SCP-093
ocena: +25+x

Identyfikator podmiotu: SCP-093

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Prosimy odwołać się do dokumentów testowych SCP-093-T1 celem zasięgnięcia informacji na temat warunków testowania. SCP-093 musi przez cały czas przebywać na lustrze i być monitorowany kamerą wideo. Wejście do przechowalni SCP-093 autoryzowane jest właściwym nagraniem wideo i poprawnie zaplanowanymi procedurami odzyskiwania. Każda próba użycia SCP-093 niezgodnie z zatwierdzonym testem doprowadzi do obszernej kary, którą może stanowić nawet terminacja.

Opis: SCP-093 to przede wszystkim czerwony dysk wyrzeźbiony ze skalnego kompozytu przypominającego cynober. Obiekt jest wokół wygrawerowany nieznanymi symbolami na głębokość 0,5 [cm]. Głębsze zagłębienia na SCP-093 mają głębokość wahającą się od 1 do 1,5 [cm]. Średnica SCP-093 wynosi 7,62 [cm] i u większości osób obiekt perfekcyjnie wpasowuje się w kształt dłoni bez wywierania otarć. SCP-093 zmieni zabarwienie, jeżeli będzie trzymany przez żywą jednostkę. Kolory, które przyjmuje podmiot, są nadal przedmiotem naszych badań. Obecnie uważa się, że na zmiany koloru mają wpływ wyrzuty sumienia o różnym charakterze, które przejawia osoba trzymająca dysk.

Jeżeli SCP-093 zostanie zabrany z lustra i nie będzie trzymany przez osobę, zacznie poszukiwać najbliższej powierzchni podobnej do lustra. Zaobserwowano możliwość uzyskania fenomenalnej prędkości przemieszczania się obiektu poprzez obrót. Obecnie nie wiemy, w jaki sposób dochodzi do akceleracji obiektu. Jeżeli pomiędzy SCP-093 i najbliższą ww. powierzchnią znajdzie się przeszkoda, obiekt wykorzysta swój pęd, żeby się przez nią przebić i będzie kontynuować przemieszczanie się z tą prędkością. Ruch obiektu dobiegnie końca w momencie dotknięcia lustropodobnej powierzchni. Wysoka prędkość obiektu zdaje się nie mieć dewastacyjnego wpływu na sam podmiot ani lustro.

Notatki dodatkowe: Nie istnieją żadne zapiski pozwalające na opisanie pozyskania SCP-093 ani obecności obiektu w placówce Fundacji. Prosimy zapoznać się z SCP-093-OD. Jako że nie istnieją żadne zapisy pozwalające na zidentyfikowanie specjalnych czynności przechowawczych do obiektu, zainicjowano procedurę testową mającą odpowiedzieć na pytanie, dlaczego w przechowalni konieczna jest obecność lustra. Rezultaty SCP-093-T1 doprowadziły do odkrycia żywych stworzeń trzymających SCP-093, zdolnych do poruszania się przez lustra, oraz do przeprowadzenia kolejnych testów w SCP-093-T2 celem zbadania miejsca docelowego tych podróży.

SCP-093 — Oryginalna dokumentacja

Identyfikator podmiotu: SCP-093

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt SCP-093 ma być położony na srebrno obramowanym lustrze, które ma leżeć na piedestale o wymiarach 0,3 [m] na 0,23 [m], przy czym ten musi spoczywać na wysokości co najmniej 1,22 [m] nad poziomem podłogi przechowalni ████. Obiektu nie wolno przechowywać w pomieszczeniach o wymiarach przekraczających 3,66 [m] na 3,05 [m]; wzbronione jest używanie piedestałów z mahoniu, sosny, wiśni i glinu (obiekt nie może spocząć niżej niż na poziomie -1 przechowalni ████). Obiektem można się bezpiecznie posługiwać, aczkolwiek wskazana jest łagodność interakcji. Testy i ich rezultaty, które miały wskazać nowe rozwiązania przechowawcze, są udostępnione do wglądu w Sekcji B:35-1 załączonego raportu.

Opis: Obiekt został znaleziony na brzegu Morza Czerwonego 30 stycznia 1968 r. Podmiot emitował blado niebieską poświatę oraz nisko szumiał. Od tamtego momentu kolor się zmienił na jeden z odcieni pomieszanej barwy pomarańczowej z czerwoną; obiekt wydawał też zróżnicowane akustycznie brzęczenie, kiedy w jego pobliżu znajdowali się badacze o płci żeńskiej, w wieku pomiędzy 34 i 41 lat. Podmiot ponownie przybrał udokumentowany niebieski kolor na 54 minuty i 34 sekundy o godzinie 01:23, 26 kwietnia 1986 r., kiedy odkryto ciało 194-9834 w Placówce Badawczej █████.

Stopień więzi pomiędzy 194-9834 i SCP-093 pozostaje niewiadomą, a efekty zbyt długiego przebywania przy 093 ciągle należy badać; niestandardową regularnością cieszą się doniesienia o "napadach" okresów uspokojenia, a w przypadku 242-0049 — okresach depresyjnych, problemach z utrzymaniem równowagi i myśli samobójczych. Raporty potwierdzają, iż te nastroje nie trwają więcej niż jedenaście dni. Podmiot zareagował na obecność 242-0056 poprzez zmianę barwy na jasnofioletową na 2 minuty i 9 sekund, co zostało udokumentowane 12 marca 1993 r. Efekty tych reakcji pozostają nieznane.

Dodatkowe notatki: Pochodzenie 093 jest niewiadomą, a dokumenty o pozyskaniu obiektu zginęły w pożarze, który miał miejsce 9 grudnia 1989 roku, w Placówce Badawczej █████. Raporty opisujące odczucia badaczy, którzy zajmowali się 093, nie są wykorzystywane od 19 kwietnia 1995 r.

SCP-093-T1: Test protokołu

Testowanie SCP-093 z pogwałceniem ustalonych warunków z poprzedniego protokołu specjalnych czynności przechowawczych celem oszacowania racjonalności kontynuacji egzekwowania tego protokołu. Rozpoczęto ze zmienianiem rodzaju lustra, na którym spoczywał podmiot SCP-093:

Powierzchnia lustrzana, mosiężne obramowanie, standardowy model: SCP-093 spoczywa na powierzchni, nie wykonując żadnych ruchów. Niniejszy test pozwolił na optymalizację kosztów protokołu, gdyż nie zaobserwowano potrzeby wykorzystywania kosztownych (srebrnych lub drewnianych) elementów przechowawczych.

Standardowy stół: SCP-093 staje pionowo i zaczyna turlać się po powierzchni stołu w jednym kierunku, następnie wykonuje zwrot w swoistym "U" i turla się na drugą stronę stołu; porusza się po torze przypominającym kształt owalny, dzieje się tak, dopóki lustro nie zostaje umieszczone w pobliżu. Obiekt przesuwa się wtedy w kierunku lustra i kładzie na płaskiej powierzchni, dotykając obiektu i osuwając się do środka. Odnotowano, iż pomimo ziarnistości SCP-093 podczas dotyku, podmiot przesuwając się po lustrze, nie rysuje przedmiotu.

Dwa lustra po dwóch, przeciwnych stronach standardowego stołu: SCP-093 przesuwa się w kierunku lustra położonego bliżej, obiekt nie posiada preferencji co do rodzajów luster; jedyny czynnik, który zostaje wykorzystany przez podmiot, to odległość od lustra.

Lustro trzymane i przesuwane przez człowieka: SCP-093 podąża za lustrem, osiągając maksymalną prędkość ██████. Bez względu na prędkość impakt SCP-093 wobec powierzchni lustrzanej nie wywiera uszkodzeń żadnego z obu obiektów.

Człowiek trzyma SCP-093 i umieszcza obiekt na lustrze: Test wykonany przez przypadek był rezultatem potknięcia się pracownika po pewnego rodzaju debacie na temat tego "kto stawia lunch". Rezultat testu wykazał, iż osoba trzymająca SCP-093 de facto zostanie przemieszczona w lustro.

Dodatek: Testowanie protokołu zostało zawieszone po wywnioskowaniu, iż podmiot wymaga jedynie lustra, na którym można spocząć. Testowanie interakcji ludzi z lustrami podczas trzymania SCP-093 zostało autoryzowane przez dr. █████.

SCP-093-T2: Test luster

Protokoły testowe: Osoby testujące SCP-093 muszą nosić uprząż klasy 3. na sprzączkach, która musi być mocno zapięta na klatce piersiowej oraz przyczepiona do systemu koła linowego, które pozwoli na przemieszczenie się osoby o 300 [m]. Dodatkowe szpule linowe mogą zostać doczepione do mechanizmu, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Zatrzaski łączące szpule muszą być wysokiej jakości i muszą wytrzymywać napięcie siły 200 [kg].

Ekwipunek polowy zawierający poniższe elementy powinien być standardowym wyposażeniem każdego testera SCP-093:

  • Jedno (1) źródło światła wystarczające na działanie przez co najmniej trzy (3) godziny, które zamontowane zostanie na nadgarstku, oraz źródła dodatkowe, pozwalające na świecenie sześciogodzinne (6).
  • Cztery (4) półlitrowe butelki zawierające wodę.
  • Cztery (4) porcje prowiantu gotowe do spożycia oraz dwa (2) zwykłe batoniki zbożowe (dopuszcza się z kawałkami czekolady).
  • Jeden (1) standardowy pistolet marki Beretta kalibru 9 [mm] oraz dwadzieścia cztery (24) sztuki amunicji; broń musi być załadowana. Tę część ekwipunku należy dać testerowi dopiero wtedy, kiedy ten wejdzie w lustro, skorzystawszy z właściwości SCP-093. Należy zwrócić nadzwyczajną uwagę na to, żeby tester całkowicie wszedł w lustro przed wydaniem mu broni palnej. Ta część ekwipunku będzie także pierwszym elementem, który zostanie odebrany po powrocie testującego z lustra; tester musi zostać o tym poinformowany, nim zejdzie z widoku w lustrze SCP-093.
  • Jeden (1) standardowy nóż polowy. Tester nie może zostać poinformowany o tym elemencie; oczekuje się znalezienia noża podczas oględzin wyposażenia przez testującego.

Tester musi zostać również przypięty do systemu wideo, a kamera musi być zamontowana na jego głowie lub ramionach. Przesył informacji powinien przebiegać przez kabel, który powinien odpowiadać długości dystansu pomiędzy wejściem do lustra a testerem. Kamery bezprzewodowe pokazywały rezultaty niejednoznaczne i powinny zostać użyte jedynie w warunkach testowych, kiedy aktualny kolor SCP-093 jest znany. Nowe kolory muszą być testowane z użyciem przesyłu kablowego.

Podczas testów należy określić kolor SCP-093 oraz stan emocjonalny testera i jakość jego życia, żeby móc zrozumieć, w jaki sposób podmiot wybiera kolor do przyjęcia. Połączenie tych elementów zdaje się reagować na poczucie winy lub jego brak w psychice testera. Załączone rezultaty testów powinny być czytane w następującej kolejności:

"Niebieski" test SCP-093
"Zielony" test SCP-093
"Fioletowy" test SCP-093
"Żółty" test SCP-093
"Czerwony" test SCP-093


Informacje poniżej zostały utajnione. Personel występujący o dostęp do nich musi zapoznać się ze wszystkimi nieutajnionymi informacjami o testach oraz otrzymać zgodę dwóch (2) pracowników z upoważnieniami poziomu 4.

SCP-093 — pozyskane materiały

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported