SCP-085
ocena: +10+x
scp085-03.png

Statyczna replika SCP-085

Identyfikator podmiotu: SCP-085

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: [Zmieniono dnia ██.██.████ r.]. SCP-085 przechowywany będzie na tablicy do rysowania białą kredą w zabezpieczonej placówce. Nadzorowany kontakt z SCP-085 jest możliwy bez żadnych ograniczeń dla pracowników z upoważnieniem poziomu 2. Wszelki personel wchodzący w kontakt z SCP-085 podlega przeszukaniom i losowym analizom psychiatrycznym podczas wchodzenia i wychodzenia z przechowalni.

Absolutnie żaden papier ani płótno nie może opuścić przechowalni SCP-085: wszelkie papierowe śmieci muszą zostać zniszczone poprzez spopielenie po przeprowadzeniu na nich dokładnej analizy. Papier i artykuły rysownicze mogą wnosić jedynie wybrane osoby. W razie pożaru płomienie należy ugasić poprzez nagłą wymianę atmosfery i użycie systemu pozbywania się dwutlenku węgla. Personel, w takim przypadku, będzie musiał założyć maski tlenowe i podłączyć je przewodami ze zbiornikami powietrza na ścianie celem zapobieżenia uduszeniu się — ponieważ procedura nie może zostać przerwana dopóty, dopóki ostatni płomień nie zostanie ugaszony.

Opis: SCP-085 to wynik eksperymentu przeprowadzonego pomiędzy SCP-067 i SCP-914. Używając SCP-067, tester 1101F narysował kobiecą sylwetkę mierzącą około 15 [cm] (6 cali) wysokości i 3,8 [cm] (1,5 cala) szerokości; figura ubrana jest w letnią sukienkę i posiada długie włosy z kucykiem, postać podpisano: "Cassandra". Dr [USUNIĘTO] zaproponował używanie różnych ustawień SCP-914 dla obrazów wykonanych przez SCP-067: używszy ustawienia "Dokładnie", rysunek "Cassandra" został przetworzony do obecnej formy — świadomej, zdolnej do poruszania się, pozbawionej koloru, młodej kobiety. Kolejne próby duplikacji tego wyniku nie przyniosły sukcesów.

SCP-085 woli być nazywana: "Cassy". Jest całkowicie świadoma swojego istnienia od dnia ██.██.████ r. i swojej dwuwymiarowej formy oraz utrudnień przebywania w świecie trójwymiarowym. Jest niema, ale nauczyła się komunikować z pracownikami fundacji językiem migowym i poprzez pismo. Z obiektem można się komunikować, pisząc tekst na papierze, na którym obiekt istnieje. Personel stwierdził, że "Cassy" jest przyjazną i ambitną osobą, której jednak doskwiera samotność.

SCP-085 jest w stanie wpłynąć na każdy narysowany na jej papierze obiekt. Przykładowo potrafi nosić narysowane ubrania, jeździć narysowanymi autami i pić narysowane trunki. Z wyjątkiem zwierząt i ludzi, każdy narysowany obiekt "ożywa" w momencie wejścia w kontakt z SCP-085, ale natychmiast po zerwaniu więzi z "Cassandrą" zamiera w bezruchu. Szkice poruszających się zjawisk, takich jak fale na oceanie czy kołyszące się drzewa nie poruszają się, dopóki nie zostaną użyte przez SCP-085.

SCP-085 zademonstrowała także umiejętność przemieszczania się z jednego arkuszu papieru na drugi, zakładając, że te zostaną równo do siebie przyłożone. W razie wejścia SCP-085 w obraz, na którym nie można rysować (np. powtarzający się wzorek), obrazek stanie się tłem. SCP-085 postrzega obraz jako nieskończenie wielką płaszczyznę, na której stworzone jest dzieło.

Obecnie SCP-085 może istnieć jedynie na papierze i płótnie; obiekt nie może przejść na zdjęcia, tekturę, szkło ani na pergamin. Podczas przechodzenia na inne dzieła SCP-085 przyjmuje styl artystyczny nowego otoczenia (może to być komiks, malowidło olejne, akwarelowe lub szkic węglem). Notatka: w formie komiksowej głos SCP-085 przyjmuje formę widoczną jako tekst w dymku myślowym lub mówionym — w typowo komiksowej aranżacji — a ona sama przemieszcza się pomiędzy panelami komiksu, jednocześnie zmieniając swój rozmiar zgodnie z perspektywą panelu, na którym w danej chwili się znajduje.


Dokument #085-1: Zapoznanie z kilkoma dziełami M. C. Eschera:

Badacz: Cassandro, nazywa się to "Wznoszenie się i opadanie". Co o tym sądzisz?
(SCP-085 kilka razy okrąża schody).
SCP-085: Ładne. Stanowiłoby eleganckie miejsce do ćwiczeń.
Badacz: Nie zauważasz niczego nielogicznego w związku ze schodami?
SCP-085: Nie. Wydaje mi się, że one po prostu prowadzą raz w dół, a raz do góry, przez cały czas. Dlaczego więcej schodów tak nie robi? To bardzo eleganckie.


Dokument #085-2: Incydent 085-A: Do ██.██.████ r. SCP-085 była nieświadoma swojego statusu (obiekt dwuwymiarowy) w świecie trójwymiarowym; protokoły bezpieczeństwa wymagały, by prawdziwa natura SCP-085 była trzymana w tajemnicy przed obiektem w celu zapobieżenia problemom psychologicznym. Rozbieżności z pojmowanym "prawdziwym światem" były prezentowane w postaci snów i koszmarów. Poczyniono także działania mające na celu zaprezentowanie SCP-085 scenariusza, w którym, jest ona ostatnim ocalałym człowiekiem w postapokaliptycznym świecie i szuka ona innych, pozostałych przy życiu ludzi.

Iluzja uległa natychmiastowemu rozwianiu w rezultacie incydentu, kiedy naukowiec Fundacji SCP przez przypadek wniósł do przechowalni raport o SCP-085 i przyłożył go do aktualnego miejsca pobytu obiektu. Zanim badacz się spostrzegł, SCP-085 przeszła na powierzchnię dokumentu i uświadomiła sobie swoje prawdziwe pochodzenie.

Po incydencie kilku naukowców zażądało natychmiastowego zniszczenia artefaktu. Wnioski zostały złożone przed radą O5, która decyzją większości (█ do █) zdecydowała, iż SCP-085 nadal będzie istnieć.

Po poznaniu prawdy o sobie przez obiekt obserwatorzy zauważyli, że SCP-085 wykazuje objawy depresji endogennej. Zaproponowano poddanie obiektu terapii psychiatrycznej, aczkolwiek forma egzystencji SCP-085 może stanowić w tej kwestii problem.

Osiągnięto pewnego rodzaju sukces poprzez zapewnienie SCP-085 namacalnych środków odciągających uwagę od problemów. W dodatku do wspomnianych wcześniej iluzji optycznych SCP-085 wyraziła zainteresowanie zestawem rysunków technicznych Forda Mustanga Convertible z roku 1964; przerabiała każdą część po kolei tak, że zaczęły wyglądać jak naturalistyczne elementy dzieła, a następnie w przeciągu roku złożyła je ręcznie w pełnoprawny pojazd. Paliwo zapewniane jest poprzez wydruk pracownika obsługi stacji benzynowej Norman Rockwell.

Wnioski o inne, podobne do tego, dywersje od problemu natury SCP-085 czekają na rewizję i rozpatrzenie przez pracownika z uprawnieniami O5.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported