SCP-073
ocena: +21+x

Identyfikator podmiotu: SCP-073

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-073 przechowywany jest w dwupokojowej celi wyposażonej w nieorganiczne umeblowanie i przedmioty oraz łazienkę. Podmiot ma prawo swobodnie poruszać się po placówce i jadać w głównej kantynie. Urządzenie namierzające zostało przypięte SCP-073 i nie wolno go zdejmować. Obiekt nie ma prawa wchodzić w żaden kontakt z obszarem poza placówką. Pod żadnym pozorem nie wolno dopuścić do kontaktu obiektu z desygnatami SCP, których struktura bazuje na roślinności, ani stosować przemocy wobec SCP-073.

Podmiot jest aktualnie przechowywany w Ośrodku 17.

Opis: SCP-073 wygląda na mocno opalonego mężczyznę pochodzenia arabskiego lub bliskowschodniego, mającego około trzydzieści lat. Obiekt mierzy 185 [cm] wzrostu (6 [stóp] i 1 [cal]) i waży 75 [kg] (165 [funtów]). Charakteryzują go czarne włosy i niebieskie oczy. Ręce, nogi, rdzeń kręgowy i łopatki zostały zamienione na wersje sztuczne, wykonane w nieznany sposób z nieznanego metalu. Podmiot zwraca na nie uwagę, tylko jeżeli ktoś mu o tym wspomni: obiekt stwierdzi wówczas, iż nie wie, jak, dlaczego ani kiedy wymiana miała miejsce; powie, że posiada je, odkąd pamięta. Na czole obiektu wyryty jest symbol, który prawdopodobnie ma korzenie sumeryjskie. Znak nie został jeszcze przetłumaczony, a sam podmiot wydaje się zakłopotany, kiedy ktoś zwraca na symbol uwagę — wtedy odmawia wypowiadania się na temat znaku. Podmiot musi się odżywiać i regularnie pić wodę, jednakże jest wyłącznie mięsożerny, co jest efektem oddziaływania nań pożywienia pochodzenia roślinnego.

SCP-073 nazywa się "Kain", jest na ogół grzeczny i łagodny w stosunku do wszystkich rozmówców, jednakże opisuje się go jako zimnego i w pewien sposób mechanicznego w mowie. Obiekt jest bardzo pomocny i uwielbia wspomagać personel w ich dziennych działaniach — bez względu na to, jakie są to działania. Podmiot posiada obszerną wiedzę na tematy historyczne, od starożytności po dzisiejsze czasy; zna najpopularniejsze języki świata, także te martwe. Określono, iż obiekt posiada pamięć fotograficzną; zapamiętał on słowo-w-słowo cały tekst słownika liczącego osiemset stron, z którego treścią zaznajomił się w półtorej minuty. We wszystkich testach na inteligencję podmiot zyskuje wynik wyższy niż średnia.

Obecność SCP-073 wpływa szkodliwie na wszelkie rośliny w ziemi; uśmierca on wszystkie organizmy roślinne, które znajdują się w promieniu do dwudziestu (20) metrów od jego osoby. Wszelkie powierzchnie naturalne, po których kroczył obiekt, stają się jałowe w przeciągu dwóch (2) tygodni. Wszystko, co zostało pozyskane z organizmów żyjących na ziemi, np. drewno i papier, natychmiast gnije i dezintegruje się po dotknięciu SCP-073. Rośliny wyhodowane przy wykorzystaniu hydroponiki również ulegają opisanej właściwości obiektu.

Stosowanie przemocy wobec SCP-073 sprawia, że ataki napastnika "odbijają się" od obiektu w stronę atakującego; SCP-073 nadal będzie wyglądał na niezranionego. W ten sposób "traktowane" są wszystkie metody wyrządzenia krzywdy obiektowi. Próby pozyskania próbek tkanek i krwi podmiotu okazały się bezskuteczne: po rozpoczęciu procedur personel wykonujący je odczuwał dokładnie to samo, co aplikowano podmiotowi. Właściwość reflektująca szkody dotyczy również prób pośrednich. Pomimo iż SCP-073 nie zostaje w żaden sposób skrzywdzony, nadal twierdzi, że odczuwa ból powodowany takimi działaniami; obiekt grzecznie poprosił naukowców o zaprzestanie wyrządzania mu zbyt bolesnych krzywd.

Notatki dodatkowe: SCP-073 został pozyskany z departamentu policji nowojorskiej, w 19██, po zatrzymaniu wskutek znalezienia podmiotu wśród kilku ciał członków brutalnego gangu. SCP-073 powiedział policji, że gang próbował go wyśmiewać, ale w pewnym momencie jego członkowie się zdenerwowali i usiłowali zabić SCP-073, co skończyło się ich śmiercią. SCP-073 został aresztowany i uznany za "Johna Doe" (osoba, której godność nie jest znana) w związku z brakiem informacji na temat jego osoby. Fundacja zainteresowała się 073 po rutynowej inspekcji "Johnów Doe".

Dodatek 073-1: W świetle niezniszczalnej natury SCP-073, jego pamięci fotograficznej i nastawienia kooperacyjnego wyższe dowództwo uznało, iż wszelkie informacje powinny zostać zachowane "na zapas" w umyśle SCP-073; co ubezpieczy skutki możliwości zgubienia ich z powodu katastrofy. Zarządzenie to spotkało się z mieszanym odbiorem, jednakże podmiot wyraził na nie zgodę i przysiągł dochować tajemnicy.

Dodatek 073-2: Kiedy podczas procedury wykonywania kopii zapasowej SCP-073 otrzymał informacje o SCP-076, podmiot wykazał znajomość 076, lecz prócz stwierdzenia, że już wszystko wie na temat SCP-076, niczego nie dodał. W końcu stwierdził, że wszyscy wyszliby na tej sytuacji lepiej, gdyby nie spotkali SCP-076.

Dodatek 073-3: Badanie niezidentyfikowanego metalu, u SCP-073 zasugerowano, jako iż byłyby on brązem berylowym, który był używany przez wiele anomalnych kultur i istot. Przede wszystkim, brąz berylowy jest składnikiem SCP-1216, SCP-1427, SCP-2481 oraz SCP-2711. W świetle tego odkrycia Fundacja podjęła próbę prześledzenia pochodzenia brązu berylowego i zbadanie tego, jak początkowo rozprzestrzeniał się na całym świecie. Po zapytaniu SCP-073 był w stanie udzielić wskazówek mówiących, jako iż brąz berylowy pochodziłby z Bliskiego Wschodu, lecz jego prawdziwe pochodzenie pozostaje nieznane. Obecnie prowadzone są dalsze badania nad pochodzeniem owej substancji.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported