty byłych współpracowników agenta, w którego podmiot się wciela.

Opis: SCP-069 uważany jest za humanoida, który przybiera różne formy wyglądu i płcie. Poprzez nieznaną zdolność, kiedykolwiek obiekt zostaje pozostawiony sam sobie z ciałem martwego człowieka, denat znika, a SCP-069 przybiera jego wygląd, nawyki oraz wiedzę.

Rygorystyczne testy wykazały, iż SCP-069 jest nierozróżnialny względem oryginalnej osoby, w którą się wciela; podmiot posiada identyczne odciski palców, DNA oraz niemalże perfekcyjnie dopasowane [USUNIĘTO]. SCP-069 nie posiada wiedzy na temat swoich umiejętności ani poprzednich wcieleń. Podmiot zwyczajnie reaguje na zranienia i ból, jeżeli jednak zostanie zabity, gwałtownie obróci się w pył — bez względu na poczynione zabezpieczenia. Obiekt pojawi się następnie w miejscu najnowszego zgonu człowieka. Nie określono maksymalnego zasięgu tej właściwości; do tej pory rekordem okazało się 675 [km].

Manifestacja danego wcielenia SCP-069 może trwać nieskończenie. Jednakże byt dozna przytłaczającej potrzeby do "ułożenia życia", w tym (ale nie tylko): poczynienie działań w zakresie obowiązków finansowych lub prywatnych; odwiedzenia rozszerzonej rodziny; aktualizacji testamentu i innych dokumentów formalnych. Jeżeli zostanie zapytany, SCP-069 wyraża jedynie potrzebę wyprostowania życia w razie nieprzewidzianych urazów bądź śmierci.

SCP-069 został zauważony przez Fundację dnia ██.██.199█ r. po raporcie Johna M███████, strażaka z █████████, który w cudowny sposób zmartwychwstał z pożaru 3. stopnia, który pochłonął 2 innych strażaków i 11 cywili. Zakonspirowani agenci, przyłączeni do lokalnych władz, zostali poinformowani o możliwym obiekcie SCP, kiedy raporty dotyczące wyposażenia strażaka wykazały, iż uszkodzenia były tak rozległe, że jego nienaruszone przeżycie było niemalże niemożliwe. Około trzech tygodni później John M███████ został wezwany do innego, rozległego pożaru; wszedł on samotnie do zadymionego pokoju, po czym nigdy już nie został znaleziony. Z pożaru uratowano jednego cywila; ponownie była to osoba cudownie i bez szwanku wyprowadzona z otoczenia wysokiego stężenia dymu. SCP-069 został wtedy pozyskany przez Fundację przez Mobilną Formację Operacyjną Xi-3 ("Body Snatchers").

Dodatek 069-01: Dnia ██.██.200█ r. agent ███████ █████, strażnik przydzielony do SCP-069, został zabity podczas uszkodzenia przechowalni SCP-███, a następnie opisywany podmiot się w niego wcielił. Pomimo iż początkowo obiekt odmawiał uwierzenia w to, kim naprawdę jest, na ogół był bardzo skory do współpracy — był to efekt uosobienia się obiektu w pracownika Fundacji z upoważnieniem średniego poziomu. Brana jest pod uwagę możliwość wykorzystania martwych pracowników Fundacji do przyszłych wcieleń SCP-069.

Dodatek 069-02: Dnia ██.██.200█ r. SCP-069 usiłował dokonać samobójstwa po tym, kiedy początkujący naukowiec przez przypadek poinformował obiekt, iż rodzinie agenta █████ przekazano informację, że mężczyzna nie żyje, oraz opisał reakcje członków rodziny agenta. W związku ze znacznymi kosztami związanymi z ponownym zabezpieczaniem SCP-069 uruchomiono rygorystyczną wachtę przeciwsamobójczą. Plany użycia innych, martwych pracowników Fundacji jako celów wcieleń SCP-069 zostały zawieszone.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported