SCP-093 — pozyskane materiały
ocena: +6+x
Pozyskane materiały

Wszystkie dokumenty tu przechowywane wymagają upoważnienia poziomu 4. i dwóch zaakceptowanych próśb o udostępnienie. Każdy członek personelu, który będzie kontynuował czytanie tych materiałów nie posiadając odpowiednich upoważnień. powinien uważać się za zwolnionego z pracy w Fundacji i będącego obiektem postępowania dyscyplinarnego, wliczając: przymusowe zastosowanie preparatów amnezyjnych klasy A, natychmiastowy przydział do obiektu klasy Keter lub śmierć.

Test niebieski — artykuł z gazety 1.

W czasie naszego pierwszego testu udało się odzyskać tylko jeden przedmiot, a jest nim gazeta znaleziona na tablicy korkowej w opuszczonym bunkrze. Większość wycinków była w stanie rozkładu, ale jeden zachował wystarczająco dobrą jakość, by nadawać się do odzyskania.

Najświętszy Ojciec Ogłasza Postęp, Nieczyści Są Oczyszczani!

Rzadkie oświadczenie od samego Najświętszego Ojca Zjednoczonych Ziem Syna głosi, że Błogosławiona Milicja odepchnęła wielu Nieczystych czających się obecnie na naszych ziemiach. Nasza stolica, Nowy Rzym, została oczyszczona z Nieczystych i obywatele są zachęcani do powrotu do swych domów. Obywatele mieszkający na terenach otaczających miasto nie powinni wracać do swych gospodarstw, jako że Nieczyści dalej włóczą się po polach i łąkach wokół naszego wspaniałego miasta, ciągle rosnąc.

Błogosławiona Milicja wyprodukowała nową broń, która okazała się zdolna do karania Nieczystych i odpychania ich z powrotem na Niepłodne Ziemie. Rozpoczęła się konstrukcja systemu, który ma ostatecznie odciąć Niepłodne Ziemie od naszych Błogosławionych Ziem, gdy tylko wszyscy Nieczyści zostaną wygnani. Najświętszy prosi, by wszyscy obywatele naszych Zjednoczonych Ziem skłonili się w modlitwie i ofiarowali dziesięcinę na rzecz poświęceń naszej Błogosławionej Milicji w tych ciężkich czasach.

Dochodzą nas słuchy, że pojawiają się fałszywe oskarżenia, jakoby Błogosławiona Milicja miała dopuszczać się grzechów przeciwko obywatelom, w których domach zatrzymują się podczas swojej dzielnej wędrówki przez Zanieczyszczone Ziemie. Najświętszy pragnąłby przypomnieć, że bluźnierstwo przeciwko komukolwiek oznaczonemu Jego znakiem to najpoważniejszy grzech i nieuzasadnione oskarżenia zostaną odpowiednio ukarane. Powinniśmy pracować i wspierać Go oraz Jego Ludzi w każdy możliwy sposób, jako że oni poświęcają za nas życie.
Grzeszni Buntownicy, którzy ——

Test zielony — artykuły z gazety 2., 3., 4., pamiętnik

Nasz drugi test dostarczył wiele materiałów, które pomogły w ustaleniu przebiegu wydarzeń w tym alternatywnym świecie. Pamiętnik przybliżył kilka ostatnich dni właścicieli domu, z którego został zabrany. Może on posłużyć jako przykład zdarzeń, które rozegrały się w innych zakątkach globu.

Artykuł z gazety (2.)

Gospodarstwa otaczające miasto Srebrnych Piór zgłosiły, że w ciągu ostatnich pięciu dni nie były w stanie nawiązać kontaktu z sąsiadami ani za pomocą głosu, ani przepływu wideo. Dopóki Regionalny Wielki Ojciec nie wyrazi zgody, nie zostanie przeprowadzone dochodzenie, ale zapewnia on, że te zdarzenia nie umknęły jego uwadze.

Mieszkańcom radzi się zawiadamiać swój lokalny Błogosławiony Głos codziennie tak, by kolejne zniknięcia mogły zostać natychmiast namierzone. Ponadto mieszkańcom radzi się również przygotować domowe schrony tak, by byli oni gotowi na każdą ewentualność.

Artykuł z gazety (3.)

W związku z kolejnymi zniknięciami Błogosławionych Głosów z kilku regionów położonych w otoczeniu miasta Srebrnych Piór Regionalny Wielki Ojciec ogłosił Troskę o Bezpieczeństwo i Egzystencję. Deklaracja nakazuje wszystkim mieszkańcom terenów rolniczych natychmiastową ewakuację do schronów. Pojawiły się rzadkie raporty dotyczące Nieczystych, ale muszą one zostać zweryfikowane.

Artykuł z gazety (4.)

— miasto Chwalebnej Pieśni przestało odpowiadać w każdym zakresie komunikacji, możemy zakładać tylko najgorsze, a nasze serca wędrują do wszystkich będących w tym rejonie, którzy nie mogą usłyszeć naszych słów. Błogosławiona Milicja miasta Srebrnych Piór zgłosiła kilka wtargnięć Nieczystych do miasta i unicestwiła 4 abominacje, zanim te stały się zagrożeniem dla mieszkańców. Regionalny Wielki Ojciec przypomina obywatelom, by unikać bezpośredniej konfrontacji z Nieczystymi; broń konwencjonalna nie czyni im żadnej szkody, jedynie najświętsze usprawnienia mogą przebić ich grzech, więc nie skazujcie się sami na niebezpieczeństwo.

Każdy obywatel podejrzewający swoich sąsiadów o oddawanie się grzechom śmiertelnym powinien natychmiast zawiadomić Błogosławioną Milicję w wyznaczonym punkcie —

Pamiętnik

██.██.████ r. Miałem wyraźne przeczucie, że umrzemy, więc spiszę to wszystko tutaj dla kogokolwiek, kto przybędzie i znajdzie nasze kości. Nazywam się Herverf Jakulsiv i jeste rolnikiem, uprawiam rabtyki i huskiry. Hodulemy tusze i oomy. Znaczy ja, moja żona, Opheri, i nasze dwa małe dziecka, Treven i Lisstieria. Mam te książkę od Błogosławionego, który przyszedł w poszukiwaniu jedzenia i schronienia, poedział nam, żebyśmy zaczęli przygotowywać bunkier i nie dopuścili do tego, żeby inni Błogosławieni nawet wiedzieli, że my tu są. Poedział, że to już koniec, wszystko się załamie, koniec dobrego. Więc zrobiłem, jak rzekł, przygotowałem wszystko, schodzimy jutro albo jakoś tak. Rano go nie było, co zasmudziło żonę moją, gdyż był on uprzejmy i inny niż reszta. Myślę, że nie chciał być ciężarem. Liss poszła go poszukać, by się upewnić że nie ma go gdzieś w domu.

██.██.████ r. Nie pojawił się nigdzie, więc myśleliśmy, że odszedł. Dziwacznie Liss znalazła jego ubrania jakąś milę stąd, cały ekwipunek, ale jego nie było. Nie ruszyła nic, zostawiła, jak było, i to najlepsze, co mogła zrobić, jeżeli stało się, co myślę, że się stało. Oczywista, że nie jestem edukowanym mężem, nie uważam się za takiego, ale umiem połączyć dwa i dwa, i poedzieć, kiedy rzeczy dzieją się złe tam, na zewnątrz. Dla wszystkich i głównie dla nas, bo to coś za bardzo się zbliża. Czasami możesz to poczuć, wtedy się howamy. Smród mięsnej nogi, która za długo gniła i już nie chce wrócić do ziemi. Nawet ziemia ich odrzuca, tam myślę, odmawia im pochówku

██.██.████ r. Przyszło. Za szybko, nie bylim gotowi. Smród przyszedł w nocy, może wszystko było by dobrze, gdyby dziecka się nie bały, więc zeszliśmy do schronu. Trev był za wolny, zobaczył to, gapił się, jak to przełaziło. Ignorowało nas, dopóki nie zaczął krzyczeć, gdy sprowadzałem Liss i panią do bunkra. Wróciłem po niego, ale… było zbyt szybkie. Widziałem go stojącego tam, krzyczącego, a wtedy głowa tego czegoś opadła w jego stronę, nacisnęła. Chciał biec do schodów, do nas, ale w ciągu jednego mrugnięcia już go nie było, a to się odsunęło. Jego ubranka wleciały do piwnicy, jakby z nich wyparował. Wpadłem do schronu, zatrzasnąłem drzwia i zamknąłem je. Myślę, że to wie, gdzie teraz jesteśmy, będzie próbowało nas dorwać, zabrać nas też… nie mam pojęcia, ile to może potrwać, ale przeca mamy kupę jedzenia…

Myliłem się. Jedzenie było zgniłe, coś się do niego dostało, albo ja po prostu nie zwrócił uwagi. Jemy, co można zjeść. Jedzenia jest, ale mało, a ta rzecz nie odchodzi. Szuka, jak się tu dostać, poczułem smród, dochodził z gniazda życiowej sieci w ścianie, coś ściekało z niej, więc trzymaliśmy się z dala. Stało się twarde jak kamień i przestało cuchnąć. Może napięcie w gnieździe sprawiło, że to w końcu zdechło.

Wyszedłem powęszyć. Piwnica jest w porządku, ubranka Treva dalej leżą na schodach. Wyjrzałem na zewnątrz. Nie uda nam się. Było tam dziesięć..dwadzieścia..trzydzieści.. nie mogłem zliczyć, tak wiele, krążących wokół domu, patrzących swoimi beztwarzowymi twarzami, i ten zapach, och, zapach. Wróciłem do bunkra i zamknąłem drzwi. Myślę, że nie chcę widzieć mojej rodziny gnijącej. Myślę, że szybciej będzie lepiej, pani, ona się zgadza, nie powiemy Liss, będzie pierwsza, potem moja żona, moja miłość… potem ja. Jest mi przykro i nie jest mi przykro. Dałem mojej rodzinie najlepsze życie, jakie mogli mieć. To ci Święci to sprowadzili.

Zapiszę to ku pamięci mojego wspaniałego dziadka. Był stary i znał opowieści nawet starsze niż on sam. Mówił, ci Nieczyści, o których mówią, te Niepłodne Ziemie, na które nie wpuszczają. Wszystko to przez Najświętszego, który pojednał nasz świat. Te rzeczy to grzech ostateczny. Wszystko, co było nieczystego i złego w nas samych, to one. Nic nie wiedzą, robią, co robią, nie wiedząc nawet, dlaczego, po prostu robią, weź nas tam i już nas nie ma.

Zapytałem dziadka, czym były, a on zapalił patyka, pyknął sobie i rzek — Nie wiem. Nikt nie wie, nikt, kto się do tego przyzna. Ale jeśli zobaczysz ten symbol, jeśli go zobaczysz… biegnij chłopcze, biegnij szybko, biegnij daleko, schowaj się i nigdy nie wracaj do miejsca, w którym go zobaczyłeś. To wszystko, co wiem. Pamiętam ten symbol, miał go na kamyku, który nosił na szyi pod koszulą. Następnego dnia już go nie było, nigdzie, tatko nie był smutny, poedział, że wiedział, że to się w końcu stanie, dziadek poszedł do domu. DO zobaczenia za niedługo tatku, dziadku…

[USUNIĘTO] Symbol jest zgodny z symbolem znajdującym się na powierzchni SCP-093, będącym jednym z głębszych rytów. Ponadto pokrywa się on z symbolami dostrzeżonymi na nagraniu duplikatów SCP-093 z końcowego testu.

Test fioletowy — rejestr biurowy

Trzeci test z SCP-093 zakończył się nieszczęśliwą utratą członka drużyny bezpieczeństwa, ale również pozwolił nam odzyskać rejestr z procedurami medycznymi przeprowadzanymi na alternatywnej Ziemi, odtąd znanej jako E-093.

Pacjent: Jennifer McZirka
Kapsuła Rregeneracyjna: 001-1
Mieszanka: 35% Łzy, 30% Odżywka, 10% Ł.W.O., 25% Błogosławieństwo
Podsumowanie: Jennifer McZirka jest w 20 cyklu życia, w czasie 18. cyklu, będąc ofiarą wypadku, doznała uszkodzenia mózgu i przesunięcia jej zachowań moralnych. Ma skłonność do gwałtownych wybuchów i może być uspokojona tylko przez nieczystą stymulację. Ze względu na to aktywnie poszukuję obcych do łączenia się z nimi. Jej rodzice zwrócili się do Wielkiego Ojca z prośbą o oddanie jej Łzom, by naprawić jej umysł i ciało. Pacjent przyjęty.

Podczas przygotowań do Łez podmiot wpadła w szał i asystująca Dłoń poszła po środek uspokajający. Jennifer zerwała z siebie ubrania i krzyczała w moją stronę nieczyste słowa, więc zamknąłem drzwi na klucz i poleciłem Dłoni czekać na zewnątrz. Jestem w połowie zawstydzony, ale przyznaję się, że współżyłem z Jennifer w sumie siedem razy przed oddaniem jej do Łez. To było dla mnie bardzo długo, a jej rodzice ją porzucili, więc ja będę o nią dbać. Przed oddaniem jej do Łez zezwoliłem na Błogosławione Badanie funkcji ciała i stwierdziłem, że nosi ona młode życie, a testy potwierdzają, że jest ono moje. Zmodyfikowałem mieszankę, by nadawała się do tego stanu rzeczy i ona będzie się w niej kąpać, aż jej ciało będzie gotowe wydać nowe życie.


Pacjent: Brak
Kapsuła regeneracyjna: 001-2
Mieszanka: Brak
Podsumowanie: Brak


Pacjent: Alberious Farafan
Kapsuła regeneracyjna: 001-3
Mieszanka: 80% Łzy, 20% Odżywka
Podsumowanie: Alberious Farafan jest rolnikiem z rubieży miasta Srebrnych Piór, który twierdzi, że stracił rodzinę przez Nieczystych. Doszło do konfrontacji między nim a Wielkim Ojcem miasta, w której zażądał rekompensaty za szkodę i ukarania winnych. Wielki Ojciec zaprzeczył, jakoby Nieczyści znajdowali się poza Niepłodnymi Ziemiami, więc odmówił zadośćuczynienia i kary. Alberious uderzył Wielkiego Ojca, został aresztowany i skazany na oczyszczenie duszy.

Jego mieszanka składa się przede wszystkim z Łez, by przeniknąć do duszy, oczyścić serce i uśmierzyć jego ból. Strażnicy stwierdzili, że jego rodzina rzeczywiście zaginęła, więc jego kara po skończeniu kąpieli w Łzach zastałą odwołana, ze względu na jego stratę. Zużyłem ostatnie Ł.W.O. na Jennifer, a mogłem teraz użyć mniej Łez. 80% to więcej, niż mi pasuje, ale Ł.W.O. stają się trudne do uzyskania. Być może będę musiał przejść przez Ciemność.


Pacjent: <====>
Kapsuła Regeneracyjna: 002-1
Mieszanka: 75% Odżywka, 25% Błogosławieństwo
Podsumowanie: Członek Błogosławionej Milicji, ranny w walce. Nakaz Wielkiego Ojca, brak szczegółów.


Pacjent: <====>
Kapsuła Regeneracyjna: 002-2
Mieszanka: 75% Odżywka, 25% Błogosławieństwo
Podsumowanie: Członek Błogosławionej Milicji, ranny w walce. Nakaz Wielkiego Ojca, brak szczegółów.


Pacjent: <====>
Kapsuła Regeneracyjna: 002-3
Mieszanka: 75% Odżywka, 25% Błogosławieństwo
Podsumowanie: Członek Błogosławionej Milicji, ranny w walce. Nakaz Wielkiego Ojca, brak szczegółów.

Test żółty — wydruk z komputera, pamiętnik, ███-███

Czwarty test w E-093 zapewnił nam dokumenty napisane najprawdopodobniej przez technika w placówce medycznej albo rządowej. ███-███, znaleziony w sejfie, jest rozważany do klasyfikacji SCP przede wszystkim ze względu na skład amunicji znalezionej przy nim i zaawansowany mechanizm wyzwalania dołączony do tego, co powinno być bardzo prymitywną bronią palną.

Wydruk z komputera

Nie ufałem Opiekunom, od lat czułem, że coś jest nie tak. Pod moim biurkiem na 54. piętrze znajduje się sejf z bronią, taką jakiej używa Błogosławiona Milicja, mój brat mi ją wysłał. Mówił też, że oni nie są tymi, za których się podają, robili naszym ludziom rzeczy bardziej nikczemne, niż Nieczysty by zrobił. Kazał mi być gotowym do walki. Nie mogę, nie jest taki, nie znam przemocy, jestem zbyt słaby. Ty możesz jej użyć, wybaw sam siebie.

Pamiętnik z sejfu

Nazywam się Herval Toliwis, jestem tutaj opiekunem systemów twardych. Moim zadaniem jest monitorowanie Grzesznych, którzy kąpią się w Łzach Pana, a następnie upewnianie się, że osiągną przypisany czas rozcieńczania. Wykonywałem to zadanie przez 23 lat, a teraz wszystko się wali. Nie mogę dłużej służyć Najświętszemu, muszę mówić prawdę.
Kazano nam się ewakuować. Kapsuły przechowawcze zostały naruszone. Nieczysty pojawił się w Miejscu Odpoczynku i nie jesteśmy w stanie go zniszczyć. Podgląd na żywo pokazał, jak się pojawił i było to coś, co odblokowało moje serce, mój umysł i mój język. Muszę głosić. Gdyby Opiekunowie to zobaczyli, uciszyliby mnie, więc muszę to chować. Na szczęście nie znają się na sprzęcie, więc udaje mi się to z łatwością.

Opiekunowie kazali nam odejść jako ostatnim, żeby upewnić się, że aparatura przytrzyma Nieczystego. Znaczy to tyle, że musimy odwracać jego uwagę i umrzeć, gdyby udało mu się wedrzeć do stanowisk kontrolnych. Zniszczył praktycznie wszystkie kapsuły i wchłonął ludzi, którzy w nich byli. Wysłałem Oczy, które zbliżyły się do Nieczystego i dotknęły go, wróciły do mnie z próbkami. Nieczyści nie są grzesznikami, nie są produktem naszego nieposłuszeństwa. Podejrzewam, że są nami. Oczy dokonały datowania próbki, jest starsza niż ja, niż moi starsi. To coś ma więcej niż 200 cyklów. 200!

Syreny wciąż wyją, ale my nie otrzymaliśmy sygnału do ucieczki. Nie wydaje mi się, żeby ten Nieczysty był sam. Widziałem, jak mogą dostać się do miejsc, przedostawać między. Między miejscami! Czy to tam byli, cały ten czas? Między? Struktura Nieczystych jest niestabilna, molekuły rozpadają się i łączą prawie na moich oczach, jakby do poruszania się przebudowywał w sobie czas i przestrzeń. Dlaczego jeszcze tu nie przyszedł? Za duży wysiłek? Czy nie wyczuł mnie? Nie mają oczu, ust, twarzy, nie mogą mówić ani widzieć, ale muszą być zdolni do wyczuwania nas.

Zapach, tak intensywny, dochodzi zewsząd. To nie jest smród trupa, to smród czegoś, co dawno powinno być martwe, ale nie wie, jak umrzeć. Wojna Świętej Unii, myślę, że wtedy to mogło się zacząć. Jesteśmy zjednoczeni pod Najświętszym, ale co on jest nam winien? Nic. Ledwo utrzymujemy pokój społeczny, podczas gdy wysoko postawieni na tym zyskują. Czy tak nie było przecież zawsze? Ale teraz mówi się nam, że spełniamy wolę tych, którzy są nad nami, w chmurach, tych wielkich istot, które dały nam siłę, by żyć i prosperować. Ci, na których nigdy nawet nie spojrzeliśmy, ale powiedziano nam, że musimy ich czcić. Kłamstwa, wszystko to muszą być kłamstwa.

Używam Oczu, by stworzyć płyn przeciwdziałający próbce Nieczystego. Może wzajemnie się wyłączą. Wkrótce odejdę i zostawię tutaj pociski, ja nie mogę użyć broni, jestem na to za słaby. Ochronię moją rodzinę umysłem, nie wściekłością, będziemy bezpieczni na polach, wiem, gdzie się udać.

Wracam na górę, do mojej rodziny. Aparaturę zostawiam pracującą, kazano mi ją wyłączyć, ale to jest moment, w którym się sprzeciwiam, będzie działała, Oczy będą widzieć przez tyle czasu, ile im zostało. Ktoś to przeczyta, ktoś będzie wiedział. Weź pistolet, weź płyn, nie słuchaj Najświętszego, my posłuchaliśmy i teraz jesteśmy zgubieni.

███-███ jest bronią wyglądającą jak rewolwer z dwoma cylindrami na 12 kul. Konstrukcja pistoletu ma po jednym cylindrze z każdej strony, nieco uniesionym, przez co może wskakiwać do samego pistoletu i się obracać, pozwalając na wystrzelenie wszystkich pocisków przed wyskoczeniem z powrotem tak, by mógł być przeładowane, z drugim zastępującym jego miejsce, pozwalając w sumie na 24 strzały bez przeładowania. Broń nie posiada iglicy, zamiast tego obecny jest samopowracający mechanizm suwakowy, który musi być użyty do uzbrojenia aktywnego bębenka. W momencie pozyskania każdy z 24 slotów zawierał pocisk przypominający strzykawkę z 32 igłami na czubku. Zakłada się, że w momencie trafienia pęd pocisku wstrzykuje ciecz do celu. Żadne z powyższych nie zostało przetestowane.

Bardzo interesujący jest fakt, że rewolwer można załadować standardową amunicją .45, co zostało wykorzystane w testach. Broń wykorzystuje system szyn magnetycznych niezwykle ogromnej mocy do napędzenia pocisku, więc proch w naboju nie jest spalany. Rozważa się zaprojektowanie pocisku wykorzystującego zapłon proch u w czasie lotu, w celu osiągnięcia jeszcze większych prędkości, bądź takiego, który eksploduje po zetknięciu z celem.

Test czerwony — wydruki z komputera

Ostatni autoryzowany test z użyciem SCP-093 zakończył się utratą utalentowanego i wyszkolonego technika, ale pozwolił nam na odkrycie bardzo ważnych dokumentów, o których można spokojnie powiedzieć, że nie miały być dostępne publicznie w żadnym ze światów. Najciekawszym jest "Raport agenta █-██-█", który wydaje się napisany przez pracownika Fundacji kilkadziesiąt lat temu.

Chociaż te papierowe wydruki były najlepszymi odzyskanymi materiałami, wydaje się, że system używany do ich tworzenia pozwala na wiele form wprowadzania danych, w tym wpisywane i słowne transformacje mowa-na-tekst. Niektóre dzienniki audio poniższych wydruków są dostępne, ale tylko po zgłoszeniu prośby o dostęp wyprzedzeniem oraz pełnym pisemnym uzasadnieniu. Ten podwójny system wejścia wydaje się tłumaczyć odchylenia w stylu między użytkownikami, jak również z założeniami przyjętymi w część oprogramowania w trakcie wykonywania konwersji. Ten podwójny system wejścia wydaje się tłumaczyć odchylenia w stylu między użytkownikami. Tak samo tłumaczą je założenia poczynione podczas ustawień oprogramowania w czasie prowadzenia rozmów i nagrywania.

Schemat przeciwpożarowy placówki

W razie nagłego wypadku wymagającego ewakuacji Placówki cały personel Jasności 4 powinien zgłosić się do Stacji 3 i użyć Fioli do wezwania Pociągu Ewakuacyjnego. Tylko jedna Fiola jest wymagana do przywołania pociągu, może zawierać dowolną ilość Łez. Pusta Fiola nie wezwie pociągu. Personel Jasności 2 i 1 powinien pozostać na swoich stanowiskach, dopóki nie minie 10 minut od wyjazdu personelu Jasności 4, albo inne działania nie zostaną autoryzowane przez personel Jasności 4. Pracownicy Jasności 3 powinni zutylizować Ekwipunek Ochronny na swoich stanowiskach i przy szafkach z bronią przed kontynuowaniem do wyznaczonych Stref Kryzysowych, zgodnie z wytycznymi Jasności 4.

Raporty

Trzy Niepłodne Ziemie powiększyły swój obszar o 25% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Drużyny Przechowawcze nie znajdują żadnych śladów obecności Nieczystych w tych strefach, ale obserwacja potwierdza ich rozszerzanie się. Wielcy Ojcowie poziomu Jasności 5 potwierdzili naruszenia Świętych Komór w każdym z tych obszarów; wszystkie znaleziono puste. Wierzy się, że to Nieczyści naruszyli przechowanie Świętych Komór. Wysyłane są kolejne jednostki do pozostałych Komór.

Sytuacja X-549

Rozszerzanie się Strefy 6-4-TO potwierdzone. Procedury przechowawcze Niepłodnych Ziem w toku. Personel Przechowawczy wysłany na miejsce. To dziesiąty raport w ciągu 30 dni, zmiana statusu na Sytuację. Raporty od Wielkich Ojców Jasności 5 ustały w dotkniętych strefach. Miasto Jego Słowa poddane jest całkowitemu zamknięciu i kwarantannie, wstrzymano wszelką komunikację do i z. Inne miasta postawiono w tryb Alarmu; drużyny bojowe są ustawiane na odpowiednich obwodach.

Sytuacja X-550

Zgodnie z obrazem satelitarnym, Wielkie Ziemie Hufussii upadły. Całe połacie terenu uznaje się za skażone. Wybuch Grzechu zgłoszony w Levinii, obszar ten poprosił o pomoc Świętej Unii. Wsparcie nieprzyznane ze względu na nasze własne wybuchy i masowe wystąpienia Nieczystych. Personel Jasności 10 wydał rozkaz ewakuacji przez Bramę, wszystkie autoryzowane osoby w Świętej Unii mają udać się do najbliższej Podniebnej Platformy w celu ewakuacji do Gwiezdnego Oka Edenu, by stamtąd kontynuować monitorowanie sytuacji. Klucze Bramy są wysuwane aby uniknąć zbyt dużego ich rozproszenia z tego centrum do innych wektorów czasoprzestrzennych. Personel Rezurekcyjny jest budzony aby doglądać sytuacji w czasie naszej ewakuacji. Niech Jego Błogosławieństwo Zmaże Nasz Najcięższy Grzech.

Dziennik Ewakuacji

Ewakuacji w toku. Transporter 1 odleciał. Transporter 2 odleciał. Transporrrrrrrrrrrrrrrrrrter 3błąd błąd błąd błąd błąd wypuście nas wypuście nas wypuście nas dlaczego dlaczego dlaczego Transporter 3 błąd start przerwany proszę udać się do Transportera 4. Transporter 4 zgłasza opóźnienie startu, przeładowanie, procedury autoskanu technicznego wdrażane. Transporter 4 zgłasza uzyskanie limitu pasażerów przygotowanie do staaaaaaaarrrrrrr dlaczego dlaczego dlaczego dlaczego wypuście nas dlaczego my wypuście dlaczego my co zrobiliśmy dlaczego dlaczego system wykrywa aktywność elektrostatyczną, kompensującą kompensującą komp komp komp komp 101011011101101010101110011 arrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr dlaczego nas zraniono co zrobiliśmy dlaczego nas zraniono co zrobiliśmy wyłączenie systemu

przywracanie systemu oczyszczanie zanieczyszczonych danych w toku DLACZEGO MY DLACZEGO MY DLACZEGO MY DLACZEGO MY DLACZEGO MY DLACZEGO MY DLAAAAAAAAAAAAAAACZEGO SŁUCHAJ

