SCP-091
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-091

Klasa podmiotu: Anomalne Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-091 ma być przechowywany w standardowej szafie, w Ośrodku ██. Kiedy obiekt nie jest poddawany testom, musi być zamknięty na zamek szyfrowy. W związku z faktem, iż SCP-091 nie wykazuje większej wytrzymałości na rozdarcia i uszkodzenia niż fragment tektury, podczas transportu pomiędzy ośrodkami, musi zostać zachowana nadzwyczajna ostrożność.

Podczas testowania nikt oprócz obserwatora nie powinien oglądać SCP-091. Osobom podejrzanym o zobaczenie SCP-091 zostaną podane preparaty klasy B, wywołujące natychmiastową amnezję, a wszelkie prywatne nagrania i zdjęcia obiektu posiadane przez obserwatora — zarówno wydrukowane, jak i cyfrowe — zostaną zniszczone celem zapobieżenia powrotowi wspomnień.

Opis: SCP-091 to pudełko chusteczek marki "Scotties", aktualnie puste. Natychmiast po obejrzeniu SCP-091 obserwatorzy donoszą o przytłaczającym uczuciu nostalgii. Osoby te zaczynają wspominać momenty z życia, kiedy znajdowały się "niedaleko" SCP-091; ważne wydarzenia, które miały miejsce przy pudełku oraz ludzi i miejsca, które w dowolny sposób łączą się z obiektem.

Na początku SCP-091 rozpoznany został jako obiekt anomalny i z tego powodu został wysłany do Ośrodka Relikwiarnego 44. Jedna z członkiń zespołu pozyskującego — naukowiec-asystent ████ — podczas oglądania nagrania ze swojego ślubu z roku 199█ zwróciła uwagę na SCP-091 znajdujące się w tle nagrania i odczuła silny napływ pełnych nostalgii wspomnień związanych z obiektem, w tym:

  • Wspomnienie SCP-091 z tego właśnie ślubu.
  • Wspomnienie SCP-091 z wesela.
  • Wspomnienie SCP-091 z miesiąca miodowego.

Dalsze przesłuchiwanie byłego męża asystentki naukowca ████ wykazało, że on również pamięta obecność SCP-091 w każdym z tych miejsc i sytuacji; ponownie zanotowano napływ silnego uczucia nostalgii i pociągu do obiektu. Dalsze badania dowiodły, iż kilka osób, które uczestniczyły w uroczystości, również pamiętają obecność SCP-091 i efekt, jaki ów obiekt wywierał. Innych poproszono o opisanie samego ślubu bez informowania ich o SCP-091. W tych przypadkach badani opisywali scenę uroczystości bez wspominania SCP-091; kiedy jednak zostali zapytani bezpośrednio o obiekt, natychmiast ulegali zaobserwowanej wcześniej nostalgii.

Kontynuowane badania innych, powiązanych z obiektem sytuacji, kończyły się podobnymi wynikami. Podanie preparatów wywołujących amnezję dowiodło swojej nieskuteczności w zatrzymywaniu wpływu obiektu, jeżeli badanemu pozwolono zobaczyć zdjęcie lub nagranie przedstawiające SCP-091.

W tym miejscu warto zwrócić uwagę na fakt, iż każde nagranie SCP-091 przedstawia pudełko pełne chusteczek.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported