SCP-070
ocena: +6+x

Identyfikator podmiotu: SCP-070

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-070 przechowywany jest wewnątrz żelbetowego pomieszczenia o wymiarach 10 [m] × 10 [m]. Pokój jest strzeżony i zdalnie monitorowany przez całą dobę. Wnętrze musi być dobrze wyposażone w zawsze dostępne jedzenie z długą datą przydatności do spożycia i wodę (pełna lista takich rzeczy znajduje się w dokumencie 070-IC) oraz podstawowe udogodnienia dla humanoidów. Strażnicy przydzieleni do SCP-070, poza swoim podstawowym uzbrojeniem, muszą dodatkowo nosić broń na pociski z lepką pianą.

Integralność strukturalna przechowalni SCP-070 musi być sprawdzana dwa razy dziennie. W razie znalezienia obszernych uszkodzeń strukturalnych SCP-070 należy pozbawić przytomności i przenieść do pobliskiej przechowalni zapasowej o ww. właściwościach. Jeżeli wystarczająco stabilne pomieszczenie nie jest dostępne, SCP-070 można tymczasowo zamknąć w celi wykonanej z wytrzymalszych materiałów, do czasu przygotowania odpowiedniego pokoju.

Na życzenie SCP-070 należy zaaplikować mu środki usypiające lub przeciwbólowe, lecz w nie większej ilości niż maksimum ustalone przez dr. Dumounta. Personel wchodzący do przechowalni SCP-070 nie może mieć broni i musi nosić zbroję odporną na kłucie. Uzbrojeni strażnicy muszą pozostać na zewnątrz pomieszczenia, niewidoczni dla SCP-070.

W razie uszkodzenia przechowalni z powodu somnambulizmu personel ochronny musi powiadomić administratora ośrodka, umieścić pożywienie i wodę na prawdopodobnej ścieżce SCP-070 oraz trzymać się od niego z dala na co najmniej 25 [m]. W uszkodzeniach przechowalni z innego powodu lub jeżeli obiekt stanie się agresywny w czasie sennowłóctwa, pracownicy mają prawo unieruchomić podmiot poprzez użycie amunicji z lepką pianą (należy zachować daleko idącą ostrożność, by obiektu nie udusić). Jako że obiekt refleksyjnie odpowiada przemocą na zranienia lub ataki, strażnicy nie powinni używać środków śmiercionośnych ani krzywdzących.

Opis: SCP-070 wygląda jak mężczyzna o indiańskich korzeniach; wygląd jest unormowany poza kwestią jego zardzewiałych, metalowych "skrzydeł", które posiada na plecach. Skrzydło składa się z kilku żelaznych pasów, mających około 6 [cm] szerokości, połączonych końcami poprzez obrotowe nity, co formuje przegubowe długości metalu, które w całości mają ponad 2 [m] długości. Z pasów zwisają łańcuchy o różnych długościach; każde skrzydło posiada ich dwadzieścia dwa; łańcuchy zakończone są kolczastymi grotami. Nie rozpoznano innych anomalii SCP-070.

Skrzydła SCP-070 działają niezależnie od osoby, z której wyrastają; SCP-070 wiele razy oświadczał, że nie ma nad nimi kontroli. Jednakże, kiedy uszkodzono skrzydła, podmiot wykazał objawy stresu, m.in.: zaczął się pocić, ograniczył przepływ krwi do twarzy i krzyczał z bólu. Skrzydła mogą się zwijać i rozwijać oraz smagać łańcuchami w bardzo szybki sposób (każdym z osobna, jak i obydwoma naraz); groty łańcuchów wbijały się w beton, drewno i inne podobne materiały. SCP-070 nie okazuje aktywnej wrogości wobec pracowników, jednakże agresywnie będzie odpowiadał na okazywane zagrożenia: będzie chłostał przeciwników łańcuchami, i otaczał się nimi w pozycji obronnej. Najefektywniejszym sposobem na zatrzymanie obiektu okazała się lepka piana (nieśmiercionośna), która może niezawodnie łapać łańcuchy SCP-070 z bezpiecznego dystansu.

Pomimo wyraźnej korozji, skrzydła i łańcuchy SCP-070 są równie wytrzymałe, co wysokojakościowy stop stali. Jednakże mają także gęstość stali, przez co ich waga utrudnia SCP-070 poruszanie się tak, jak poruszają się normalni ludzie. Jak dotąd SCP-070 nie był w stanie lub nie chciał wykorzystać skrzydeł do wspomożenia swojej mobilności. Większość czasu SCP-070 spędza przybity do ścian i sufitu swojej przechowalni; często jest uśpiony.

Dodatek 070-1: Incydent 070-1.

Dnia ██.██.████ r., o godzinie 03:36, SCP-070 uszkodził przechowalnię. Przekazano strażnikom, iż SCP-070 zdawał się spać, wobec czego mieli go nie atakować i trzymać innych z daleka. Przez przymocowanie i przybicie łańcuchów do ścian i sufitu przed sobą SCP-070 był w stanie sam się poruszać (prawdopodobnie nadal spał) przez Ośrodek ██. SCP-070 dostał się do spiżarni kantyny 4 i zaczął konsumować dostępne pożywienie oraz wodę. Prawie dziewiętnaście minut później podmiot okazał sytość i wrócił do swojej przechowalni. Przez cały czas SCP-070 zdawał się spać; po fakcie obiekt nie wykazał świadomości swoich działań.

Dodatek 070-2: Historia obiektu.

Przesłuchania wykazały, iż SCP-070 nazywa się ██████ ███ i jest w stanie poprawnie wyrecytować numer ubezpieczenia socjalnego obywatela USA o tej samej godności i w tym samym wieku. SCP-070 twierdzi, że jest członkiem plemienia Kiowa i [USUNIĘTO]. SCP-070 mówi, że nie zna genezy skrzydeł; pamięta jedynie, że po raz pierwszy obudził się z nimi na złomowisku. Obiekt twierdzi także, że noc wcześniej zażył dużą dawkę peyote.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported