SCP-072
ocena: +12+x

Identyfikator podmiotu: SCP-072

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie znane elementy SCP-072 muszą być zabezpieczone w celi przechowawczej o wymiarach 3,5 [m] × 4 [m]. Dostęp jest udzielany jedynie podczas procedur testowych. Bez uprzedniej zgody od starszego naukowca Granta wszelkie materiały, stworzone, by na nich spać, muszą być oddalone o co najmniej 15 [m] od celi przechowawczej.

Opis: Instancje SCP-072 zostały po raz pierwszy odkryte w apartamencie w ████████, w stanie Michigan. Zauważone zostały przez agenta ███████ po wybuchu paniki w efekcie relacji lokalnych mediów na temat właściwości podmiotu.

SCP-072 to cienista i półprzezroczysta projekcja 90 [cm] dłoni, której "palce" zwężają się, tworząc swoisty grot. Szczegółowe uchwycenie SCP-072 jest problematyczne, gdyż obiekt nie dokonuje manifestacji ponad poziom 5 luksów.

Instancje SCP-072 na razie zaobserwowano jedynie, kiedy manifestowały się w obecności człowieka (odtąd zwanego "ofiarą"), który osiągał fazę REM snu w łóżku "zainfekowanym" SCP-072 - musiał on pozostawić jedną lub obie stopy wystawione na otwartą przestrzeń. Po spełnieniu tych warunków SCP-072 wyjdzie z nogi łóżka i zacznie "stukać" palcem wskazującym o stopę ofiary, aż ten się wybudzi. Ofiary stwierdzały, że w tamtym momencie nie były w stanie się ruszać, co jest również objawem paraliżu sennego. Taki stan rzeczy utrzymuje się przez cały czas, kiedy SCP-072 pozostaje widoczny.

W pewnym momencie SCP-072 zacznie używać swoich palców zwężonych w grot, by wycinać ciało z odsłoniętych części stopy lub stóp ofiary. Po usunięciu pojedynczej porcji obiekt wróci do łóżka i wyjdzie z niego już bez materiałów. Trwa to do momentu całkowitego rozebrania wystawionej stopy/stóp z mięsa, aż do wysokości kostek. Ofiary, które przeżyły opisaną sytuację, stwierdziły, że czuły niesamowity ból, jednakże efekty paralityczne uniemożliwiały im krzyczenie lub wołanie o pomoc. Niewiadomym jest czy obiekt używa pozyskanego ciała do odżywiania się, czy do innych celów. Jeżeli rany zostaną odpowiednie opatrzone, efekty oddziaływania SCP-072 nie będą fatalne; w każdym razie zaobserwowano u ofiar psychiczny uraz do spania.

Odkryto także drugorzędny efekt oddziaływania obiektu: wszelkie łóżka znajdujące się do 10 [m] od SCP-072 również będą posiadały instancję obiektu. Zniszczenie "zainfekowanego" łóżka nie ujawni żadnych materiałów anomalnych ani śladów materii biologicznej odebranej śpiącym.

Dodatek: Lista znanych elementów SCP-072:

  • SCP-072-1, -2 i -3 pozyskano z oryginalnego apartamentu; były to trzy podwójne łóżka ulokowane do 10 [m] od siebie.
  • SCP-072-4 to baldachimowe łóżko w rozmiarze king-size; zainfekowane zostało podczas pobytu SCP-072 w magazynie tymczasowym obiektów anomalnych, w Ośrodku ██.
  • SCP-072-5 to śpiwór z usuniętym spodem; został on poddany działaniu SCP-072-1 w celach testowych. Kiedy D-2191 wszedł w fazę REM snu w obiekcie, [USUNIĘTO]. Zaleca się nie używać SCP-072-5 w celach testowych.
  • SCP-072-6 i -7 to łóżka zainfekowane przez SCP-072-2, a później zniszczone w celach badawczych. Szczątki elementów wydają się niezarażone, lecz dopóki nie zakończą się dalsze badania, muszą pozostać zabezpieczone.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported