Identyfikator podmiotu: SCP-082
Klasa podmiotu: Euclid
Specjalne Czynności Przechowawcze: Powiększone kwatery mieszkalne w Zbrojnej Biologicznej Strefie Przechowawczej 14 zostały uznane za odpowiednie względem zatrzymywania i łagodzenia SCP-082. Pomimo iż standardowe bronie nie wywierają znacznych efektów podczas kontrolowania SCP-082, współpracę z obiektem można rozpocząć, wykonując pewnego rodzaju farsę. Obiekt jest przekonany, że został ukoronowany na króla Francji, a pomieszczenia przechowawcze to część jego wspaniałego pałacu, zaprojektowane, by go chronić. Farsy świadomi muszą być wszyscy pracownicy wchodzący w kontakt z obiektem. Jedynie personel klasy D może zajmować się "obsługą pokoju".
Strażnikom przydzielonym do zabezpieczenia SCP-082 nadaje się upoważnienie poziomu 2., lecz instruuje się ich, by nie podejmowali prób w bezpośrednie interakcje z podmiotem.
Opis: Genetycznie SCP-082 jest człowiekiem, jednakże pewne procesy (chemiczne, hormonalne, nowotworowe lub nadprzyrodzone) sprawiły, iż obiekt urósł do gigantycznych rozmiarów. Podmiot mierzy około 2,4 [m] wysokości (około 8 [stóp]) i waży ponad 310 [kg] (około 700 [funtów]); ukształtowanie fizyczne SCP-082 jest nadzwyczaj nieproporcjonalne. Obiekt posiada lekko szpiczastą, łysą głowę; dużą, zaokrągloną szczękę i podbródek; cebulasty nos oraz ciemne, zapadnięte oczy. Podmiot cierpi nadwagę, ale jednocześnie posiada wielką masę mięśniową. Ma również bardzo umięśnione i niebezpieczne przedramiona, których obwód wynosi około 71 [cm] (28 [cali]). Szerokość pięści obiektu wynosi niemalże 30 [cm] (prawie 12 [cali]) wzdłuż kostek. Pomimo iż ma wielkie stopy, są one proporcjonalnie małe w porównaniu z resztą ciała (rozmiar 48,5 w skali europejskiej). Skóra podmiotu ma ciemny odcień i nosi fizyczne znamiona wielu blizn (rezultaty wieloletnich prób kontroli i zabezpieczenia obiektu). Napotykano trudności w interpretowaniu wyników prześwietleń rentgenowskich, ponieważ tkanki mięśniowe obiektu mają wysoką gęstość. Skany ujawniły niezliczenie wiele pocisków, kilka noży i ostrzy mieczy utkwionych w ciele obiektu.
SCP-082 mianuje się "Fernand" i jest w stanie biegle mówić po francusku, a także mocno zaakcentowanym językiem angielskim. Kiedy mówi, robi to przez wielkie, zaciśnięte zęby. Jedynie podczas przyjmowania pożywienia i śpiewania, rozsuwa on szczęki. Obiekt śpiewa piosenki, na które ma ochotę w danym momencie, poczynając od zapomnianych piosenek barowych z czasów wiktoriańskich, po nowoczesną muzykę klasyczną. Obiekt wykonuje piosenki zazwyczaj podczas gotowania i jedzenia. SCP-082 nie przycina włosów po bokach głowy, lecz goli je nożem rzeźniczym, pierwotnie danym w celu przygotowywania jedzenia. Należy zwrócić uwagę również na zarost podmiotu: każdy włosek mierzy około milimetra grubości (grubością i wyglądem przypomina grafit ołówkowy). Sporadycznie SCP-082 zaciska zęby tak mocno, że jego dziąsła zaczynają krwawić; nie wiadomo, dlaczego tak się dzieje, lecz uważane jest to za normę.
SCP-082 jest otwarty i nieostrożny. Obiekt zdołał zgromadzić wielką kolekcję ubrań od czasu zatrzymania go przez Fundację. Obiekt lubi ubierać się w różnych stylach: formalnym, wojskowym, cyrkowym, żeńskim itd. Nowe elementy ubioru powinno się udostępniać na życzenie. Obiekt często próbuje żartować i zazwyczaj zachowuje się grzecznie względem personelu; często zaprasza ludzi na obiad. Jednakże "goście" powinny być świadomi zagrożenia, iż SCP-082 zawsze jest w stanie zaatakować i skonsumować innych. Podmiot często przeprasza za brak manier po przerwaniu czyjejś mowy przez zjedzenie głowy rozmówcy, jednocześnie robiąc bałagan w swojej izbie. Szczęki obiektu są na tyle mocne, że mogą łamać kości, podmiot zdaje się preferować czaszki. Ataki wydają się losowe bez żadnych czynników motywacyjnych; bez znaczenia jest też, czy podmiot coś wcześniej jadł, czy nie.
SCP-082 nie rozumie różnicy pomiędzy faktem a fikcją podczas czytania lub oglądania telewizji bądź filmów. Kilkakrotnie SCP-082 okazał wielką chęć spotkania swojego ulubieńca, którym jest Hannibal Lecter. Podmiot jest przekonany, że cała telewizja to pewnego rodzaju rzeczywistość. Obiekt wykazał wyższą inteligencję w posługiwaniu się pamięcią i układaniu puzzli, jednakże rozumienie parodii, satyry i fikcji jest poza jego możliwościami, Podmiot najwyraźniej rozumie koncepcję kłamstwa; wykazał, że wie, kiedy inni kłamią w kwestiach oczywistych; zapytany jednak o swoją przeszłość najczęściej opowiada oczywiste kłamstwa. Według obiektu jest on:
- Wampirem,
- Homunkulusem,
- Wielkim Ptakiem,
- André the Giant,
- Napoleonem,
- Obelixem (pomocnikiem Asterixa),
- Dr Brightem,
- Hulkiem,
- Aleksandrem Wielkim,
- Kapitanem Hakiem,
- Sherlockiem Holmesem,
- Dr Frankensteinem,
- Potworem Frankensteina.
Zapytany o te kłamstwa zawsze broni się, mówiąc: "ale kłamię tylko wtedy, kiedy mówię przez zęby!".