rekord 5432-104-392 haassssłłłłoooo wwyybbaczccciieeenaamm 5554444332 2 2 2 22222222 1 111111111----------- DLACZEGO DLACZEGO DLACZEGO DLACZEGO DLACZEGO DLACZEGO DLACZEGO DLACZEGO DLACZEGO

czyszczenie systemu

czyszczenie

czysz

Gówno prawda

wtf co to za miejsce lol ok patrz tutaj ludzie piszą pierdoły to ja też lol. więc obczaj znalazłem ten kamyk w stawie przy domu i cały był świecący i w ogóle kiedy go podniosłem więc ja o łał ładny i kiedy go podniosłem staw nie było widać dna to było to dziwne pomieszczenie z tą taką kamienną świecącą rzeczą lol nie wiem więc chyba wpadłem do tego ups i teraz jestem tutaj a nie tam i serio trochę się boję ale to miejsce jest trochę jak w filmie więc jest super lol tam jest jakiś gościu słyszę jak mówi prosi mnie żebym zszedł na dół ale nie widzę żadnych drzwi ciągle krzyczy pomocy też bo powiedziałem mu żeby żeby się nażarł i on się nie zamyka i chyba spróbuję tam wrócić ale jest przerażająco tam boje się na śmierć

o więc hej znalazłem drzwi są jakby w podłodze a nie w ścianie więc chyba powiem temu krzyczącemu gościowi żeby się zamknął żebym mógł iść do domu papa

Raport Agenta █-██-█

Nazywam się ██████ ██████████ i jestem agentem w Fundacji, w moim świecie jest rok 1972. Zakładam, że jest taki sama i w tym świecie, ale z tego co widziałem w związku z SCP-093, życie na tym świecie zakończyło się około roku 1954. Użyłem SCP-093 do odwiedzenia wielu lokalizacji, zaczynając i kończąc tutaj, w tym centrum. Widziałem krajobrazy, gdzie nie będzie rosnąć trawa. Uciekałem od "Nieczystych", którzy dążą za wszystkim co poczują. Nie mam pojęcia jak polują, ale nauczyłem się czym są.

Około 350 lat temu ten świat doświadczył boomu technologicznego jakiego nasz nie. Źródłem wydaje się być pojawienie się Jego, bytu boskiego nieznanego pochodzenia. On oświadczył, że świat jest Nieczysty i pełen Grzechu, a jedynym sposobem, aby oczyścić się z tego Grzechu było oczyścić Grzeszników. Wojna, kto by pozostał żywy, był Czysty. Niesamowite postępy w nauce zostały przekazane wszystkim kulturom na okres dziesięciu lat, aby przygotować je do tej wojny, a w tym czasie On zniknął. Wojna wybuchła i tak, inicjatorem była Święta Unia Ziem, najwyraźniej ląd który u nas stał się Stanami Zjednoczonymi.

Zapisy są pobieżne i książki, które opisują szczegółowo cokolwiek o tym czasie są zabronione na świecie. Znalazłem pamięć części zapisanej historii, wykorzystując serię uszkodzonej łączności komputerowej. Wydaje się, że główną bronią w tej wojnie w imię Jego Miłości byli w rzeczywistości ludzie. Wystawieni na działanie czegoś o nazwie Jego Święte Łzy, cieczy którą widziałem w użyciu nawet dzisiaj w opuszczonych placówkach medycznych. Jego Święte Łzy oczyszczają z grzechu Nieczystych i sprawiają, ze Ci Go kochają; przynajmniej tak głosi etykieta.

Zapisy które odzyskałem są bardzo niejasne o tym, jak toczyła się ta wojna, z wyjątkiem zdania "Jego Święci Wybrańcy przemierzali ziemie Grzesznych i zabrali ich grzech w siebie. Ci, którzy wołali Jego Zbawienia otrzymali je i są teraz naszymi dziećmi. Ci, którzy odrzucili Jego Miłość, zostali oczyszczeni w Jego Blasku."

Pojawiło się jednak coś, z czym nikt nie umiał sobie poradzić. Nieczyści, te wielkie kreatury, połowy ludzi, które pochłaniały kogokolwiek żyjącego i oddychającego dotknęły. Znalazłem nawet sprawozdanie naukowe napisane przez kogoś kto utknął tu z kopią SCP-093. Te stwory są wynikiem wystawienia na działanie bardzo czystej formy Jego Łez, które powoduje genetyczną apokalipsę w nieszczęśniku. Są tu jakieś pojęcia, coś o Kwantowej Restrukturyzacji, nic z tego nie rozumiem, chociaż oznacza to, że były one kiedyś ludźmi, takimi jak inni, ale których nie dało się kontrolować. DAŁO SIĘ jednak przechowywać. Wygląda na to, że Jego Łzy je przyciągają i w pewnym momencie ustanowiono specjalne regiony, gdzie była przechowywana osoba z najczystszą formą Jego Łez, utrzymując Nieczystych w obszarze znanym jako Niepłodne Ziemie.

Z tym też coś poszło nie tak, nie jestem pewien co, ale wszystko trafił szlag. Struktura energetyczna, kultura, ludność, wszystko ruina i teraz te rzeczy włóczą się po ziemiach jak ich nowi właściciele, bez celu i kierunku. Możesz stać obok jednego z nich, jeżeli tych wytrzymasz smród, a on Cię ominie. Jeżeli jednak zwrócisz na siebie jego uwagę, to po Tobie, jeżeli chcą to potrafią być szybcy jak błyskawica, albo jak ślimak jeżeli nie ma powodu do pośpiechu. Czasami wydaje mi się że ścigają dla samego ścigania, innym razem ruszają się by zabić.

Myślę, że w tej placówce jest ktoś jeszcze, ciągle słyszę głosy i prośby dochodzące z pod podłogi. Chcę to zostawić, zanim ruszę na dalsze badanie tego miejsca. Wysłałem SCP-093 z powrotem przez lustro wejścia żeby zabezpieczyć bramę. Tych rzeczy nie można wpuścić do naszego świata, ani też my nic nie możemy zrobić z tym, po prostu nie jesteśmy wystarczająco do tego mądrzy, czuję to.

Nie wydaje mi się żeby Nieczysty mógł umrzeć. Są nieśmiertelne, chociaż nie chcą. Po prostu chcą umrzeć. One… tak sobie myślę… Wcześniej tego nie dostrzegałem, ale teraz, sprzęt w tym pomieszczeniu reaguje na mnie, słowa na ekranie, błaganie o pomoc. Ja, ja pamiętam, że dotykałem Łez, wąchałem je, próbowałem, tylko dotykiem. Nie jadłem ich, ale… dotykałem, sprawdzałem kwasowość, mamy trochę głupie procedury kontrolne ha ha.

Wielcy Ojcowie… żyją. Mają technologię jaką możemy sobie tylko wyobrazić w naszych komiksach, od Niego. Niektóre wpisy na tej maszynie mówią o podróżach kosmicznych, ale niedalekich, tylko takich, żeby można było oglądać upadek świata, poczekać, wrócić i go znowu przejąć… ale jeżeli oni są w górze… kto jest tutaj razem ze mną?

Widziałem ich twarze, tych ludzi, Nieczystych. Są widoczne na obrazach pokazywanych przez maszynę, ze mną w pokoju, obserwują mnie. Myślę, że oni są wszędzie, ale teraz tylko maszyny ich widzą. Nie wyglądają na smutnych czy wesołych, po prostu na ciekawych. Chcą wiedzieć… dlaczego… dlaczego oni… dlaczego to wszystko miało miejsce? Nie wiem… ja po prostu nie wiem…

pokazali mi rzeczy kiedy ich dotknąłem i to nie jest tak jak mówią zapisy. nieczyści pamiętają wszystko, każda wciągnięta osoba staje się ich częścią, żyje w nich, bezpieczna, ale martwa dla nas. każdy umysł, każde uczucie, każdy strach jest dla nich wieczny. trochę chcę do nich dołączyć ale… za dużo do zrobienia. chcą żebym… znalazł go, zabił go.

nie było żadnej wojny to był on on on on on TO. TO. to przeszły z pomiędzy fałd czasu i przestrzeni i światów i światła i mroku coś co jest ale nie powinno być wślizgnęło się i wezwało ich jako ich bóg a oni uwierzyli i spróbowali tego i dotknęli tego i współżyli z tym i stali się tego własnością i wypełniali jego wolę i TO CIĄGLE TU JEST scp-093 przyniosło ze sobą forsownie pociągnęło ze sobą zbudowało to nie wiem oni nie wiedzą ale to należy do niego to pozwala na przemieszczanie się miedzy miejscami między światami więc ZNISZCZYŁEM TO ha ha ha wyrzuciłem kawałki daleko i przez otwory więc te drzwi są zamknięte tak jak nasze są zamknięte i ja nie mogę wrócić do domu więc co innego mogę zrobić

odezwało się przez kamień, jakoś, wie gdzie oni są ale nie może ich dotknąć, ale jak schowasz kamień nie może się odezwać i też jest uwięziony mam cię cię sukinsynu MAM CIĘ BANG BANG ha ha
dotknąłem go. moją pięścią. i moją bronią. upadł. ale wstanie. wkrótce. przepraszam, zrobiłem co w mojej mocy, pozwólcie mi teraz spać, proszę… pozwólcie… mi… spaa

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported